آرژانتین به حضور محسن رضایی در مراسم تحلیف اورتگا اعتراض کرد | DW | 13.01.2022

23/10/1400 01:33:00 ب.ظ

وزارت خارجه آرژانتین به حضور محسن رضایی در مراسم تحلیف دانیل اورتگا اعتراض کرد و آن را 'توهین' به عدالت و قربانیان بمب‌گذاری سال ۱۹۹۴ در مرکز یهودیان بوئنوس آیرس دانست که ایران متهم به طراحی آن است.

وزارت خارجه آرژانتین به حضور محسن رضایی در مراسم تحلیف دانیل اورتگا اعتراض کرد و آن را 'توهین' به عدالت و قربانیان بمب‌گذاری سال ۱۹۹۴ در مرکز یهودیان بوئنوس آیرس دانست که ایران متهم به طراحی آن است. آرژانتین به حضور محسن رضایی در مراسم تحلیف اورتگا اعتراض کرد وزارت خارجه آرژانتین به حضور محسن رضایی در مراسم تحلیف دانیل اورتگا اعتراض کرد و آن را"توهین" به عدالت و قربانیان بمب‌گذاری سال ۱۹۹۴ در مرکز یهودیان بوئنوس آیرس دانست که ایران متهم به...

آرژانتین به حضور محسن رضایی در مراسم تحلیف اورتگا اعتراض کرد وزارت خارجه آرژانتین به حضور محسن رضایی در مراسم تحلیف دانیل اورتگا اعتراض کرد و آن را"توهین" به عدالت و قربانیان بمب‌گذاری سال ۱۹۹۴ در مرکز یهودیان بوئنوس آیرس دانست که ایران متهم به طراحی آن است.

وزارت خارجه آرژانتین روز سه‌شنبه ۲۱ دی (۱۱ ژانویه) به حضور محسن رضایی، معاون اقتصادی رئیس جمهور ایران در مراسم تحلیف دانیل اورتگا، رئيس جمهور نیکاراگوئه اعتراض کرد. به گزارش آسوشیتدپرس وزارت خارجه آرژانتین شرکت رضایی در این مراسم را"توهین" به عدالت و قربانیان بمب‌گذاری"آمیا"، مرکز همکاری‌های اسرائیل و آرژانتین (Asociacion Mutual Israelita Argentina) در بوئنوس آیرس، پایتخت آرژانتین خواند.

در سال ۱۹۹۴ بر اثر یک انفجار در در این مرکز ۸۵ نفر کشته شدند. ایران متهم به طراحی این اقدام تروریستی از طریق حزب‌الله لبنان است و آرژانتین خواهان محاکمه سازماندهان این ترور، از جمله محسن رضایی است. محسن رضایی آن‌ زمان فرمانده سپاه پاسداران بود و به عنوان یکی از عوامل این بمب‌گذاری در فهرست قرمز اینترپل، پلیس بین‌الملل قرار دارد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ولادیمیر پوتین: روسیه در ماه ژوئیه تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در بلاروس مستقر خواهد کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از استقرار تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در خاک بلاروس در ماه آینده میلادی خبر داده است. امری که ناظران آن را تازه‌ترین دور از بالا گرفتن تنش‌ها میان مسکو و ناتو ارزیابی کرده‌اند. ادامه مطلب >>

نظرسنجی انتخابات ریاست جمهوری فرانسه: شانس ماکرون در برابر پکرس در دور دوم۵۰ به ۵۰ استامانوئل ماکرون که هنوز به‌طور رسمی نامزدی در انتخابات آتی را اعلام نکرده است در نظرسنجی‌های اخیر با یک ریزش ۳ درصدی بین ۲۲.۵ تا ۲۳ درصد آرا را از آن خود خواهد کرد ولی کماکان پیشتاز دور اول خواهد بود.

هیچ ضمانتی در بازگشت آمریکا به برجام، مهمتر از عمل نیست/به دنبال توافق دائم هستیمرئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: ما برای انرژی هسته‌ای مذاکره نمی‌کنیم ما برای لغو تحریم پای میز مذاکره می‌رویم آمریکا برخی شروط ایران را پذیرفته و برخی را نه! آمریکایی‌ها می‌گویند هر چقدر امضا بخواهید ما به شما خواهیم داد اما از ما ضمانت مدت‌دار نخواهید

حضور محسن رضایی در نیکاراگوئه خشم آرژانتین را برانگیختمحسن رضایی یکی از افرادی است که آرژانتین آنها را به دست داشتن در بمب گذاری آمیا متهم کرده و تحت پیگرد قانونی قرار داده است. اگه بازداشتش کنم عالی میشه آرژانتین گه خورد

ضربه مهلک نیروهای ترکیه به پ.ک.ک در عملیات‌ «ارن زمستان»؛نوزده تن از عناصر گروه تروریستی پ.ک.ک از 17 نوامبر سال گذشته تاکنون طی عملیات‌ «ارن زمستان» نیروهای امنیتی ترکیه از پا درآمده‌اند. - خبرگزاری آناتولی 'ارن زمستان' معادل درستی برای 'Eren Kış' نیست. در واقع صفت و موصوف در فارسی برعکس تورکی استفاده می شود. یعنی 'زمستانِ...' باید ترجمه می شد. Eren در فارسی معادل دقیقی ندارد ولی 'زمستانِ رسیده' یا 'زمستانِ نزدیک' یا 'زمستانِ قریب الوقوع' به نظر درست تر می آید.

محاکمه احمد زاهدی لنگرودی در دادگاه رشت، به دلیل فعالیت‌های روزنامه‌نگاری

کرملین: در حال بررسی مقدمات سفر رئیس‌جمهور ایران به روسیه هستیمکرملین: در حال بررسی مقدمات سفر رئیس‌جمهور ایران به روسیه هستیم سخنگوی کاخ کرملین به بیان جزئیاتی درباره سفر آتی رئیس جمهور ایران به روسیه پرداخت و اعلام کرد که مقدمات انجام این سفر در حال بررسی است.