آزادی نازنین زاغری و انوشه انصاری و مرخصی مراد طاهباز

25/12/1400 05:41:00 ب.ظ

لیز تراس با انتشار توییتی خبر آزادی نازنین_زاغری_رتکلیف و انوشه_آشوری را تایید کرد و در ادامه این توییت گفت که «مراد طاهباز»فعال محیط‌زیستی بازداشت شده در ایران نیز از زندان آزاد شده و آن‌ها برای بازگرداندن او به بریتانیا تلاش خواهند کرد. مراد_طاهباز

لیز تراس در حساب کاربری توییتر خود نوشت: « می‌توانم آزادی نازنین زاغری و انوشه آشوری دو شهروند...

لیز تراس در حساب کاربری توییتر خود نوشت: « می‌توانم آزادی نازنین زاغری و انوشه آشوری دو شهروند ایرانی بریتانیایی را تایید کنم.» او در ادامه این توییت نوشته است که «مراد طاهباز» فعال محیط‌زیستی بازداشت شده در ایران نیز همزمان با خروج انوشه آشوری و نازنین زاغری از ایران، بصورت موقت از زندان آزاد شده و آن‌ها برای بازگرداندن او به بریتانیا تلاش خواهند کرد.

محمد زاغری برادر نازنین زاغری نیز با ابراز قدردانی از کسانی که در طی شش سال گذشته برای آزادی نازنین زاغری تلاش کردند تصویری از او را به اشتراک گذاشت که به نظر می‌رسد در داخل هواپیما گرفته شده باشد. تولیپ صدیق، نماینده مجلس عوام بریتانیا، نیز در یک پیام توییتری خبر داد که نازنین زاغری در حال ترک ایران است. خانم صدیق به نام انوشه آشوری اشاره نکرده است.

در همین زمینه خبرگزاری فارس، نزدیک به سپاه، نیز در خبری نوشته است:‌ «نازنین زاغری حدود ساعت ۱۴:۱۵ به تیم انگلیسی تحویل داده شد. البته همچنان تشریفات برای تبادل وی در فرودگاه امام خمینی در حال انجام است.» این خبرگزاری نیز به آقای آشوری اشاره نکرده است. headtopics.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

عقلانیت یک روش است نه یک فراورده | مصطفی ملکیان

مدت‌های زیادی بود که می‌خواستم با استاد ملکیان گفت‌وگو کنم و از او در مورد اخلاق، زندگی متدینانه و توقع دور از انتظار برخی شهروندان در مختصات اجتماعی امروز ایران بپرسم که به شکل عجیبی می‌خواهند سایر مردم در همسویی با آنان زیست اخلاقی را برای خود معنا کنند. ملکیان معتقد است روشنفکری اسلامی، از زمانِ بنیان‌گذارش سید‌جمال‌الدین اسدآبادی، تا الان، فواید و سودهایی برای جوامع اسلامی داشته، ولی اگر بخواهیم در باب ریشه روشنفکری اسلامی داوری کنیم و بگوییم آیا اصلا این پروژه روی هم رفته پروژه‌ای سودمند یا زیانمند بوده، به نظر من زیان‌مند بوده است. به اعتقاد من روشنفکری دینی پروژه‌ای ناموفق است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

وزیر خارجه انگلیس: پرداخت بدهی ایران و آزادی زندانیان دو تابعیتی را در اولویت قرار داده‌ایموزیر امور خارجه انگلیس در گفت‌وگویی بیان کرد، دولت این کشور پرداخت بدهی چندین ساله انگلیس به ایران بابت یک قرارداد خرید تانک‌های چیفتن، همچنین آزادسازی زندانیان دوتابعیتی در ایران را در اولویت قرار داده است.

احتمال آزادی نازنین زاغری؛ حضور گروه مذاکره‌کننده بریتانیایی در تهرانهیئتی بریتانیایی برای مذاکره به تهران رفته‌اند و احتمال آزادی نازنین زاغری و انوشه آشوری، زندانیان دوتابعیتی قوت گرفته است. به گفته یک نماینده مجلس عوام بریتانیا، مقامات ایران گذرنامه بریتانیایی نازنین زاغری را به او بازگردانده‌اند. وکیل او نیز درباره احتمال آزادی او ابراز امیداوری کرده است. هر کی بفکر خویشه !

دربی تهران در ورزشگاه ۲۰ هزار مردی آزادی؛ حساسیت تا زمان سوت آغاز

واکنش نخست وزیر انگلیس به آزادی دو محکوم امنیتی- اخبار اروپا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimواکنش نخست‌وزیر انگلیس به آزادی دو محکوم امنیتی بسیار خرسندم که تایید کنم حبس نازنین_زاغری و انوشه آشوری امروز به پایان رسیده و حالا به انگلیس بازخواهند گشت انگلیس شدیدا برای آزادی آن‌ها تلاش کرد و از اینکه می‌توانند به خانواده خود بپیوندند، خوشحالم

نازنین زاغری و انوشه آشوری آزاد شدندوکیل زاغری و انوشه آشوری از آزادی موکلان خود خبر داد. گروگان گیری خامنه ای و دنیا میبینه اما لالمونی گرفته. ریدم دهنت خامنه ای

نازنین زاغری آزاد شدنازنین زاغری آزاد شد وکیل نازنین زاغری و انوشه آشوری، دو زندانی دو تابعیتی که دوران محکومیتشان را در ایران می‌گذراندند، گفت هر دوی آن‌ها در مسیر فرودگاه برای ترک ایران هستند خوب پس بالاخره معلوم شد که ایشون جاسوس نبوده و گروگان گرفته شده بوده واسه پولهای گروگان گرفته شما. الان این پولا هم میره زیر فرش بیت و سپاه چه حالی داره بیچاره از اون جهنم میاد بیرون چرا مگه جاسوس نبود ؟