آریا و شیرین، زوج رنگین‌کمانی: با هم از مشکلات عبور کردیم

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 67 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در این برنامه، در گفت‌وگویی دوستانه با «آریا یکتا» و «شیرین یکتا»، زوج کنش‌گر جامعه «ال‌جی‌بی‌تو‌کیو» و برابری، به مبحث عشق در روابط و مفهو‌م خانواده برای اعضای جامعه رنگین‌کمانی می‌پردازیم. اطلاع‌_رسانی رنگین‌کمان_ایرانی گزارشی از shayagoldoust

من، «شایا گلدوست»، زن ترنس و کنش‌گر جامعه رنگین‌کمانی، هر هفته دوشنبه در اینستاگرام «ایران‌وایر» با یکی از کنش‌گران و اعضای جامعه رنگین‌‌کمانی درباره مسایل و مشکلات مربوط به این قشر گفت‌وگو می‌کنم. در این برنامه، در گفت‌وگویی دوستانه با «آریا یکتا» و «شیرین یکتا»، زوج کنش‌گر جامعه «ال‌جی‌بی‌تو‌کیو» و برابری، به مبحث عشق در روابط و مفهو‌م خانواده برای اعضای جامعه رنگین‌کمانی می‌پردازیم.

نداشتن حق ازدواج قانونی بین زوج‌های هم‌جنس باعث شده است بسیاری از آن‌ها به شکل پارتنر، شریک جنسی و عاطفی و یا ازدواج سفید کنار هم زندگی کنند و حق تشکیل خانواده دلخواه خود را به صورت آزادانه و قانونی، مانند افراد دگرجنس‌گرای همان‌سوجنسیتی نداشته باشند. اما واقعیت غیر از آن‌چیزی است که عموم تصور می‌کنند. در بین اعضای جامعه رنگین‌کمانی نیز مانند دیگر افراد، این یک انتخاب شخصی‌ است که چه شکل روابطی را در پیش‌ بگیرند. تعهد یا عدم تعهد در روابط به عوامل زیادی بستگی دارد.

«شیرین» خود را یک زن ترنس و «آریا» خود را یک فرد نان‌باینری ترنس‌جندر تعریف می‌کند. این زوج از عشق و داستان عاشقی خود می‌گویند. شیرین شرح می‌دهد: «حدود هشت سال پیش در ایران با هم آشنا شدیم. اما داستان ما ماجرا‌های بسیار داشت. آریا به پرتغال رفت و من به آلمان آمدم. سه سال از هم دور بودیم تا این که دوباره به هم رسیدیم و در حال حاضر حدود سه سال است که زیر یک سقف کنار هم زندگی می‌کنیم.

او‌ می‌گوید لازمه عشق این است که افراد شخصیت مجزا، فضای متعلق به یک‌دیگر و استقلال هم را به رسمیت بشناسند و بتوانند کنار هم و با هم صحبت کنند و تصمیم بگیرند. اما آریا می‌گوید: «در درجه اول، عشق برای من یعنی شیرین. چون من عشق را با شیرین تجربه کردم. می‌گویند که عشق حساب و‌کتاب ندارد، به این معنا که یکی من و یکی تو نیست. با هم تلاش می‌کنیم، با هم‌ پیشرفت می‌کنیم. روی شانه‌های هم نمی‌ایستیم بلکه کنار هم و به هم کمک می‌کنیم.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

همسویی خامنه‌ای با پوتین در اولین واکنش او به جنگ در اوکراین
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

خانواده حسین رونقی در تلاش برای آزادی او با ارائه وثیقه‌ ‎خانواده حسین رونقی از «بهانه‌تراشی» مقام‌های جمهوری اسلامی برای هر وثیقه‌ای که برای آزادی وی ارائه شده خبر می‌دهند.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

جانسون: در اوکراین با نیروهای روسی جنگ نخواهند کردجانسون: در اوکراین با نیروهای روسی جنگ نخواهند کرد نمیتوانی هههههه
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

جانسون گفت انگلیس با نیروهای روسیه در اوکراین نمی‌جنگدجانسون: *انگلیس با نیروهای روسیه در اوکراین نمی‌جنگد *نیروهای انگلیسی قاطعانه در مرزهای کشورهای عضو ناتو باقی می‌مانند *حمله پوتین به اوکراین یک 'اشتباه محاسباتی فاجعه‌بار' است *اوکراینی‌ها مقاومت حیرت‌انگیز و سرسختی از خود نشان داده‌اند میخواد بیشتر خرشون کنه تا بیشتر در مرداب جنگ فرو برند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

زلنسکی: در مذاکرات با روسیه نتیجه مطلوبی برای اوکراین هنوز حاصل نشده استزلنسکی: در مذاکرات با روسیه نتیجه مطلوبی برای اوکراین هنوز حاصل نشده است در توافق زدبندهای کثیف صلیبچیهای شرق و غرب، در وین، بزودی اوکراین به روسیه داده میشود.تایوان و سنگاپور به چین و ایران بدون تضمین فرقه فارسیسم به بلوک صلیبچیهای غرب میرسد!!!... اینست زدبندهای کثیف شرق و غرب با گشتار ملت اوکراین و انحصار ملتهای ایرانیان و انحصار دیگر ملتهای جهان
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تحریم روسیه در فیفا؛ اسلحه در دستان سرمربی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »