آزادی ۱۵ ماهیگیر ایرانی در هند

۱۵ ماهی‌گیر ایرانی که در هند زندانی شده بودند آزاد شدند

29/01/2021 09:13:00 ب.ظ

۱۵ ماهی‌گیر ایرانی که در هند زندانی شده بودند آزاد شدند

سفیر جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو اعلام کرد: پانزده نفر از ماهیگیران ایرانی که در زندان‌های هند گرفتار شده بودند آزاد شدند.

چگنی با بیان این که مرزبانان هندی این ماهیگیران را به جرم ورود غیر قانونی بازداشت کرده بودند افرود : با پیگیریها و تلاش های  سفارت جمهوری اسلامی ایران در دهلی و سر کنسولگری ایران در حیدر آباد و نیز همراهی مقامات  هندی  عصر امروز این افراد از زندان بنگلور آزاد و تحویل سفارت شدند.

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد توضیحات دفتر رییس‌جمهوری در پی برخی شایعات درباره دیدار اخیر هیات دولت با رهبر معظم انقلاب یک نماینده مجلس: اشاره خامنه‌ای باعث شد طرح صیانت از فضای مجازی جدی شود

وی افزود: هم اکنون همکاران سفارت در حال فراهم کردن  زمینه بازگشت این هموطنان گرفتار شده هستند و ماهیگیران ایرانی امشب به میهن اسلامی باز خواهند گشت.بر اساس این گزارش، این ماهیگیران که بیشتر از مناطق روستایی چابهار و کنارک هستند  از ۳۰ نوامبر ۲۰۱۹ حبس شده بودند که  با تلاش‌های مداوم سفارت ایران  در هند و  در تاریخ ۲۹ ژانویه ۲۰۲۱ آزاد شدند.

ادامه مطلب: خبرگزاری ایسنا »

برنامه‌های سیاست خارجی دولت آقای رئیسی منهای برجام است

به گفته «امیر موسوی» می‌توان منتظر حرکت نمادینی در مراسم تحلیف رئیسی برای بهبود روابط ایران و عربستان بود. او تاکید می‌کند «در دولت جدید، دوره ملایمت و لبخند با آمریکا هم گذشته است؛ حالا باید ایالات متحده را برای امضا و نشستن پای میز مذاکره مجبور کرد.»

پس بالاخره آزاد شدند.... حتما باید بترکونیمتون تا آدم شید،خودتون آدم شید