آرژانتین خواستار بازداشت ولایتی توسط جمهوری آذربایجان شد | DW | 12.11.2019

21/08/1398 02:10 ب.ظ

آرژانتین از جمهوری آذربایجان خواسته است تا علی اکبر ولایتی، مشاور امور بین‌المللی رهبر جمهوری اسلامی را بازداشت کرده و تحویل آن کشور دهد. ولایتی از جمله متهمان دست داشتن در انفجار مرکز یهودیان آرژانتین با ۸۵ کشته است.

آرژانتین از جمهوری آذربایجان خواسته است تا علی اکبر ولایتی، مشاور امور بین‌المللی رهبر جمهوری اسلامی را بازداشت کرده و تحویل آن کشور دهد. ولایتی از جمله متهمان دست داشتن در انفجار مرکز یهودیان آرژانتین با ۸۵ کشته است. وبسایت روزنامه اسرائیلی"جروزالم پست" دیروز دوشنبه ۲۰ آبان (۱۱ نوامبر) گزارش داد که علی اکبر ولایتی قرار است برای شرکت در اجلاس رهبران مذهبی جهان در روزهای ۱۴ و ۱۵ نوامبر (۲۳ و ۲۴ آبان) به باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان، سفر کند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید انفجار یک خودرو در ژوئیه سال ۱۹۹۴ میلادی در مرکز یهودیان آرژانتین"آمیا" در بوئنوس‌آیرس، ۸۵ کشته و بیش از ۳۰۰ زخمی بر جای گذاشت. این انفجار همچنین سبب ویرانی یا آسیب‌دیدگی شدید حدود ۴۰۰ واحد مسکونی در پیرامون محل انفجار شد.

تاکنون هیچ گروهی مسئولیت انفجار"آمیا" را برعهده نگرفته و جمهوری اسلامی نیز این اتهام را رد کرده است، اما اسرائیل و بازرسان آرژانتینی رد پای ایران را در این حادثه تروریستی می‌بینند. ولایتی که در زمان انفجار"آمیا" وزیر خارجه ایران بود، متهم به دست داشتن در این حمله تروریستی است. او اینک مشاور رهبر جمهوری اسلامی در امور بین‌الملل و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است که تمام اعضایش با حکم مستقیم علی خامنه‌ای منتصب می‌شوند. headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

در حمله اسرائیل به غزه رهبر گروه جهاد اسلامی کشته شد | DW | 12.11.2019در عملیات مشترک ارتش و سرویس امنیت داخلی اسرائیل در غزه یکی از فرماندهان ارشد گروه جهاد اسلامی فلسطین کشته شد. جهاد اسلامی فلسطین در واکنش به حمله اسرائیل با موشک به تل‌آویو و شهرک‌های اسرائیلی حمله کرد.

رییس جمهوری بولیوی از سمت خود کناره‌گیری کرد | DW | 11.11.2019اوو مورالس رییس جمهوری بولیوی به دنبال بالا گفتن اعتراضات مردمی از سمت خود کناره‌گیری کرد. او گفته بدون پشتیبانی ارتش و پلیس نمی‌تواند در سمت خود باقی بماند. اشتباه کردی دیگه. باید سپاه پاسدارن بولیوی رو راه مینداختی. اونوقت جوب ها پر از خونم میشد باز با اقتدار ساختگی تا اخر عمر حکمرانی میکردی. با ثروت افسانه ای و محبوبیت مجازی حتی میتونستی از نظر خودتون بهترین حکمران کل دوران هم بشی. مظهر صداقت و انسانیت و بقیه کسشعرا

با توزیع بیانیه‌ای در مجلس، روحانی به 'تقابل با رهبری' متهم شد | DW | 11.11.2019بیانیه بی نام و نشان علیه حسن روحانی که پخش آن در صحن مجلس ایران با اعتراض برخی نمایندگان مواجه شده بود، متعلق به مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس است. روحانی در این بیانیه به 'تقابل با رهبری' متهم شده است. اشتباه نکنیم تنها وتنها ترین شخص وفاه داربه رهبر همین روحانی فریدون است میگید نه به گذشته وپیشینه تاریخی ایشون نگاهی بیاندازید وآینده هم این را ثابت خواهد نمود امام برابر خدا و يا برابر نبي نيست. جنگ‌های زرگری عوامل استبداد شیاطین برای فریب دوباره مردم . شیاطین حیله جدیدی باید پیدا کنند.

آینده سیاسی علی لاریجانی؛ وداع با قدرت یا سودای ریاست جمهوری؟ | DW | 10.11.2019علی لاریجانی در موقعیت دشواری قرار گرفته است. انصراف او از نامزدی انتخابات مجلس می‌تواند به حذف او از معادلات قدرت بینجامد. برخی از دورخیز او برای ریاست جمهوری خبر می‌دهند. اما این هدف هم برایش از مسیر مجلس می‌گذرد. علی لاریجانی و برادران او عراقی هستند تاحالا اینها بودند چه خدمتهایی به مردم ایران وپیشرفت ایران کردند ؟؟؟؟؟!!!!!!😳😳😳😳😳😳😳 تازه چه اینها باشند چه نباشند بدتر ازهمه میان رژیم داعش ایران وآخوندها نسل مغول نسل حرمله اند ضد ایران ضد ایرانید در اصل کل سیستم دیکتاتوری جمهوری_اسلامی باید کنار برود. تعویض افراد انتصابی فرقی به حال مردم ایران نمیکند. ساعت۶ لاریجانی نامزد ریاست جمهوری نخواهد شد چون نمیخواد شکست بخوره حداکثرش اینه که با حکم رهبر به مجمع تشخیص مصلحت نظام میره و شاید پست‌های دیگه‌ای هم از رهبر بگیره

ارتش بولیوی خواستار کناره گیری اوو مورالس از قدرت شددرخواست ارتش تنها چند ساعت پس از آن اعلام می شود که اوو مورالس از برگزاری دوباره انتخابات ریاست جمهوری خبر داد.

رئیس ستاد ارتش بولیوی خواستار استعفای رئیس‌ جمهور شد