آزادی «افشار محب» از زندان اردبیل پس از یک ماه بازداشت

29/10/1400 10:48 ب.ظ

«افشار محب»، زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی اردبیل، پس از نزدیک یک ماه بازداشت، روز چهارشنبه ۲۹ دی‌، با تودیع قرار وثیقه و تا پایان فرایند دادرسی از این زندان آزاد شد.افشار محب، یکی از فعالان مدنی باسابقه ساکن اردبیل است. افشار_محب زندانیان_سیاسی

بر پایه گزارش‌های رسیده به «ایران وایر»، «هاتف قاسم‌زاده»، بازپرس شعبه ۳ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اردبیل، پس از نزدیک یک ماه خودداری غیرقانونی از پذیرش قرار وثیقه و ممانعت از آزادی موقت افشار محب، نهایتا امروز قرار...

بر پایه گزارش‌های رسیده به «ایران وایر»، «هاتف قاسم‌زاده»، بازپرس شعبه ۳ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اردبیل، پس از نزدیک یک ماه خودداری غیرقانونی از پذیرش قرار وثیقه و ممانعت از آزادی موقت افشار محب، نهایتا امروز قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی پذیرفت و این زندانی سیاسی موقتا و تا پایان فرایند دادرسی از این زندان آزاد شد.

افشار محب، روز چهارشنبه اول دی‌ماه ۱۴۰۰، پس از حضور در شعبه ۳ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اردبیل، بازداشت و به زندان مرکزی اردبیل منتقل شد. این فعال مدنی اردبیلی پس از انتقال به زندان مرکزی اردبیل در تماس تلفنی با نزدیکان خود اعلام کرده‌بود که با عنوان اتهامی «فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به نفع گروه‌ها و سازمان‌های مخالف نظام» تفهیم اتهام‌ شده‌است.

در این مدت، خانواده این زندانی سیاسی بارها با مراجعه به شعبه ۳ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اردبیل برای تودیع قرار‌ وثیقه‌ ۵۰ میلیون‌ تومانی‌، اقدام کردند.

ادامه مطلب:
iranwire »

در روزهای آخر چه بر بکتاش آبتین گذشت؟ روایتی از درون زندان

نرگس محمدی پس از دو ماه بازداشت به زندان قرچک ورامین منتقل شد🔺نرگس_محمدی پس از دو ماه بازداشت به زندان قرچک ورامین منتقل شد تقی رحمانی، همسر خانم محمدی، در گفت‌وگو با وبسایت حقوق بشری هرانا این خبر را تایید کرده است.

نرگس محمدی پس از دو ماه بازداشت به زندان قرچک منتقل شدزندانيان سياسى ازاد بايد گردند بدون قيد و شرط✌🏻✌🏻 arash_tehran نرگس محمدی جوانهِ شکفته شدهِ همین انقلاب لعنتی ۵۷ بود که سهم لازم رو نداشت و سر به رسوایی گذاشت، هیچکدوم از عوامل حکومت آخوندا معتبر نیست....

بلینکن: خروج از برجام یکی از بدترین تصمیم‌های آمریکا بودوزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگویی خروج واشنگتن از توافق هسته‌ای را یکی از بدترین تصمیمات سیاست خارجی آمریکا خواند. کدام تصمیم امریکادرمورد نحوه برخورد باایران درست بوده که بلینکن تصمیم کشورش بخروج از برجام را اشتباه اعلام کرده است.؟ترامپ برای خشنودی لابی اسراییل و عربستان لازم بود امریکا را هم آتش میزد.

میراسماعیلی: چرا باید هم از خارج سیلی بخوریم، هم از داخل؟رییس فدراسیون جودو گفت: چرا کمیته ملی المپیک ۵۰ درصد بودجه ما را کاهش داده است؟ چرا باید هم از بیگانگان سیلی بخوریم، هم از داخلی‌ها؟

بازگشت مهدی تاج پس از ۱۶ ماه سکوت؛ از او چه سوالاتی بپرسیم؟