آرزوی الیزابت دوم در هفتادمین سال سلطنت: به کاملیا لقب «ملکه» داده شود

17/11/1400 01:52:00 ب.ظ

آرزوی الیزابت دوم در هفتادمین سال سلطنت: به کاملیا لقب «ملکه» داده شود جزئیات بیشتر🔽

ملکه ۹۵ ساله بریتانیا در روز برگزاری جشن هفتاد سال زمامداری که «جشن پلاتینیوم» نام دارد، پیامی مهم را نیز منتشر کرد: اینکه کاملیا، همسر شاهزاده چارلز پس از رسیدن پسرش به مقام پادشاهی، لقب «ملکه» بگیرد. ملکه بریتانیا پیش از این هرگز درباره این موضوع صحبت نکرده بود. کاملیا، همسر دوم شاهزاده چارلز پس از جدایی او از پرنسس دایانا است. او نیز پیش از شاهزاده چارلز، ازدواج دیگری داشته که حاصل آن دو فرزند به نام‌های تام و لورا بود.

انتشار اخباری مبنی بر ارتباط پنهانی و طولانی‌مدت او با شاهزاده چارلز در زمان ازدواجش با پرنسس دایانا و نقشی که کاملیا در تخریب روابط آن دو و درنهایت طلاقشان داشت، باعث شده که او همچنان از محبوبیت کمتری در میان بریتانیایی‌ها برخوردار باشد. بگونه‌ای که نظرسنجی‌های سال گذشته در بریتانیا نشان داد که همچنان بیش از نیمی از بریتانیایی‌ها با تاجگذاری او به عنوان ملکه موافق نیستند.

آرزوی ملکه کنونی بریتانیا برای کاملیا در حالی به اطلاع عموم می‌رسد که سلامتی الیزابت دوم از ماه اکتبر دچار مشکلاتی شده و به همین دلیل نیز بطور قابل توجهی از حضور در ملاء عام خودداری می‌کند. ملکه در هر دوباری که طی ماه‌های اخیر در انظار دیده شده نیز آهسته راه می‌رفت و ضعیف به نظر می‌رسید.

علاوه بر جشن روز یکشنبه، قرار است جشن دیگری نیز در ماه ژوئن و به مدت چهار روز در سالگرد تاجگذاری الیزابت دوم برگزار شود.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویری از جشن پیروزی اردوغان و حامیانش در کاخ ریاست جمهوری در آنکارا

ویدیوها : رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه روز یکشنبه ۲۸ مه در دور دوم انتخاباتی تاریخی و در یکی از بزرگترین چالش‌های دوران رهبری‌اش توانست بار دیگر پیروز شود و بر کرسی ریاست جمهوری تکیه زند. ادامه مطلب >>

شیوع اومیکرون در کودکان زیر 12 سال در ایرانرئیس بیمارستان کودکان علی‌اصغر ایران از افزایش موارد ابتلا به سویه اومیکرون در میان کودکان زیر 12 سال خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

بازداشت دو ایرانی در اتریش به ظن دست داشتن در قاچاق انسان | DW | 05.02.2022پلیس جنایی ایالت اتریش علیا، دو ایرانی را در روزهای اخیر به ظن همدستی در قاچاق انسان دستگیر کرده است. اتحادیه اروپا برای این دو حکم جلب صادر کرده بود و پلیس مجارستان محل اختفای آنها را به اتریش اطلاع داده بود.

هشدار صدراعظم آلمان به روسیه در باره حمله به اوکراین | DW | 06.02.2022اولاف شولتس، صدراعظم آلمان پیش از سفرش به آمریکا در مورد حمله به اوکراین به مسکو هشدار داد و مسکو را به پیامدهای سنگین تهدید کرد. اپوزیسیون دولت از سفر 'دیرهنگام' شولتس به واشنگتن انتقاد کرده است. در آلمان بر سر خایه مالی واسه آمریکا، شدیدا دعواس حمله نمیکنه 😬 🤣🤣🤣

دختر ۱۸ ساله «به دلیل عضویت در حزب دموکرات کردستان» به حبس و ممنوع‌الخروجی محکوم شدیک دختر ۱۸ ساله در پاوه به دلیل عضویت چندماهه در حزب دموکرات کردستان به یک سال حبس و سه سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده است. جدیدا سن عضویت توی گروه های تروریستی کاهش پیدا کرده، از بچه ها هم عضو میگیرن! والا اینا خوبن که یک سال حبس دادن GIZ- police cooperation Project Consultants-Honest service to the German government has endangered our lives and even the lives of our innocent children. But the German government does not protect us.

یارانه نقدی در سال آینده افزایش پیدا نمی‌کندسخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ با بیان اینکه یارانه نقدی در سال آینده تغییر نخواهد کرد گفت که طبق مصوبه این کمیسیون در سال آینده سرپرست خانوارهایی که یارانه آن ها قطع شده می توانند با مراجعه به سامانه الکترونیکی وزارت تعاون تقاضای خود را ثبت کنند تا در صورت بررسی مجدد به آنها یارانه پرداخت شود.

اینفوگرافی| نگاهی به قیمت دلاری خودروهای ایرانی در مقایسه با نمونه‌های خارجیخودورهای ساخت داخل جدا از کیفیت پایینی که دارند، قیمت عجیبی هم دارند! با قیمت برخی خودروهای داخلی می‌توان یک خودرو باکیفیت خارجی خرید. بدبخت ایرانیها امنیت راحتی کیفیت زیبایی آسایش فدایی ایران خودرو و سایپا کردیم البته بدلیل نالایق بودن مسئولین خاک بر سرتون