آزادی احمد تمویی، زندانی سیاسی کرد، پس از ۱۴ سال حبس

25/09/1400 04:57:00 ب.ظ

«احمد تمویی»، زندانی_سیاسی کرد که پیش از این به اتهام «محاربه از طریق عضویت در پژاک»، به ۱۵ سال حبس و تبعید به زندان ارومیه محکوم شده بود، در سال پانزدهم حبس خود از زندان ارومیه به مرخصی منتج به آزادی اعزام شد. اخبار_ایران آذربایجان_غربی

روز پنج شنبه ۲۵ آذر ۱۴۰۰، سازمان حقوق‌بشری هه‌نگاو ضمن اعلام این خبر نوشته است که چون کمتر از ده ماه از مدت حبس آقای تمویی باقی مانده، لازم نیست او دوباره به زندان بازگردد.

بنا بر این گزارش، این زندانی سیاسی کرد

در مدت ۱۴ سال و دو ماه حبس خود، از حق مرخصی محروم بوده است. ماموران اطلاعات سپاه، احمد تمویی را در روز چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۸۶، مهاباد بازداشت و به بازداشتگاه خود در ارومیه منتقل کرده بودند. بهمن‌ماه همان سال، شعبه یکم دادگاه انقلاب مهاباد به اتهام «محاربه از طریق عضویت در پژاک» به ۱۵ سال حبس و تبعید به زندان ارومیه محکوم گرد که این حکم اردیبهشت‌ماه سال ١٣٨٨ در شعبه ۱۰ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان غربی، عینا تایید شد.

پس از تایید حکم ۱۵ سال حبس، آقای تمویی از زندان مهاباد به زندان مرکزی ارومیه تبعید شده بود.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

سلمان رشدی: نویسنده با قدرت کلماتش می‌تواند بیش از دشمنانش دوام بیاورد

سلمان رشدی، نویسنده بریتانیایی هندی‌الاصل می‌گوید: «نویسندگان می‌توانند از دشمنانشان، بیشتر دوام بیاورند.» ادامه مطلب >>

یک کنشگر مدنی اهل جلفا به دو سال حبس تعزیری محکوم شد

تصاویری از ویرانی به جای مانده از گردباد در ایالت کنتاکی آمریکاگردباد مهیب که روز جمعه و شنبه ایالت کنتاکی در آمریکا را در نوردید، حداقل ۷۴ کشته بر جای گذاشت که ۱۲ تَن از آنها کودک بودند.

عوارض خروج از کشور در سال آینده تغییری نمی کندنایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه گفت که طبق توضیحات معاون رییس سازمان برنامه و بودجه عوارض خروج از کشور در سال آینده تغییری نمی کند. حالا اکثر اینها که میرند خارج و بر میگردند همین سران نظام صیغه‌ایها و توله‌هایشان هستند. مردم عادی پول خارج رفتن ندارند که! از همان اول معلوم بود کنسل می‌شود‌. شارلاتان کونی هزار چهره وقتی بهتون میگم هرزه زاده تخم سگ بی راهه نگفتیم اینم فایل صوتیش کسکش عوضی.... دیوث ایران وطن ماست خونه ماست خاک ماست حتی چنگیز هم نتونست مارو از خاکمون بیرون کنه چه برسه به توه کون نشور اشغال .

گزارشگران بدون مرز: بیش از پانصد خبرنگار در سال ۲۰۲۱ بازداشت یا کشته‌‌‌ شده‌اندبر اساس گزارش سالانه سازمان گزارشگران بدون مرز، مکزیک و افغانستان همچنان خطرناک‌ترین کشورها برای خبرنگاران طی سال جاری میلادی بوده‌اند. نصفشون توی ایران دستگیر شدن

دادگاه بلاروس همسر رهبر مخالفان را به ۱۸ سال زندان محکوم کرد🔺 دادگاه بلاروس همسر رهبر مخالفان را به ۱۸ سال زندان محکوم کرد ▪ آقای چیکانوفسکی که ۴۳ سال دارد یک ویدیوبلاگر است و به سازماندهی تظاهرات و تحریک نفرت اجتماعی متهم شده است. ⬇ بیشتر بخوانید:

حامد اصغری، سرتیم حفاظت از فخری‌زاده؛ ترور، بازجویی و انفصال از خدمت