آسوشیتدپرس: حمله موشکی به اربیل از ایران انجام شده است

22/12/1400 07:56 ق.ظ

در بامداد امروز یکشنبه ۲۲ اسفند، ۱۲ موشک به نواحی اطراف کنسولگری آمریکا در اربیل واقع در اقلیم کردستان عراق اصابت کرد. یک مقام وزارت دفاع آمریکا به خبرگزاری آسوشیتد‌پرس گفته این موشک‌ها از شهری در ایران شلیک شده‌اند. اخبار_ایران

برخی منابع در کردستان عراق این موشک‌ها را از نوع «فاتح»، ساخت ایران، اعلام کرده و گفته‌اند حمله از شهر کرمانشاه انجام شده است.

رسانه‌های جمهوری اسلامی خبر این حمله موشکی را تحت عنوان حمله به دو پایگاه موساد در اربیل منتشر کرده و مدعی شده‌اند این پایگاه‌ها مرکز پیشرفته آموزشی بوده و هدف حمله موشک‌های بالستیک قرار گرفته است.

خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام آمریکایی بدون اشاره به نام او نوشته است که هیچ یک از نیروهای آمریکایی در این حمله صدمه ندیده‌اند. سامان برزنجی، وزیر بهداشت دولت اقلیم کردستان عراق هم گفته که حملات موشکی تلفاتی نداشته است.

با این حال، در جریان این حمله، ساختمان تلویزیون «کردستان۲۴» هدف قرار گرفته و خسارت‌‌هایی به آن وارد شده است. این حملات موشکی چند روز پس از کشته شدن دو سرهنگ سپاه پاسداران در جریان حمله موشکی اسرائیل به سوریه انجام می‌شود. headtopics.com

پس از این رویداد، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده بود که انتقام خواهد گرفت. حمله موشکی بامداد امروز در حالی صورت گرفته که مذاکرات وین برای احیای توافق برجام بین ایران و طرف‌های غربی متوقف شده است.

ادامه مطلب:
iranwire »

بازداشت خاخام یهودی در پرتغال به اتهام تخلف در اعطای تابعیت پرتغال به آبراموویچنیروهای امنیتی در پرتغال می‌گویند تردید دارند روند اعطای تابعیت به رومن آبراموویچ یهودی، در فرآیندی قانونی و درست صورت گرفته باشد. خا خام جاسوس اسرائیل است

منابع کردی: حمله موشکی از کرمانشاه به محوطه کنسولگری آمریکا در اربیل شمال عراقرسانه‌های عراق گزارش دادند ساختمان در حال احداث کنسولگری آمریکا در اربیل مرکز اقلیم کردستان با چندین موشک گراد مورد حمله قرار گرفت.به گفته منابع کردی این

انتقاد امیر عبداللهیان از طرح موضوعات جدید از سوی آمریکا در جریان مذاکرات وین«شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» معاون نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه قطر، در تماس تلفنی با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان، در مورد آخرین تحولات دوجانبه ، منطقه‌ای و بین‌المللی و مذاکرات وین به گفتگو و تبادل نظر پرداخت. آمریکایی ها فکر کردند با تحریم هایی که بر علیه روسیه راه انداخته اند چشم ایران ترسیده و میتوانند در وین ایرانی ها را تهدید کنن و ازشون امتیاز بگیرن. آقای باقری کنی هم درجا زد تو دهنشون ومیز گفتگوهارو برگردوند. حالا قطری ها رو فرستادن جلو بگن غلط کردن.

واکنش رهبران عراقی به حملات موشکی اربیل/ الکاظمی: حمله به اربیل، حمله به امنیت مردم ما استاولین واکنش آمریکا به حمله موشکی به کنسولگری آمریکا در اربیل یک مقام آمریکایی به رویترز گفت که در پی حمله به اربیل عراق هیچ کشته و زخمی در میان سربازان آمریکایی مشاهده نشده وزارت خارجه آمریکا درنخستین واکنش به این حملات آن را محکوم و خشونت آمیز توصیف کرد به نظرتون کدوم بی شرف این موشکها رو شلیک کرده که خودش هم خایه نداره اعلام کنه ؟؟؟؟؟؟

اینستاگرام از قطع دسترسی 80 میلیون کاربر در روسیه به این شبکه اجتماعی خبر دادآدام موسری، مدیر شبکه اجتماعی «اینستاگرام» اعلام کرد که با توجه به مسدود‌شدن این شبکه اجتماعی در روسیه، دسترسی 80 میلیون کاربر در این کشور به اینستاگرام اینستاگرام از قطع دسترسی 80 میلیون کاربر در روسیه به این شبکه اجتماعی خبر داد

روسیه در تدارک اعزام جنگجو از سوریه به اوکراین استنیروهای روسیه مستقر در شهرهای مختلف سوریه در حال ثبت نام داوطلبان جنگ در اوکراین هستند. - خبرگزاری آناتولی

در بامداد امروز یکشنبه ۲۲ اسفند، ۱۲ موشک به نواحی اطراف کنسولگری آمریکا در اربیل واقع در اقلیم کردستان عراق اصابت کرد. یک مقام وزارت دفاع آمریکا به خبرگزاریگفته این موشک‌ها از شهری در کشور ایران شلیک شده‌اند.

برخی منابع در کردستان عراق این موشک‌ها را از نوع «فاتح»، ساخت ایران، اعلام کرده و گفته‌اند حمله از شهر کرمانشاه انجام شده است.

رسانه‌های جمهوری اسلامی خبر این حمله موشکی را تحت عنوان حمله به دو پایگاه موساد در اربیل منتشر کرده و مدعی شده‌اند این پایگاه‌ها مرکز پیشرفته آموزشی بوده و هدف حمله موشک‌های بالستیک قرار گرفته است.

خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام آمریکایی بدون اشاره به نام او نوشته است که هیچ یک از نیروهای آمریکایی در این حمله صدمه ندیده‌اند.

سامان برزنجی، وزیر بهداشت دولت اقلیم کردستان عراق هم گفته که حملات موشکی تلفاتی نداشته است.

با این حال، در جریان این حمله، ساختمان تلویزیون «کردستان۲۴» هدف قرار گرفته و خسارت‌‌هایی به آن وارد شده است.

این حملات موشکی چند روز پس از کشته شدن دو سرهنگ سپاه پاسداران در جریان حمله موشکی اسرائیل به سوریه انجام می‌شود.

پس از این رویداد، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده بود که انتقام خواهد گرفت.

حمله موشکی بامداد امروز در حالی صورت گرفته که مذاکرات وین برای احیای توافق برجام بین ایران و طرف‌های غربی متوقف شده است.

کشورهای اروپایی حاضر در این مذاکرات، درخواست‌های روسیه را عامل توقف مذاکرات دانسته‌اند اما مقامات ایران توقف مذاکرات را به اختلاف‌های خود با آمریکا مرتبط کرده‌اند.