آرژانتین: یکی از بستگان وزیر کشور ایران در هواپیمای ونزوئلا بوده است | DW | 15.06.2022

25/03/1401 12:36 ب.ظ

پلیس آرژانتین محل اقامت خدمه هواپیمای توقیف‌شده در هتل را بازرسی کرد. وزیر امنیت آرژانتین می‌گوید در گزارش پرواز، تعداد سرنشینان، کمتر از شمار واقعی آنها ثبت شده و نام یکی از بستگان وزیر کشور ایران نیز به چشم می‌خورد.

بازرسی هتل محل اقامت کادر پرواز هواپیمای توقیف شده توسط پلیس آرژانتین

پلیس آرژانتین اتاق‌های ۱۴ خدمه اهل ونزوئلا و ۵ خدمه ایرانی هواپیما را بازرسی کرده است. این اتفاق یک روز پس از آنکه گذرنامه پنج ایرانی کادر پرواز هواپیمای باری بوئینگ ۷۴۷ ونزوئلا، به طور موقت توقیف شده بود تا ارتباط آنها با سپاه پاسداران بررسی شود، رخ داده است.

خبرگزاری فرانسه از بوئنوس آیرس گزارش می‌دهد که اکنون با بازرسی اتاق‌های خدمه اهل ونزوئلا و توقیف گوشی‌های همراه، کامپیوترها و مدارک آنها از سوی پلیس، آزادی این خدمه هم با محدودیت‌‌هایی روبرو شده است. در مورد علت تفتیش اتاق‌های محل اقامت خدمه در هتل، پلیس آرژانتین هنوز اظهارنظری نکرده است. آنیبال فرناندز، وزیر امنیت آرژانتین اما روز دوشنبه، ۱۳ ژوئن از دریافت اطلاعاتی از"سازمان های خارجی" مبنی بر ارتباط احتمالی خدمه پرواز با شرکت‌های وابسته به سپاه پاسداران جمهوری اسلامی سخن گفته بود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، فرناندز گفته است که فهرست خدمه شامل نام یکی از بستگان وزیر کشور ایران نیز هست که نام او با نام یکی از اعضای سپاه پاسداران مطابقت می‌کند.

ادامه مطلب:
dw_persian »

وزیر کار کابینه رئیسی استعفا داد، وزیر صمت از مجلس کارت زرد گرفتچند روز پس از گزارش‌های تائیدنشده درباره استعفای حجت‌الله عبدالملکی، وزیر کار، وی متن کناره‌گیری خود خطاب به ابراهیم رئیسی را منتشر کرد. وزیر صمت نیز از مجلس کارت زرد گرفت. بعد از ادعای معصومیت خامنه ای که از سیما هم پخش شد و چون دیگر حکمی برای تغییر در دین نمانده تا بتواند جنایتش را شرعی اعلام کند.. منتظر ادعای پیغمبری یا خدای خامنه ای باشید تا راه را برای حفظ حکومتش باز کند. دجال است خامنه ای بزودی چشم راستش محو خواهد شد. عذاب خدا نزدیک است این استعفا راهنوز امام زمان قبول نکرده چون کابینه ابراهیم رییسی ازطرف امام زمان تایید شده بودن مگه اقتصادتون پهلوان تنومند نبود و تحریم ها هم بچه ای با کارد میوه خوری؟! کارد میوه خوری رو بد جا فرو کردن آره؟!؟!

نخستین تغییر در کابینه ابراهیم رئیسی پیش از یکسالگی؛ وزیر کار استعفا کردنخستین تغییر در کابینه ابراهیم رئیسی پیش از یکسالگی؛ وزیر کار استعفا کرد جزئیات بیشتر🔽

بازداشت برادر وحید باقری از زندانیان آبان پس از تحصن خانواده‌اش در مقابل مجلستحصن خانواده وحید باقری از زندانیان اعتراضات آبان ۹۸ در مقابل مجلس با برخورد خشونت‌آمیز ماموران امنیتی روبرو و برادر او بازداشت شد. برخورد خشونت آمیز یعنی چه؟ ماموران امنیتی یعنی همان نگهبانان زندان دیگه؟! من هم برم اینطوری داد و قتل کنم، بازداشت میشم چه برسه به اینها که سابقه اینکار را هم دارند

