آزمایش تشخیصی ویروس کرونا از فردا در تبریز انجام می‌شود

آزمایش تشخیص کرونا از فردا در تبریز انجام می‌شود

23/02/2020 11:09:00 ب.ظ

آزمایش تشخیص کرونا از فردا در تبریز انجام می‌شود

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز از انجام آزمایش تشخیصی ویروس کرونا از روز دوشنبه یا سه شنبه در مراکز برخی استان‌ها به ویژه آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: آزمایشات مربوطه تا کنون در انستیتو پاستور و دانشگاه تهران انجام می‌شد.

وی با تاکید بر اینکه هیچ مورد کرونا مثبتی در آذربایجان شرقی مشاهده نشده است، گفت: جواب آزمایشات معدود بستری‌های مشکوک تا کنون منفی بوده و نتایج دو الی سه روز پس از بستری شدن، مشخص می‌شود.وی از آمادگی کامل بیمارستان‌های تعیین شده برای بستری کردن بیماران مشکوک خبر داد و بیان کرد: سه مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع)، سینا و کودکان تبریز برای بستری کردن بیماران مشکوک تعیین شده‌اند، اما اورژانس تمامی بیمارستان‌ها موظف به پذیرش مراجعان هستند.

ذوالنور: تبعیت از رهبری را از اوجب واجبات می دانم اردوغان به ماکرون: بده وضعیت عقلت را کنترل کنند مردم معترض در مقابل هتل بین‌المللی ترامپ: نه به جنگ و تحریم ایران

به گزارش ایسنا، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، خاطرنشان کرد: تشخیص و تصمیم نهایی بر عهده افراد تعیین شده تحت عنوان focal point بوده و بیماران مشکوک با آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان‌های تعیین شده منتقل می‌شوند و تمامی مراحل بستری و درمان این بیماران رایگان است.

او با تاکید بر اینکه هیچ کمبودی در زمینه کیت‌های تشخیصی نداریم، اظهار کرد: برای آزمایش هیچ محدودیتی نداریم و کیت به اندازه کافی موجود است، اما استفاده از کیت برای تمامی بیماران لازم نیست.وی گفت: بیماران مشکوک به کرونا بر اساس سه اندیکاسیون اکسیژن موجود در خون (spot) کم‌تر از ۹۴ درصد، تعداد تنفس بیش از ۲۴ و وجود علایم ویروسی در تصویر تهیه شده از سینه ارزیابی می‌شوند و کیت فقط برای این افراد لازم است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز اضافه کرد: در این مرحله درد و تب بیمار کنترل شده و در صورت مثبت شدن نتیجه، کادر درمان لباس‌های مخصوص پوشیده و بیمار از سایر بیماران جدا نگه داشته می‌شود.وی با اشاره به اینکه استفاده از ماسک تنها برای افراد بیمار، مراقبان بیمار و کادر درمانی که ارتباط مستقیمی با بیماران داشته و خدمات درمانی به آنان ارائه می‌کنند، ضروری است، گفت: متاسفانه بازار ماسک توسط عده‌ای سودجو به بازار سیاه تبدیل شده است، تمامی ماسک‌ها توسط وزارتخانه خریداری شده و هیات امنای ارزی، سهمیه‌ای برای هر دانشگاه‌ها در نظر گرفته که سهمیه دانشگاه ما تا سه شنبه اعلام می‌شود.

وی در  ادامه با مقایسه آمار مرگ و میر ناشی از کرونا و آنفولانزا، بیان کرد: مرگ و میر آنفلوانزا بیش از کرونا و قدرت انتشار سرایت و ماندگاری کرونا بیش از آنفلوانزا است، این ویروس تا ۹ روز بر روی سطوح باقی می‌ماند و اهمیت پیشگیری در این مورد بیشتر است.

دوستی با ارایه توصیه‌هایی به بیمارانی که دچار سرماخوردگی شده‌اند، خاطرنشان کرد: نیازی به مراجعه به بیمارستان یا بستری شدن نبوده و بهتر است افرادی که تب و درد عضلانی و سرفه خفیف دارند، در خانه مانده و استراحت کنند و از پخش شدن ترشحات به هنگام سرفه جلوگیری کرده و دست‌ها را مرتب با آب و صابون بشویند.

