آزمایش موشک قاره‌پیمای روسیه با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای

02/02/1401 08:56:00 ق.ظ

آزمایش موشک قاره‌پیمای روسیه با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای العربيه_فارسى

روسیه برای اولین بار موشک بالستیک قاره‌پیمای با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای «سارمات» را امتحان کرد، که به گفته ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری این کشور، دشمنان به گزارش خبرگزاری «رویترز»، پنجشنبه 21 آوریل، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد سارمات روز چهارشنبه از یک...

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، پنجشنبه 21 آوریل، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد سارمات روز چهارشنبه از یک پایگاه پرتاب موشک در شهر پلستسک در شمال غربی این کشور پرتاب شد، و پس از طی مسافت نزدیک به 6000 کیلومتر، در کامچاتکا در منتهی‌الیه شرق روسیه در مجاورت اقیانوس آرام فرود آمد.

Advertisement رئیس‌جمهوری روسیه که برای اعلام این قضیه در تلویزیون دولتی حاضر شده بود، گفت: «موشک جدید دارای بالاترین ویژگی‌های تاکتیکی و تکنیکی است، و می‌تواند بر تمام ابزارهای مدرن دفاع ضدموشکی غلبه کند. این موشک اینک همتایی در جهان ندارد و برای مدتی طولانی نیز نخواهد داشت.»

پوتین تهدید کرد: «این سلاحِ واقعا منحصر به فرد، پتانسیل رزمی نیروهای مسلح ما را تقویت می‌کند، امنیت روسیه را با اطمینان بیشتری در برابر تهدیدات خارجی تضمین می‌کند، و برای کسانی که در تب و تاب لفاظی‌های تهاجمی جنون‌آمیز خود تلاش می‌کنند کشور ما را تهدید کنند، زمینه‌ای برای تامل فراهم می‌آورد.» headtopics.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

عقلانیت یک روش است نه یک فراورده | مصطفی ملکیان

مدت‌های زیادی بود که می‌خواستم با استاد ملکیان گفت‌وگو کنم و از او در مورد اخلاق، زندگی متدینانه و توقع دور از انتظار برخی شهروندان در مختصات اجتماعی امروز ایران بپرسم که به شکل عجیبی می‌خواهند سایر مردم در همسویی با آنان زیست اخلاقی را برای خود معنا کنند. ملکیان معتقد است روشنفکری اسلامی، از زمانِ بنیان‌گذارش سید‌جمال‌الدین اسدآبادی، تا الان، فواید و سودهایی برای جوامع اسلامی داشته، ولی اگر بخواهیم در باب ریشه روشنفکری اسلامی داوری کنیم و بگوییم آیا اصلا این پروژه روی هم رفته پروژه‌ای سودمند یا زیانمند بوده، به نظر من زیان‌مند بوده است. به اعتقاد من روشنفکری دینی پروژه‌ای ناموفق است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

روسیه موشک سارمات را آزمایش کردروسیه موشک سارمات را آزمایش کرد وزارت دفاع روسیه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که اولین پرتاب سامانه موشک بالستیک قاره پیمای 'سارمات' به موفقیت انجام شده است.

روسیه موشک سارمات را آزمایش کردروسیه موشک سارمات را آزمایش کرد وزارت دفاع روسیه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که اولین پرتاب سامانه موشک بالستیک قاره پیمای 'سارمات' به موفقیت انجام شده است.

درخواست 40 مقام پیشین آمریکا از بایدن برای بازگشت به برجامدرخواست ۴۰ مقام پیشین آمریکا از بایدن برای بازگشت به برجام چهل مقام دولتی پیشین و متخصص عدم اشاعه هسته‌ای از رئیس‌جمهور آمریکا خواستند تا مذاکرات جهت بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران را با موفقیت به پایان برساند.

اوکراین: در یک روز گذشته چندین پهپاد روسی سرنگون شدفرماندهی نیروی هوایی اوکراین از انهدام و سرنگونی یک فروند هواپیما، 1 هلیکوپتر، چندین پهپاد و یک موشک کروز روسیه خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

رویارویی لوپن و مکرون در آستانه انتخابات فرانسهامانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، و مارین لوپن، رقیب راست افراطی او شامگاه چهارشنبه مناظره تندی درباره مسائلی چون ارتباط با روسیه و حجاب اسلامی داشتند.

مسکو: به مذاکره‌کنندگان اوکراینی اعتماد نداریمبا ادامه تهاجم نظامی روسیه در خاک اوکراین و مذاکرات متوقف شده میان دو کشور، مسکو اعلام کرد که دیگر به مذاکره کنندگان اوکراینی اعتماد ندارد.ماریا زاخارووا، چه تصوری دارید؟ فکر می کنید مردم کشورهای دنیا از جمله مردم روسیه به سران کاخ کرملین اعتماد دارند؟ سران حکومت روسیه و اطرافیان وابسته به حلقه قدرت برای انسان‌های آزاده دنیا، منفور و غیر قابل اعتماد هستند.