آرژانتین به حضور محسن رضایی در مراسم تحلیف اورتگا اعتراض کرد | DW | 13.01.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزارت خارجه آرژانتین به حضور محسن رضایی در مراسم تحلیف دانیل اورتگا اعتراض کرد و آن را 'توهین' به عدالت و قربانیان بمب‌گذاری سال ۱۹۹۴ در مرکز یهودیان بوئنوس آیرس دانست که ایران متهم به طراحی آن است.

وزارت خارجه آرژانتین به حضور محسن رضایی در مراسم تحلیف دانیل اورتگا اعتراض کرد و آن را"توهین" به عدالت و قربانیان بمب‌گذاری سال ۱۹۹۴ در مرکز یهودیان بوئنوس آیرس دانست که ایران متهم به طراحی آن است.

در سال ۱۹۹۴ بر اثر یک انفجار در در این مرکز ۸۵ نفر کشته شدند. ایران متهم به طراحی این اقدام تروریستی از طریق حزب‌الله لبنان است و آرژانتین خواهان محاکمه سازماندهان این ترور، از جمله محسن رضایی است. اما حضور دانیل کاپیتانیچ، سفیر آرژانتین نیز مورد انتقاد گرفته که چرا او در مراسم تحلیف رئیس‌جمهوری شرکت کرده که نه تنها محسن رضایی در آن حضور داشته، بلکه خود او نیز متهم به پایمال کردن حقوق بشر است.دانیل اورتگا، رئیس جمهور نیکاراگوئه برای چهارمین بار متوالی روز دوشنبه ۲۰ دی در این مقام سوگند یاد کرد. انتخاباتی که بسیاری معتقدند در آن تقلبی گسترده انجام گرفت. ایالات متحده و اتحادیه اروپا پس از اجرای این انتخابات با وضع تحریم علیه این کشور نسبت به نتایج آن واکنش نشان دادند.

نیسمان ایران را به صدور دستور اجرای حمله به آمیا متهم کرده بود. اما تلاش‌های او برای پیگرد قانونی پنج مقام ایرانی، از جمله اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس جمهور وقت، علی فلاحیان، وزیر اطلاعات علی‌اکبر ولایتی، وزیر امور خارجه و محسن رضایی، فرمانده سپاه پاسداران ایران در آن زمان ناکام ماند، زیرا کرشنر با جمهوری اسلامی برای تشکیل یک کمیسیون تحقیق مشترک توافق کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

خوب همين حكم توقيف اينترپل رو هم داريد رضايي دم دستتون هست بگيريدش

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نظرسنجی انتخابات ریاست جمهوری فرانسه: شانس ماکرون در برابر پکرس در دور دوم۵۰ به ۵۰ استامانوئل ماکرون که هنوز به‌طور رسمی نامزدی در انتخابات آتی را اعلام نکرده است در نظرسنجی‌های اخیر با یک ریزش ۳ درصدی بین ۲۲.۵ تا ۲۳ درصد آرا را از آن خود خواهد کرد ولی کماکان پیشتاز دور اول خواهد بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

هیچ ضمانتی در بازگشت آمریکا به برجام، مهمتر از عمل نیست/به دنبال توافق دائم هستیمرئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: ما برای انرژی هسته‌ای مذاکره نمی‌کنیم ما برای لغو تحریم پای میز مذاکره می‌رویم آمریکا برخی شروط ایران را پذیرفته و برخی را نه! آمریکایی‌ها می‌گویند هر چقدر امضا بخواهید ما به شما خواهیم داد اما از ما ضمانت مدت‌دار نخواهید
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

حضور محسن رضایی در نیکاراگوئه خشم آرژانتین را برانگیختمحسن رضایی یکی از افرادی است که آرژانتین آنها را به دست داشتن در بمب گذاری آمیا متهم کرده و تحت پیگرد قانونی قرار داده است. اگه بازداشتش کنم عالی میشه آرژانتین گه خورد
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ضربه مهلک نیروهای ترکیه به پ.ک.ک در عملیات‌ «ارن زمستان»؛نوزده تن از عناصر گروه تروریستی پ.ک.ک از 17 نوامبر سال گذشته تاکنون طی عملیات‌ «ارن زمستان» نیروهای امنیتی ترکیه از پا درآمده‌اند. - خبرگزاری آناتولی 'ارن زمستان' معادل درستی برای 'Eren Kış' نیست. در واقع صفت و موصوف در فارسی برعکس تورکی استفاده می شود. یعنی 'زمستانِ...' باید ترجمه می شد. Eren در فارسی معادل دقیقی ندارد ولی 'زمستانِ رسیده' یا 'زمستانِ نزدیک' یا 'زمستانِ قریب الوقوع' به نظر درست تر می آید.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

محاکمه احمد زاهدی لنگرودی در دادگاه رشت، به دلیل فعالیت‌های روزنامه‌نگاری
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کرملین: در حال بررسی مقدمات سفر رئیس‌جمهور ایران به روسیه هستیمکرملین: در حال بررسی مقدمات سفر رئیس‌جمهور ایران به روسیه هستیم سخنگوی کاخ کرملین به بیان جزئیاتی درباره سفر آتی رئیس جمهور ایران به روسیه پرداخت و اعلام کرد که مقدمات انجام این سفر در حال بررسی است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »