آذربایجان در حمایت از خوزستان؛ در تظاهرات تبریز چه گذشت؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 58 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🎥آذربایجان در حمایت از خوزستان؛ در تظاهرات تبریز چه گذشت؟ اعتراضات_سراسری خوزستان تبریز آذربایجان_شرقی جزییات گزارش پرویز یاری را اینجا بخوانید

در پی انتشار فراخوان‌هایی از سوی فعالان مدنی و احزاب آذربایجانیِ اپوزیسیون جمهوری اسلامی، شهر تبریز روز دوم مردادماه ۱۴۰۰، شاهد تجمع اعتراضی شهروندان تبریزی در حمایت از اعتراضات مردم خوزستان و اعتراض به ناکارآمدی حاکمیت در اداره ایران بود.

این بخشی از روایت یک شهروند ساکن تبریز از اعتراضات روز گذشته در این شهر است. او در گفت‌وگو با ایران‌وایر می‌گوید: «دومین بازداشتی یکی از همان زنانی بود که هسته اولیه تجمع را تشکیل داده بودند. بعد از آن بود که مردم وارد خیابان شدند و شعارها این بار با مشارکت مردم بیشتری سر داده شد.

شهروند تبریزی که با ایران‌وایر گفت‌وگو کرده است، درباره واکنش نیروهای امنیتی به تجمع مردم تبریز می‌گوید: «ماموران از آغاز تجمع، مردم را بازداشت می‌کردند. مامورانی که سوار بر موتورسیکلت بودند، با زدن باتوم و مشت‌ولگد سعی می‌کردند مردم را متفرق کنند. بعضی ماموران هم با تفنگ ساچمه‌ای به سوی تظاهرکنندگان شلیک می‌کردند. پشت‌بام استانداری و ساختمان‌های نهادهای دولتی و طبقات بالای پاساژها در خیابان جمهوری پر بود از ماموران امنیتی که از قبل از شروع تظاهرات آنجا مستقر شده بودند.

همچنین در روزهای منتهی به دوم مرداد و پیش از برگزاری تجمع اعتراضی در تبریز، دست‌کم ۱۲ تن از فعالان مدنی در شهرهای تبریز، ارومیه و بستان‌آباد بازداشت شده‌اند. هم‌زمان نهادهای امنیتی در تماس با ده‌ها نفر از زندانیان سیاسی سابق در شهرهای مختلف تُرک‌نشین، گفته‌اند که این شهروندان تحت‌نظر هستند و در صورت هرگونه مشارکت در تجمعات اعتراضی بازداشت خواهند شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اعتراض‌ها در ایران؛ تظاهرات در آذربایجان شرقی و کردستان در همبستگی با خوزستانتصاویری که از اعتراض‌ها در بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی منتشر شده است نیز شرکت کنندگان را در حال سر دادن شعارهای اعتراض‌آمیز نشان می‌دهد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پنتاگون: با حمله هوایی از ارتش افغانستان در برابر طالبان حمایت کردیمسخنگوی پنتاگون در حالی از حمایت هوایی آمریکا از نیروهای دولتی افغانستان در برابر تهاجم طالبان خبر داده است که گمانه‌زنی‌های زیادی در مورد ساز و کار حمایت‌های واشنگتن از دولت افغانستان پس از خروج از این کشور صورت می‌گیرد. تشکر، لطفا ادامه بدهید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تظاهرات مردم تبریز در حمایت از اعتراضات خوزستانجمعی از مردم تبریز برای اعلام حمایت از اعتراضات مردم شهرهای مختلف استان خوزستان نسبت به بحران بی‌آبی تجمع کرده‌اند. - خبرگزاری آناتولی دیگر وقت و زمان جمع شدن دور یک رهبر و شاه و ملا گذشته است.اکنون رهبر و راهنمای حق حقیقی اتحادملتهای ایرانیان،مدنیت بزرگ مشترک علوم طبیعی خردمندانه حضوریکتائی فدرال(انجمن مغان)ملتهای موسسان ایران ایرانیان ده هزار ساله است باید مسئولیت کشور به خردمندان ملتهای کشور واگذار شود. آناتولی جان،حمایت از اعتراضات عرب‌ها فقط یکی از انگیزه‌های تظاهرات مردم تبریز بود. در متن گزارش هم هیچ اشاره‌ای به شعارهای هویت‌مدارانه نکردید.آنها آزادی،عدالت و حکومت ملی خواستند.هارای هارای من تورکم سر دادند. 🇦🇿🇹🇷🇦🇿🇹🇷🐺🐺🤘🤘❤❤
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تظاهرات مردم تبریز در حمایت از اعتراضات خوزستان | DW | 24.07.2021در دهمین روز از اعتراضات به بی‌آبی در خوزستان، صدها نفر در تبریز در همبستگی با معترضان خوزستانی دست به تظاهرات زدند. طبق تصاویر منتشره در شبکه‌های اجتماعی، ماموران امنیتی به تظاهرکنندگان حمله کرده‌اند. فرانسه 160000 نفر در شهرهای مختلف فرانسه بر علیه واکسن اجباری دست به تظاهرات زدند. طبق تصاویر منتشره در روزنامه های سوئد، ماموران امنیتی فرانسه با اسبهایشان به تظاهرکنندگان حمله و لگد مال کرده‌اند. چرا رساناهای المانی سکوت کرد ه اند ؟ این ست ازدای مطبوعات تان. در انتخاب خیر ازادید فقط! با دسنگیری یک فر د در بلا روس و اکراین اشک تمساح میریزید و وزیر خارجه ماس نگران است . یادتان رفته چگونه برای خمینی در ۷۹ در مطبوعت سرمایع گذاری کردید مشکل آب که چند روزه حل شده اینها چی میگن
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

پاکسازی آب دریا از طریق بازیافت مو؛ گام آرایشگران بریتانیایی در حفاظت از محیط زیستاز حدود ۶۰۰ آرایشگاهی که در بریتانیا و ایرلند به بازیافت موهای کوتاه شده مشتریان روی آورده‌اند تاکنون حدود ۵۰۰ کیلو مو به دست آمده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نتایج ورزشکاران ایران در روز نخست المپیک/ از تاریخ‌سازی در تیراندازی تا پیروزی بزرگ والیبالکاروان ورزشی ایران در نخستین روز رسمی بازی‌های المپیک توکیو در رشته‌ها مختلف نماینده داشت که در تیراندازی صاحب مدال طلا شد و والیبال ایران به یک پیروزی بزرگ مقابل لهستان دست یافت.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »