آسوشیتدپرس: فرمانده نظامی دولت یمن در نبرد با شبه‌نظامیان حوثی کشته شد

23/09/1400 07:37 ب.ظ

🔺آسوشیتدپرس: فرمانده نظامی دولت یمن در نبرد با شبه‌نظامیان حوثی کشته شد ▪️خبرگزاری آسوشیتدپرس روز سه‌شنبه ۲۳ آذر در گزارشی از کشته شدن یک فرمانده ارشد نظامی دولت یمن در جریان نبرد در مارب خبر داد.

این گزارش می‌گوید از دست دادن این فرمانده نظامی، ضربه‌ای سخت به «دولت از سوی جامعه بین‌المللی به رسمیت شناخته‌‌شده یمن» است که در حال نبرد با شبه‌نظامیان شیعه حوثی مورد حمایت ایران است. شبه‌نظامیان شیعه حوثی طی هفته‌های گذشته حمله‌ها برای شکستن سد دفاعی نیروهای دولتی و در دست گرفتن مارب را افزایش داده‌اند. مقامات رسمی یمن گفته‌اند در جریان این حمله‌ها صدها تن که بیشتر آن‌ها شبه‌نظامیان حوثی هستند، کشته شدند.

شبه‌نظامیان شیعه حوثی طی هفته‌های گذشته حمله‌ها برای شکستن سد دفاعی نیروهای دولتی و در دست گرفتن مارب را افزایش داده‌اند. مقامات رسمی یمن گفته‌اند در جریان این حمله‌ها صدها تن که بیشتر آن‌ها شبه‌نظامیان حوثی هستند، کشته شدند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

دست‌کم ۱ کشته و ۱۳ زخمی در پی تیراندازی در یک مراسم آیینی در تگزاسدرست در زمانی که شرکت کنندگان در این شب‌زنده‌داری، بالن‌های نورانی را به آسمان می‌فرستادند، خودرویی به آنها نزدیک می‌شود و سرنشین آن شروع به تیراندازی می‌کند. بسیار غم انگیز است.

ایرانی‌ها در نوامبر امسال در صدر خریداران خانه در ترکیه بودندطی ماه نوامبر ایرانیان با خرید 1406 مسکن، در صدر خریداران خارجی خانه در ترکیه‌ بوده‌اند. - خبرگزاری آناتولی آناتولی از بودجه ۳۶۷ ملیون دلاری سوئیس و سوئد بنویس برای پ کک و ی پ گ .خوابی؟ حیف بیت المال ملت ترک که بهت صرف میشه .

یک فرمانده ارشد ارتش یمن در مارب کشته شدیکی از فرماندهان ارشد ارتش یمن در درگیری با شبه‌نظامیان حوثی در استان مارب در مرکز این کشور کشته شد. - خبرگزاری آناتولی

انفجار یک بمب در یک مدرسه ارتدوکس در روسیه چندین زخمی برجای گذاشتعامل حمله یک نوجوان ۱۸ ساله و از دانش‌ آموزان همان مدرسه بود. به‌گفته پلیس روسیه وی خودش را منفجر کرده اما کشته نشده است.

کاخ سفید: هیچ نیروی رزمی آمریکایی در حال حاضر در عراق وجود نداردهماهنگ‌کننده شورای امنیت ملی آمریکا در امور خاورمیانه و شمال آفریقا مدعی شد که در حال حاضر هیچ نیروی آمریکایی با مأموریت رزمی در عراق وجود ندارد.

سفیر ایران در آنکارا: در دیدار اردوغان و قالیباف پروتکل‌های بین‌المللی رعایت شده استسفیر ایران در ترکیه در پاسخ به برخی شایعه‌پراکنی‌ها در ارتباط با «عدم رعایت» پروتکل‌های بین‌المللی و تبادل هدایا در دیدار رئیس جمهور ترکیه و رئیس مجلس ایران در استانبول اعلام کرد که در ملاقات مذکور خلاف پروتکل‌های مرسوم بین المللی اقدامی نشده است. - خبرگزاری آناتولی

بر اساس این گزارش، دو منبع رسمی که نخواستند نام آن‌ها فاش شود گفتند ژنرال ناصر الزیبانی که فرماندهی نیروهای نظامی دولت یمن را بر عهده داشت، در جنوب شهر مارب کشته شد.

شبه‌نظامیان شیعه حوثی طی هفته‌های گذشته حمله‌ها برای شکستن سد دفاعی نیروهای دولتی و در دست گرفتن مارب را افزایش داده‌اند. مقامات رسمی یمن گفته‌اند در جریان این حمله‌ها صدها تن که بیشتر آن‌ها شبه‌نظامیان حوثی هستند، کشته شدند.

ائتلاف به رهبری عربستان سعودی که در حمایت از نیروهای دولت یمن در این نبرد حضور دارد اعلام کرد در جریان چند روز گذشته دست کم ۳۵ حمله هوایی به مواضع حوثی‌ها در حاشیه مارب انجام شده که با کشته شدن دستکم ۲۰۰ شبه‌نظامی حوثی همراه بوده است.