بیش از ۱۰۰ زخمی در پی انفجار در کارخانه شیمیایی فیروزآباد | DW | 13.06.2022در پی وقوع انفجاری در کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد در فارس بیش از ۱۱۰ نفر مجروح شدند. مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس علت این انفجار را نشت یکی از مخازن این کارخانه شیمیایی اعلام کرده است. میدونی یکی از راههای مسالمت آمیز تغییر رژیم ... مردم به تاکسی و آدرس دادن بهم دیگه ، اسم زمان شاهنشاهی را بگن ... آنچنان تاثیری داره و حکومت عاجز از زدن و کشتن مردم از این بابت ... در سفری که من به آبادان داشتم مردم اصلا به هیچ عنوان اسامی بعداز انقلاب نمیگن ... چه طور برای کسی که بنا بگفته ی خودش پیام تبریک علی خامنه ای و حسن روحانی او را خوشحال کرد و شاید آن لحظه ای که خبر تبریک را شنید یکی از بهترین لحظات زندگی اش بوده است اجازه ی زندگی در دویچستان بعنوان پناهجو ممکن است؟ کیمیا_علیزاده نه_بفریبکاری

آرژانتین: سازمان‌های اطلاعاتی گفته‌اند برخی از خدمه هواپیمای ونزوئلایی عضو نیروی قدس هستندوزیر امنیت آرژانتین گفته است: هواپیما تعداد خدمه پروازی خود را کمتر از تعداد افرادی که در آن بوده‌اند، اعلام کرده است. به گفته او، شمار خدمه برای یک هواپیمای باربری زیاد بوده است. جمهوری‌اسلامی تپه نریده نذاشته،از هر چه نرم و قانون و هنجار در جهان متمدن بوده سوء استفاده کرده و می‌کنه برای کارهای تروریستی‌ش، به همه اینهام میگه استفاده_از_ظرفیت‌ها و فرصت‌ها وقتی با هواپیمای مسافری تروریست و بمب‌هاشو جابجا میکنه،با آمبولانس مهمات و نیرو جابجا میکنه و ...

استعفای وزیر کار؛ اولین کناره‌گیری از دولت ابراهیم رئیسی - BBC News فارسیهمزمان با شدت گرفتن اعتراضات صنفی و بالا رفتن قیمت‌ها، حجت‌الله عبدالملکی وزیر کار استعفا داد. ابراهیم رئیسی با استعفای او موافقت کرده است. اکنون علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت اعلام کرد محمدهادی زاهدی وفا سرپرستی وزارت کار را به عهده می‌گیرد که معاون اقتصادی محمد مخبر معاون اول دولت رئیسی بود. ما میگیم خر نمی‌خوایم پالون خر عوض میشه قبلا بارها از این روش‌های کصشر استفاده کردین، دیگه جواب نمیده نوبت خود خره، نه هیچ پالون دیگه‌ای بابا یارو اسمش حجت الله ِ .... چه انتظاری دارین ازش دزدی و دروغ و ریا از قیافه همشون میباره. بیسواد های دانشگاه امام صادقی

بازرسی هتل محل اقامت کادر پرواز هواپیمای توقیف شده توسط پلیس آرژانتین

خدمه ونزوئلایی پروازی که از هفته گذشته خارج از بوئنوس آیرس بر زمین نشسته است، به گزارش خبرگزاری فرانسه، احتمالا اجازه ترک آرژانتین را ندارند. این تصمیم روز سه شنبه (۱۴ ژوئن) توسط قاضی و پس از بازرسی اتاق‌های محل اقامت خدمه در هتل در رابطه با ارتباطات احتمالی آنها با سپاه پاسداران اتخاد و اعلام شده است.

پلیس آرژانتین اتاق‌های ۱۴ خدمه اهل ونزوئلا و ۵ خدمه ایرانی هواپیما را بازرسی کرده است. این اتفاق یک روز پس از آنکه گذرنامه پنج ایرانی کادر پرواز هواپیمای باری بوئینگ ۷۴۷ ونزوئلا، به طور موقت توقیف شده بود تا ارتباط آنها با سپاه پاسداران بررسی شود، رخ داده است.

یک قاضی روز دوشنبه ۱۳ ژوئن دستور توقیف ۷۲ ساعته گذرنامه‌های این افراد را صادر کرد. این دستور پس از آن صادر شد که وزیر امنیت آرژانتین، آنیبال فرناندز گفت از یک"سازمان خارجی" اطلاعاتی دریافت شده مبنی بر این که در میان خدمه پرواز افرادی مرتبط با سپاه پاسداران وجود دارند.

خبرگزاری فرانسه از بوئنوس آیرس گزارش می‌دهد که اکنون با بازرسی اتاق‌های خدمه اهل ونزوئلا و توقیف گوشی‌های همراه، کامپیوترها و مدارک آنها از سوی پلیس، آزادی این خدمه هم با محدودیت‌‌هایی روبرو شده است.

"شمار نام‌های ثبت شده در گزارش پرواز کمتر از شمار واقعی"

در مورد علت تفتیش اتاق‌های محل اقامت خدمه در هتل، پلیس آرژانتین هنوز اظهارنظری نکرده است. آنیبال فرناندز، وزیر امنیت آرژانتین اما روز دوشنبه، ۱۳ ژوئن از دریافت اطلاعاتی از"سازمان های خارجی" مبنی بر ارتباط احتمالی خدمه پرواز با شرکت‌های وابسته به سپاه پاسداران جمهوری اسلامی سخن گفته بود.

