آزادی کاخ شورا و تچر از زندان آهنین/ ایتالیایی‌ها هزینه‌ها را پرداخت کردند/ مرمتگران به دنبال درمانی برای گلسنگ‌های تخت جمشید هستند

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 53%

با اتمام فعالیت فصل دوم مرمتگران بدون مرز در تخت جمشید، داربست‌های کاخ شورا باز شد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش خبرنگار ایلنا، فصل دوم فعالیت مرمتگران بدون مرز در تخت جمشید که از نیمه دوم مهرماه آغاز شده بود و با مرمت نمای غربی و دو نمای داخلی جرزهای دروازه شرقی کاخ شورا و بخش‌هایی از کاخ تچر انجام شد، به پایان رسید.با اعلام این خبر گفت: بخشی از مرمت‌ در کاخ شورا و کاخ تچر در نخستین فصل فعالیت مرمتگران بدون مرز انجام و دومین فصل این مرمت‌ها طی چند روز گذشته به پایان رسید.

به گفته او، مرمت‌ در کاخ تچر به پایان رسیده اما درخصوص کاخ شورا بخش‌های پشتی درگاه شرقی که فاقد نقش برجسته است هنوز نیازمند مرمت‌هایی است که بعدها توسط گروه ایرانی انجام خواهد شد اما کار مرمت و حفاظت نمای نقش برجسته‌ها در هر دو کاخ به اتمام رسیده و تکمیل شده است. در بهار سال آینده نشست مشترکی داشته باشیم که در آن دستاوردهای دو فصل مرمت و حفاظت و مطالعات انجام شده در تخت جمشید را به اشتراک بگذاریم.

هزینه‌های لازم برای این فصل از مرمت، مواد، تجهیزات مورد نیاز و... توسط گروه ایتالیایی پرداخت شد و آنچه باقی ماند برای سایر فصل‌های مرمت تخت جمشید مورد استفاده قرار خواهد گرفت. البته تجهیز کارگاه، داربست‌ها و تخته و الوار و آنچه مربوط به تجهیز کارگاه بود توسط گروه ایرانی انجام شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

حمایت کاخ سفید از 'نقشه راهبردی' سازمان ملل برای حل بحران عراق | DW | 11.11.2019دولت ایالات متحده ضمن حمایت از 'نقشه راهبردی' سازمان ملل برای حل بحران عراق از دولت این کشور خواست، به خشونت علیه معترضان پایان دهد و ساختار سیاسی کشور را اصلاح کند. آیت‌الله سیستانی نیز در این زمینه موضع گرفت. ببشتر از سیصد نفر کشته شدن ج ا و دولت غیرمردمی عراق باید عقب نشینی کنن و شکست وقبول کنن
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

کاخ سفید: دخالت‌های ایران مانع بازگشت عراق به وضعیت طبیعی‌اش می‌شودپس از پیشنهاد نمایندگی سازمان ملل متحد در عراق به دولت این کشور که شامل اصولی برای تعامل با بحران وضعیت طبیعی برای عراق هرگز بدون حضور ایران برای دفع داعش و سرسپردگان صدام حسین امکان پذیر نبوده است و هم اکنون نیز با عدم حضور ایران در معادلات سیاسی عراق، سعودی ها و آمریکاییها که بر علیه منافع ملی عراق هستند وارد خواهند شد.... امریکا ایا وقت ان نرسیده که دم ج ا را از عراق کوتاه کنی یکی ازسیاست های مهم ایران با هرنوع دولتی حضور پررنگ درعراق خواهد بودعراقی هاطی سال های اخیر مشکلات زیادی برای ایران ایجادکردند مثل صدام داعش ایران برای اینکه دچارصدمه بیشتری ازعراق نشه باید درداخل عراق اوضاع رومدیریت کنه عراقی هابایداین رو درمخ خودشون فرو کنن
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

انتقاد یک مقام روس از سوء تعبیر رسانه‌ها از گزارش جدید آژانس درباره ایراننماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی تلاش‌ها برای تضعیف برجام را مورد انتقاد قرار داد و سوء تعبیر برخی رسانه‌ها از گزارش جدید آژانس درباره ایران را نمونه‌ای از آن دانست.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

واکنش اردوغان به تحریم‌های احتمالی اتحادیه اروپا علیه ترکیه | DW | 12.11.2019رئیس جمهوری ترکیه در واکنش به تصمیم اتحادیه اروپا برای تحریم ترکیه تهدید کرد که تمامی اعضای اروپایی داعش را به کشورهایشان بازمی‌گرداند و پناهجویان سوری را راهی اروپا می‌کند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

‌روحانی در جمع مردم رفسنجان مطرح کرد: طرح معیشتی دولت برای حمایت از 18میلیون خانوار ایرانی‌- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnim‌گروه استان‌ها ــ رئیس‌جمهور از طرح دولت برای کمک به خانوارهایی که در فشار اقتصادی‌اند خبر داد و گفت: ‌‌دولت از ماه آینده ‌به 18میلیون خانوار کمک‌هزینه معیشت اعطا‌ می‌کند‌.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

اکران خاطرات یک پورن استار در شهر کنسرت‌ ممنوع ایرانتهران- ایرناپلاس- یک بازیگر آمریکایی فیلم‌های مستهجن، تجربه رسیدن به آزادی‌ جنسی (بی‌پروایی جنسی) در آمریکا را برای مردم ایران روایت می‌کند. مثل اینکه دستور از بالا رسیده که ایکسونامی از بایکوت ایرنا دراومده مدیر کل دفتر عرضه و نمایش فیلم: فیلم مستند داستانی «ایکسونامی» مجوز لازم برای اکران را ندارد.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »