آرامکو: تا پایان سپتامبر تولید کامل نفت را از سر می‌گیریم | DW | 22.09.2019

31/06/1398 03:16 ب.ظ

شرکت نفتی آرامکو اعلام کرد تا پایان سپتامبر تولید نفت خام خود را به طور کامل از سر می‌گیرد. آرامکو از بانک‌های معتبر جهان برای عرضه سهام در بازار بورس دعوت کرده است. تاسیسات نفتی بقیق و خریص اخیرا هدف حمله قرار گرفتند.

شرکت نفتی آرامکو اعلام کرد تا پایان سپتامبر تولید نفت خام خود را به طور کامل از سر می‌گیرد. آرامکو از بانک‌های معتبر جهان برای عرضه سهام در بازار بورس دعوت کرده است. تاسیسات نفتی بقیق و خریص اخیرا هدف حمله قرار گرفتند. رویترز در روزهای اخیر نیز گزارش داده بود که عربستان از ۹ بانک معتبر جهان که نقش تعیینکننده در جهت دادن به بازار سهام دارند نیز در همین رابطه دعوت کرده بود.

یکی از کارشناسان به رویترز گفته است که آرامکو از بانک‌های دیگری نیز برای همکاری در زیرمجموعه‌این پروژه دعوت به همکاری کرده است.این کشور در حالی دارد برای عرضه سهام‌اش در بازار بورس تدارک می‌بیند که روز شنبه ۲۳ شهریور (۱۴ سپتامبر) تاسیسات نفتی"بقیق" و "خریص" هدف حمله قرار گرفتند و خسارات شدیدی به آنها وارد شد. به دنبال این حملات گفته شد که آرامکو سرنوشت نامعلومی در بازار بورس پیدا کرده است. قبل از حملات ده روز پیش تخمین زده شده بود که ورود آرامکو به بازار سهام، بزرگ‌ترین ورود یک شرکت از نظر حجم سرمایه باشد.

بر اثر حملاتی که به این تاسیسات شد، تولیدات آنها ۵۰ درصد کاهش یافت. اگرچه برخی کارشناسان تخمین زده‌اند که بازسازی این تاسیسات چند ماه به طول خواهد انجامید، اما آرامکو اعلام کرده است که تولیدات کامل خود را تا پایان ماه سپتامبر از سر خواهد گرفت. امین ناصر، مدیر آرامکو در گزارشی به کارکنان این شرکت گفته است که آرامکو"قدرتمندتر از همیشه" حملات اخیر را از سر گذرانده است.

ادامه مطلب:
dw_persian »

جمهوری اسلامی به اهداف شوم خود نخواهد رسید اگر دوباره مورد حمله قرار بگیره ، پس موضوع ریشه ای حل کنید ، دست از سر اون یمن بیچاره بردارید گره های سیاسی باز کنید

گلچین ویدئوهای هفته؛ از ماساژ با «حوله آتشین» تا تخریب ساختمان در دالاسدر گلچین ویدئوهای بدون شرح این هفته سه ویدئوی ماساژ با «حوله آتشین» از مصر، تصاویر پهپادی از تخریب ساختمان یک بانک در آمریکا و انفجار در یک کارخانه مواد شیمیایی ترکیه را تماشا کنید🔽

'شبکه ماساژ'؛ از خبر جعلی تا سناریوی انتخاباتی | DW | 21.09.2019باشگاه خبرنگاران و دو نماینده اصولگرای مجلس برادرزاده پروانه سلحشوری را سرکرده یک شبکه ماساژ مختلط در تهران نامیده‌اند. رئیس فراکسیون زنان می‌گوید تخریب‌ها و تاخت‌‌وتازهای اخیر به خاطر مواضع اوست و دلایل انتخاباتی دارد. همشون دروغگو بی عدالتند و فتنه گران عالم هستند کارهای که در کل کشورهای دنیا آزاد ودل بخواه خود شهروند است در کشور ما جرم وکارهای که در کل واکثر کشورها جرم وبرکناری مسولیت واستفا وشرمنده شده مجرم هست در کشور ما عادی و اسمهاشون هم رسانه ها کامل نمیتوانند بگوی دست به دامن حرف میشن م ر ح ت خ ز ب ن

تظاهرات مصر؛ حمایت احزاب مخالف از جمله اخوان‌المسلمین از معترضیندر پی تظاهرات خیابانی در مصر علیه عبدالفتاح سیسی رئیس‌جمهور این کشور، چندین حزب و گروه سیاسی مصری -از جمله گروه اخوان المسلمین- در روز شنبه از معترضین حمایت کردند. همزمان سازمان دیده‌بان حقوق بشر نیز از حکومت مصر خواست تا از سرکوب اعتراض‌ها و تکرار 'خشونت‌های پیشین' خودداری کند.

بیش از ۱۲ میلیون نفر در یمن از کمک های برنامه جهانی غذا برخوردار شدند🔺بیش از ۱۲ میلیون نفر در یمن از کمک های برنامه جهانی غذا برخوردار شدند ⚡️نهاد برنامه جهانی غذا، زیر مجموعه سازمان ملل متحد، می‌گوید در ماه اوت ۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در یمن کمک های غذایی این نهاد را دریافت کرده‌اند. اگه حوثی های تحت حمایت سپاه بذارن از یکطرف غذا برای یک وعده و از طرفی دیگر قتل عامشان میکنند.

واقعیت‌هایی از داخل ایران| متوسط درآمد ایرانی‌ها ۷۰ درصد پایین‌تر از خط فقر جهانی است

واقعیت‌هایی از داخل ایران| متوسط درآمد ایرانی‌ها ۷۰ درصد پایین‌تر از خط فقر جهانی است٢٠٠٧ دلار!؟ آنهم سالینه، نکنه شاه برگشته و ما بیخبریم ۲۰۰۷ که خیلیا در میارن...پس بالای خطیم خدا رو شکر در عوض حاکمان دزد ایران تا دلتون بخواد به دلار به گروه های تروریستی منطقه ،حقوق میدن ،همون درآمدی که کارگران هپکو ، هفت تپه و بقیه مردم ایران در حسرتشن

خبرگزاری رویترز به نقل دو کارشناس که نخواسته‌اند نام‌شان فاش شود گزارش داده است که شرکت آرامکو متعلق به عربستان سعودی برای عرضه سهام خود در بازار بورس از دویچه‌بانک و بانک سوئیسی UBS دعوت کرده است.

رویترز در روزهای اخیر نیز گزارش داده بود که عربستان از ۹ بانک معتبر جهان که نقش تعیینکننده در جهت دادن به بازار سهام دارند نیز در همین رابطه دعوت کرده بود. یکی از کارشناسان به رویترز گفته است که آرامکو از بانک‌های دیگری نیز برای همکاری در زیرمجموعه‌این پروژه دعوت به همکاری کرده است.این کشور در حالی دارد برای عرضه سهام‌اش در بازار بورس تدارک می‌بیند که روز شنبه ۲۳ شهریور (۱۴ سپتامبر) تاسیسات نفتی"بقیق" و "خریص" هدف حمله قرار گرفتند و خسارات شدیدی به آنها وارد شد. به دنبال این حملات گفته شد که آرامکو سرنوشت نامعلومی در بازار بورس پیدا کرده است. قبل از حملات ده روز پیش تخمین زده شده بود که ورود آرامکو به بازار سهام، بزرگ‌ترین ورود یک شرکت از نظر حجم سرمایه باشد.

بر اثر حملاتی که به این تاسیسات شد، تولیدات آنها ۵۰ درصد کاهش یافت. اگرچه برخی کارشناسان تخمین زده‌اند که بازسازی این تاسیسات چند ماه به طول خواهد انجامید، اما آرامکو اعلام کرده است که تولیدات کامل خود را تا پایان ماه سپتامبر از سر خواهد گرفت. امین ناصر، مدیر آرامکو در گزارشی به کارکنان این شرکت گفته است که آرامکو"قدرتمندتر از همیشه" حملات اخیر را از سر گذرانده است. این شرکت قصد دارد ظرف ۱۲ ماه آینده ورود کامل خود به بازار سهام را به پایان برساند.رویترز در خبر خود نوشته است که نه این شرکت و نه دویچه‌بانک حاضر نشده‌اند در این رابطه به رویترز اطلاعاتی بدهد. بانک USB نیز پاسخی به ایمیل که در این رابطه به او زده شد، نداده است.

قرار بود اولین ورود"آرامکو" به بازار بورس در اوایل نوامبر اتفاق بیافتد. شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر جدید انرژی عربستان، چند هفته پیش از حملات اخیر گفته بود، این کشور در صدد است"آرامکو" را هر چه سریع‌تر وارد بازار بورس کند.

به دنبال تخریب تاسیسات آرامکو تحلیل‌گران پتروشیمی در لندن در ارزیابی‌های خود به این نتیجه رسیدند که سرمایه‌گذاران جهان از این پس ریسک سرمایه‌گذاری در این شرکت را بالاتر از گذشته می‌دانند و ارزش سهام"آرامکو" با خطر ریزش شدید روبرو شده است. پیش از این حملات ریاض امید داشت که ارزش این شرکت بیش از دو هزار میلیارد دلار تعیین شود.