آزادی موقت یک فعال زیست‌محیطی کرد از زندان مرکزی سنندج

22/10/1400 05:29:00 ب.ظ

یک منبع مطلع به ایران‌وایر خبر داد که آمانج_قربانی، فعال زیست‌محیطی اهل شهرستان کامیاران از توابع استان کردستان با تودیع قرار وثیقه از زندان مرکزی سنندج آزاد شده است. کردستان اخبار_ایران

به گفته این منبع آگاه آمانج قربانی، عصر امروز چهارشنبه ٢٢دی ماه ١٤٠٠، پس از تودیع قرار وثیقه تا...

به گفته این منبع آگاه آمانج قربانی، عصر امروز چهارشنبه ٢٢دی ماه ١٤٠٠، پس از تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی به طور موقت از زندان مرکزی سنندج، مرکز استان کردستان آزاد شده است. این فعال زیست‌محیطی عصر روز سه‌شنبه ٣٠ آذر١۴٠٠، پس از احضار به اداره اطلاعات شهرستان کامیاران بازداشت شده و پس از چهار روز در چهارم دی ماه ١٤٠٠ نیز برای ادامه مراحل بازجویی به بازداشت‌گاه شهرام‌فر وزارت اطلاعات در سنندج منتقل شده بود.»

به گفته این منبع مطلع، به نظر می‌رسد علت بازداشت آمانج قربانی، شرکت در مراسم ختم «حیدر قربانی»، زندانی سیاسی کرد در شهرستان کامیاران باشد که روز یک‌شنبه ٢٨ آذر در زندان مرکزی سنندج اعدام شد. آمانج قربانی، علاوه بر عضویت در «انجمن دفاع از محیط زیست زاگرس»، کارمند اداره حفاظت محیط زیست کامیاران و به عنوان محیط‌بان در این نهاد دولتی مشغول خدمت بوده است.

آمانج قربانی، در سال ١٣٩٧ نیز توسط نیروهای امنیتی استان کردستان به اتهام همکاری با احزاب مخالف نظام بازداشت و به تحمل ٣ ماه و یک روز حبس تعزیری محکوم شده بود.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

رفیق‌کلاغ و سیزیف | سید‌شهاب‌الدین طباطبایی

پیرکلاغ دو دنیا دیده‌ای که 12 سال از رفاقت‌مان با هم می‌گذرد و سنی به قدمت دوران حضور آدم و حوا در زمین دارد، مطابق رسم هر سال، ظهر آخرین روز اسفند به دیدنم آمد. او همان کلاغی است که به قابیل یاد داد چطور برادرش هابیل را زیر خاک چال کند، او اخیرا مأمور پرونده‌های مردگان معروف در آن دنیا شده است. روزهای آخر اسفند، اگر همه سال هم تلخ و غصه‌دار و خاکستری و عجیب بگذرد، رنگ‌و‌رو و بوی دیگری دارد. روزهای پایان اسفند اغلب رگه‌هایی از امید و تلاش دارد؛ حتی در روز آخر سالی که تقریبا اکثر روزهایش بد گذشته باشد هم می‌توان چیزی برای امیدوار‌بودن پیدا کرد. لابه‌لای حرف‌های معمولی‌مان درباره اتفاقات غیرطبیعی این چند وقت، او روایت عجیبی از سرنوشت یکی از سرشناس‌ترین و بدنام‌ترین محکومان تاریخ برایم گفت. خبرهایی از برزخ جدید سیزیف داشت. می‌گفت مدتی است سیزیف به‌طور موقت به محل جدیدی برای گذراندن دوران برزخ و مجازات معروفش منتقل شده است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

گزارش‌ها از دومین آزمایش موشکی کره شمالی در کمتر از یک هفته خبر می‌دهند🔺 ویلیام گالو، خبرنگار صدای آمریکا مستقر در شرق آسیا، صبح روز سه‌شنبه به وقت محلی به نقل از ارتش کره جنوبی گزارش داد که کره_شمالی یک پرتاب دیگر را به سمت دریا در سواحل شرقی خود انجام داده است. ⬇ بیشتر بخوانید:

صادرات بیش از یک میلیارد دلاری از استان ترابزون در سال 2021میزان صادرات استان ترابزون ترکیه در سال گذشته میلادی به 1 میلیارد و 183 میلیون دلار رسید. - خبرگزاری آناتولی

روایت یک شاهد از شکنجه‌های حمید نوری: من را شخصا زیر چک و لگد گرفت

حکم دیپورت مرد شماره یک تنیس جهان از استرالیا لغو شدنواک جوکوویچ، مرد شماره یک تنیس جهان، پس از چند روز «کشمکش قانونی» در اعتراض به حکم دیپورت و لغو روادید خود در کشور استرالیا، از سوی دادگاه تجدیدنظر فدرال

دومین آزمایش موشکی کره شمالی در کمتر از یک هفتهارتش کره جنوبی و گارد ساحلی ژاپن اعلام کردند که کره شمالی روز سه‌شنبه ۲۱ دی ماه یک موشک بالستیک دیگر شلیک کرده است. از چنین حکومت های خودکامه و تمامی خواه و نالایق جز موشک پرانی و ایجاد تشنج کار دیگری بر نمی آید.

برخورد با سوء استفاده از فضای مجازی را معطل تصویب قانون «حمایت از کاربران» نکنید۱۸۰ نماینده مجلس در بیانیه‌ای از قوه مجریه و قضائیه خواستند که با «سوءاستفاده از امکانات فضای مجازی» و «لجام گسیختگی رسانه‌های اجتماعی» برخورد کنند و منتظر قانون «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» نباشند.