وی اضافه کرد: در صورت تشدید علایم به مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستان‌ها مراجعه کنند، کل بیمارستان‌ها آماده پذیرش بوده و امکانات لازم در بیمارستان‌ها موجود است و اقدامات لازم انجام می‌شود.وی متذکر شد: دستورالعمل‌ها و پوسترهایی در این خصوص به کارخانجات و مدارس ارسال شده کارشناسان بهداشت محیط ما مرتب از مکان‌های پرتردد مثل ورزشگاه ها و مساجد بازدید کرده و موارد لازم را تذکر می‌هند، تمامی ارگان‌ها هشدارها را جدی بگیرند و با سیستم بهداشت و درمان همکاری کنند.

زن جوانی که در یک کامنت قتل معلم فرانسوی را حق او دانسته بود، محکوم شد اردوغان سلامت عقل ماکرون را زیر سوال برد؛ فرانسه سفیر خود را از ترکیه فراخواند پرزیدنت ترامپ: ایرانی‌ها مردمی عالی هستند و ایران عاقبت به صلح خاورمیانه می‌پیوندد

درستی افزود: استفاده از ماسک و دوری از مردم، استفاده حداقلی از وسایل تردد عمومی، خودداری از حضور در مکان‌های عمومی مثل قهوه خانه‌ها از جمله مواردی است که افراد بیمار باید رعایت کنند.وی خاطرنشان کرد: بهتر است مکان‌های عمومی مثل قهوه خانه‌ها در فصل سرد و این دوره تعطیل یا فعالیتشان محدود شود، افراد مبتلا همچنین باید از حضور در ورزشگاه‌ها و مساجد و دیگر مکان‌های عمومی خودداری کنند.

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: دستورالعمل بیماری در کلیه مراکز و خانه‌های بهداشتی و بیمارستان‌ها موجود بوده و همه می‌توانند از مشورت این مراکز استفاده کنند، آموزش‌های لازم نیز در کل مراکز بهداشت و درمان و به کادرها و روسا و مدیران بیمارستان‌ها ارایه شده است.

وی تاکید کرد: دوری از استرس، ترس و نگرانی، تغذیه مناسب و تقویت سیستم ایمنی بدن، ورزش کردن، رعایت موارد بهداشتی و خودداری از تردد در مکان‌های پر رفت و آمد، دوری از بیماران و استفاده از ماسک در مواجهه با بیماران از موارد مورد توجه در پیشگیری از کرونا ویروس به شمار می‌آیند.

وی اظهار کرد: موارد بیماری کرونا و موارد شدید آن در افراد مسن بالای ۶۵ سال، بیماران مزمن تنفسی و قلبی و افراد چاق بیشتر است.درستی با اشاره به علایم ابتلا به ویروس کرونا گفت: علایم از خفیف تا شدید متغیر بوده و شامل تب، سرفه، آبریزش بینی و سختی و تنگی نفس در موارد شدید، و دردهای عضلانی است که در برخی موارد منجر به بستری حتی در بخش آی سی یو هم یا مرگ و میر هم می‌شود.

وی با بیان اینکه راه انتقال این ویروس هم مشابه سایر بیماری‌های ویروسی است، خاطرنشان کرد: تماس با ترشحات آلوده به ویروس یا ترشحات بیمار که به هنگام سرفه یا عطسه بر روی سطوح پخش شده‌اند و لمس چشم، بینی و دهان و راه یافتن ویروس از طریق مخاط به بدن سبب انتقال این ویروس به بدن می‌شود.

درستی، گفت: متاسفانه این بیماری برخلاف آنفلوانزا که درمان داشت، نه دارو دارد و نه درمان باید با آگاهیدهی به مردم و اقدامات پیشگیرانه بیماری را کنترل کنیم، البته بیماران آنتی بیوتیک گرفته و تحت درمان قرار می گیرند.وی متذکر شد: بیماری‌های ویروسی در فصول سرد سال شایع‌تر هستند و البته کنترل بیماری در کشورهایی سریع است که مدیریت خوبی داشته و مردم هم با رعایت اصول بهداشتی همکاری دارند و با گذر از فصل سرد، اپیدمی بیماری‌های ویروسی هم کاهش پیدا می‌کند.

علل اصلی کمبود انسولین قلمی در کشور از زبان سخنگوی سازمان غذا و دارو اهانت، متانت، حمایت واکنش رهبر ایران به خواست اعدام روحانی: هتک حرمت رئیس جمهور حرام است

وی در بخش پایانی سخنانش تاکید کرد: کلید کنترل این بیماری، رعایت اصول بهداشتی است. ادامه مطلب: خبرگزاری ایسنا »

آناتولی از اردوگاه‌های پ.ک.ک در سنجار تصویربرداری کرد

اول شهرهارو قرنطینه کنید این مسخره بازیا فاییده نداره وقتی شهرا بی در و پیکره ، البته شما نسل کشی میکنید و ما مردم هم از همه بی کس تر و بی پناه تر هستیم حتما ایت الله تبریزیان کروناهو‌فداهو هم قراره انجام‌ بده. کیت ایرانی تشخیص ویروش کرونا توسط وزارت دفاع ساخته شد ساعت خواب و خسته‌نباشید! ( به زبان اوس موسی در سریال پایتخت)

ایدز نگیرن صلوات

خودکشی پس از قتل در یکی از میادین کرمانشاه🤦‍♀️🥺

ناقلین چینی، منشاء کرونای جدید در ایران / توزیع رایگان ماسک در قم از امشبوزیر بهداشت خبر داد: ناقلین چینی، منبع کرونای جدید در ایران نمکی: *طبق بررسی‌هایمان منبع ویروس را پیدا کردیم که از ناقلین چینی بوده است و موارد آن در حال مشخص شدن است *یکی از فوتی‌ها در قم بازرگانی بود که از طریق پروازهای غیرمستقیم سفرهایی به چین داشته است منبع کرونا در ایران بیفکری و سهل انگاری و اهمیت ندادن به جان مردم، مسئولین هستن. ماهان می‌گفت برای کارهای غیر تجاری پرواز میکنه این بابا غیر تجاری بود یعنی؟چرا‌‌ماهان معاینه نمیکرد با فرودگاه نمیکرد یا اشتباه بود معاینشون،پس مشکل ناقلین چینی نبودن و ماهان بوده که گرفته آورده و چپشم نبوده که اینهمه گفتن چرا میارین،دوستان ماهانی جوری دل ادمارو می‌شکنید که ادم بررسی هایمان :) حرومزاده وقت بررسی الانه؟ نمیتونستید قبل 22 بهمن بررسی کنید سگ پدرا؟ برید پرس و جو کنید ببینید چند نفر از مریضای بعدی تو تظاهرات بودن تا بفهمید چه گوهی زدید الاغا

ویروس کرونا در حال گسترش در خارج از چین استچین می‌گوید تعداد مبتلایان به ویروس در این کشور رو به کاهش است اما ویروس کرونا در سایر نقاط جهان در حال گسترش است. ویروس در ۲۶ کشور جهان مشاهده شده و یازده نفر در خارج از خاک چین تا کنون جان خود را از دست داده‌اند. تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در کره جنوبی به شدت افزایش یافته است.

سعودی از ورود کسانی که در دو هفته گذشته در ایران بودند جلوگیری می‌کندپادشاهی عربی سعودی اعلام کرد در چارچوب اقداماتش برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، همه افراد مقیم کشور عربستان باید که تمام مسافران ایرانی ها را ممنوع کند تا یک سال آن وقت امکان دارد که ویروس کرونا ریشه کن شود

ایجاد اتاق ایزوله در گرمخانه‌های پایتخت/تاکنون موردی از کرونا در گرمخانه‌ها نداشتیمشهرداری تهران: *خوشبختانه تاکنون موردی از کرونا در گرمخانه‌های پایتخت نداشتیم *تنها سه مورد اعزام با اورژانس به بیمارستان داشتیم که بعدا مشخص شد این افراد دچار سرماخوردگی شده بودند *در تمامی گرمخانه‌های پایتخت اتاق ایزوله ایجاد شده است

پیام تسلیت علی‌اف به اردوغان در پی جان باختن عده‌ای از مردم ترکیه در زلزلهچه عکس نابجایی انتخاب کردید! به نظرتان انتشار این عکس در کنار عنوان خبر، چه چیز در ذهن متبادر می‌کند؟