وزیر امنیت آرژانتین همچنین می‌گوید، در گزارش پرواز، تعداد سرنشینان هواپیمای توقیف‌شده کمتر از شمار واقعی آنها ثبت شده است، هرچند نام هیچ کدام در فهرست اشخاص تحت تعقیب اینترپل نیامده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، فرناندز گفته است که فهرست خدمه شامل نام یکی از بستگان وزیر کشور ایران نیز هست که نام او با نام یکی از اعضای سپاه پاسداران مطابقت می‌کند.به گزارش خبرگزاری فرانسه، پاراگوئه هم روز سه شنبه (۱۴ ژوئن) اعلام کرده است که دو مأمور مسئول که با فرود این هواپیما در ماه مه موافقت کرده بودند، برکنار شده‌اند و دو مأمور مبارزه با مواد مخدر تحت بازجویی قرار گرفته‌اند.

پلیس آرژانتین با حضور در هتل محل اقامت کادر پرواز هواپیمای توقیف شده، اتاق‌های خدمه را بازرسی کرد

فدریکو گونزالس، وزیر کشور پاراگوئه می‌گوید، این هواپیما با اجازه پرواز تجاری به همراه ۱۸ سرنشین در پاراگوئه به زمین نشسته بود. به نوشته خبرگزاری فرانسه، این شمار بالای خدمه به باور کارشناسان برای یک هواپیمای باری غیرعادی است.

به گفته وزیر کشور پاراگوئه، این هواپیما تقریبا سه روز پیش از پرواز در روز ۱۶ ماه مه به سوی آروبا (جزیره‌ای در جنوب کارائیب) با محموله سیگار، در فرودگاه بین‌المللی گوآرانی در پاراگوئه در نزدیکی مرز آرژانتین و برزیل بر زمین نشسته بوده است.به گفته گونزالس پس از برخاستن هواپیما، خبری به دست آنها رسیده با این مضمون که هواپیما از سوی وزارت دارایی آمریکا تحت تحریم است. در این خبر همچنین به گفته وزیر کشور پاراگوئه، آمده بود، که ۷ تن از خدمه وابسته به سپاه قدس هستند.

پاراگوئه پس از دریافت این پیام، دستگاه‌های اطلاعاتی دیگر کشورها را مطلع کرده است.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، یک مقام مکزیکی روز سه شنبه گفته است که هواپیما روز ۴ ژوئن با ۴ سرنشین و با تطابق کامل با پروتکل‌های مربوطه، در ایالت کرتارو در مکزیک به زمین نشسته است. به گفته این مقام مکزیکی، هواپیما پس از سوخت‌گیری و بار زدن محموله‌ای از"تجهیزات صنعتی" روز ۵ ژوئن خاک مکزیک را ترک کرده است.

ارتباط توقیف هواپیما با انفجار مرکز یهودیان در بوئنوس آیرس؟

هواپیمای باری بوئینگ ۷۴۷ ونزوئلا که گفته شده بود حامل قطعات خودروست دوشنبه هفته گذشته (۶ ژوئن) در کوردوبا در آرژانتین به زمین نشست اما بعد تلاش کرد تا به سمت کشور همسایه اوروگوئه پرواز کند اما از ورود آن به اوروگوئه جلوگیری شد و به اسیسا در خارج از بوئنوس آیرس منتقل شد.

فرود این هواپیما چند روز پس از سفر نیکولاس مادورو رییس جمهوری ونزوئلا به تهران صورت گرفت. در جریان این سفر روز شنبه ۲۱ خرداد دو کشور متحد که هردو تحت تحریم‌های شدید آمریکا قرار دارند قرارداد همکاری ۲۰ ساله امضا کردند.دستور روز دوشنبه دادگاه آرژانتین برای توقیف ۷۲ ساعته پاسپورت‌های خدمه ایرانی این پرواز پس از آن صادر شد که انجمن یهودیان آرژانتین DAIA درخواست داد تا نامش به عنوان شاکی در تحقیقات برای منشأ این هواپیما درج شود و با این پیشنهاد موافقت شد.

پلیس اینترپل برای برخی از مقامات پیشین ایرانی که مظنون به دست داشتن در انفجار مرکز یهودیان آمیا در بوئنوس آیرس در سال ۱۹۹۴ هستند، حکم بازداشت صادر کرده است. در جریان این انفجار ۸۵ نفر کشته شدند. آرژانتین بزرگترین جامعه یهودیان در آمریکای لاتین را دارد.