آرژانتین به تدریج محدودیت‌های قرنطینه ناشی از کرونا را برمی‌دارد

31/04/1399 03:33 ب.ظ

🔺آرژانتین به تدریج محدودیت‌های قرنطینه ناشی از کرونا را برمی‌دارد ⚡️آلبرتو فرناندز، رئیس جمهوری آرژانتین، روز جمعه اعلام کرد که محدودیت‌های قرنطینه ناشی از کووید۱۹ از روز شنبه به تدریج برداشته می‌شود.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. فرناندز در یک گردهمایی رسمی در کنار شهردار و فرماندار بوئنوس آیرس گقت: «ما تلاش خواهیم کرد در این جهان تازه و در این دنیای متفاوت که مستلزم مراقبت هایی متفاوت است بین ۱۸ ژوئیه و ۲ اوت به زندگی عادی بازگردیم و این کار را به تدریج انجام می‌دهیم.

»

فرناندز در عین حال هشدار داد که کشورش هنوز از نبرد با همه گیری ویروس کرونا پیروز بیرون نیامده است. آرژانتین تا کنون بیش از ۱۱۰ هزار مبتلا و حدود ۲۱۰۰ مورد مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا داشته است. شهردار بوینس آیرس گفت شرایط در پایتخت امیدوارکننده است و افزود طی ۲۵ روز گذشته متوسط شمار مبتلایان به طور ثابت بین ۹۰۰ تا ۱۰۰۰ نفر بوده است.

محدودیت‌های قرنطینه در آرژانتین از ۲۰ ماه مارس شروع شد و یکی از طولانی‌ترین محدودیت‌ها در کشورهای منطقه بوده است. برداشته شدن قرنطینه در شش مرحله و طی دو هفته آینده صورت خواهد گرفت.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

آلمان از آمریکا خواست نیروهای خود را از این کشور خارج نکند | DW | 20.07.2020ترامپ اخیرا اعلام کرده بود تصمیم دارد ۹۵۰۰ سرباز از ۳۵ هزار سرباز آمریکایی مستقر در آلمان را خارج کند. روسای چهار دولت ایالتی آلمان با ارسال نامه‌ای ‌به کنگره آمریکا خواستار عدم خروج سربازان آمریکایی از این کشور شده‌اند.

بازدید اردوغان از ایاصوفیه یک هفته پس از تغییر کاربری از موزه به مسجداولین نماز جماعت مسلمانان در ایاصوفیه از زمان تغییر کاربری آن قرار است روز جمعه آینده برگزار شود.

نهضت قطعه‌سازی در هوانیروز نیاز ما را به قطعات سایر کشورها برطرف کرده استفرمانده کل سپاه، گفت: پایگاه‌های هوانیروز در اقصی نقاط کشور در حال گسترش هستند و امروز درآمایش سرزمینی و آرایش دفاعی هوانیروز به وضعیت بسیار مناسبی رسیده‌ایم، این تلاش ها ادامه دارد و ما هرگز متوقف نخواهیم شد.

رئیسی: اعتراض را باید شنید اما خط قرمز ما اغتشاش و ناامنی استابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه ایران، می‌گوید 'اعتراض را باید شنید اما خط قرمز ما اغتشاش و ناامنی و به هم ریختن کشور است'. آقای رئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضائیه گفته است که 'فضاسازی‌ها و جوسازی‌ها تاثیرگذار نیست و بنای دستگاه قضایی بر صدور رای بر مبنای شرع و قانون است'. اخیرا اجرا و صدور چند حکم اعدام به ویژه برای سه نفر از متهمان اعتراض‌های آبان ماه ۱۳۹۸ خبرساز شده بود.

میرسلیم می‌گوید مدارکی را علیه قالیباف به قوه قضائیه داده استمصطفی میرسلیم، نماینده مجلس ایران، گفته است که مدارک مربوط به 'رشوه ۶۵ میلیارد تومانی' که مربوط به دوره تصدی محمدباقر قالیباف در شهرداری تهران می شود را به قوه قضائیه تحویل داده است. سه سال پیش محمدعلی نجفی شهردار وقت تهران هم گفته بود اسنادی دال بر تخلفات مالی دوره ۱۲ ساله شهرداری تهران را به قوه قضائیه داده است.

میرسلیم اسنادی را علیه قالیباف به قوه قضائیه تحویل داده است | DW | 20.07.2020مصطفی میرسلیم، نماینده اصولگرای مجلس، از ریاست کمیسون اصل نود انصراف داده و اعلام کرده که اسناد مربوط به رشوه ۶۵ میلیاردی برای انجام نشدن تحقیق و تفحص پیرامون فساد دوران شهرداری قالیباف را به دستگاه قضایی ارائه داده است.

Print this pageصدای آمریکا ـ آلبرتو فرناندز، رئیس جمهوری آرژانتین، روز جمعه اعلام کرد که محدودیت‌های قرنطینه ناشی از «کووید۱۹» از روز شنبه به تدریج برداشته می‌شود.

فرناندز در یک گردهمایی رسمی در کنار شهردار و فرماندار بوئنوس آیرس گقت: «ما تلاش خواهیم کرد در این جهان تازه و در این دنیای متفاوت که مستلزم مراقبت هایی متفاوت است بین ۱۸ ژوئیه و ۲ اوت به زندگی عادی بازگردیم و این کار را به تدریج انجام می‌دهیم.»

فرناندز در عین حال هشدار داد که کشورش هنوز از نبرد با همه گیری ویروس کرونا پیروز بیرون نیامده است. آرژانتین تا کنون بیش از ۱۱۰ هزار مبتلا و حدود ۲۱۰۰ مورد مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا داشته است.

شهردار بوینس آیرس گفت شرایط در پایتخت امیدوارکننده است و افزود طی ۲۵ روز گذشته متوسط شمار مبتلایان به طور ثابت بین ۹۰۰ تا ۱۰۰۰ نفر بوده است.

محدودیت‌های قرنطینه در آرژانتین از ۲۰ ماه مارس شروع شد و یکی از طولانی‌ترین محدودیت‌ها در کشورهای منطقه بوده است.

برداشته شدن قرنطینه در شش مرحله و طی دو هفته آینده صورت خواهد گرفت.

مدارس همچنان بسته می‌ماند و وسایل حمل و نقل عمومی کماکان به نیروی کار ضروری در بخش‌های غذا، امنیت، و بهداشت و سلامت اختصاص خواهد داشت.