آذربایجان ۴ سرباز خود را به مثله کردن اجساد و اهانت به قبور ارمنی‌ها متهم کرد

15/12/2020 01:38:00 ق.ظ

آذربایجان ۴ سرباز خود را به مثله کردن اجساد و اهانت به قبور ارمنی‌ها متهم کرد

ناگورنو قره باغ, جمهوری آذربایجان

آذربایجان ۴ سرباز خود را به مثله کردن اجساد و اهانت به قبور ارمنی‌ها متهم کرد

دو تا از این ویدیوها مربوط به سر بریدن غیرنظامیان ارمنی به دست سربازان آذربایجانی است و یکی دیگر سرباز ارمنی را نشان می‌دهد که چاقویی را در گردن یک مرزبان اسیر شده آذربایجانی فرو می‌کند.

دولت آذربایجان می‌گوید که دو سرباز ارتش این کشور به انجام جنایات جنگی و مثله کردن اجساد سربازان ارمنی در جریان درگیری‌های اخیر در منطقه ناگورنو قره باغ متهم شده‌اند.این افراد از صحنه‌های توهین‌آمیز مثله کردن ارمنی‌ها فیلم گرفته و آنها را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده‌اند.

به گفته دادستان عمومی جمهوری آذربایجان، دو سرباز دیگر ارتش این کشور نیز به اتهام تخریب سنگ مزارهای ارمنی دستگیر شده‌اند. این مقام آذربایجان این رویدادها را «مغایر با ذهنیت مردم آذربایجان» خواند.به فلیپبورد یورونیوز فارسی بپیوندیددر تاریخ ۱۰ دسامبر (۲۰ آذر)، عفو بین‌الملل صحت سه ویدیوی همرسان شده از چند قتل فجیع در جریان جنگ قره باغ را تأیید کرد. دو تا از این ویدیوها مربوط به سر بریدن غیرنظامیان ارمنی به دست سربازان آذربایجانی است و یکی دیگر سرباز ارمنی را نشان می‌دهد که چاقویی را در گردن یک مرزبان اسیر آذربایجانی فرو می‌کند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

سیزدهمین روز اعتراضات در ایران؛ بازداشت خبرنگاری که مراسم خاکسپاری مهسا امینی را گزارش کرده بود

همزمان با تداوم اعتراضات خیابانی، شمار افراد و صاحبان کسب و کاری که به شیوه‌های مختلف از جمله از مسیر لینکدین آمادگی خود را برای برگزاری اعتصابی سراسری اعلام می‌کنند نیز رو به افزایش است ادامه مطلب >>

متاسفانه این بخشی از رفتار مسلمانان است کار درستی هست توهین باید محکوم شود شاید اوباشیه که اون امپراطور خودخوانده عثمانی وارد کرده! دیر یا زود باید ارمنستان جعلیتان را منحل و پس بگیرید.ارمنیها ملت بومی منطقه نیستند و نباید بیش از اینها در سر زمینهای آزربایجان مسکنسازی و زندگی کنند بعد از چند سال بگویند اینجا ارمنستانست!

اینها سرباز های آذربایجان نبود هم تروریست‌هایی هستند که از سوریه توسط ترکیه آورده شدند به آذربایجان برای جنگ با ارمنستان چون سابقه سر‌‌ بریدن در سوریه را دارند حال جامعه جهانی در مورد ترکیه که جز ناتو است تصمیم بگیره خب دیگه بعد جنگ نظامیان، سیاسیون هم کار خودشونو شروع میکنن تا قره باغ بود حالا یا قره داغ خلاصه اونجا مال همیشه بر اذری ها بشه،بمن ربطی نداره البته فقط خاستم بگم بازیها تکراری شده

(مثله کردن اجساد) یعنی چی حاجی؟

از سیلی زدن به سرباز بابلی تا سیلی زدن به سرباز راهورهیات نظارت بر نمایندگان مجلس، دادستانی کشور به عنوان مدعی‌العموم، نیروی انتظامی و شخص سرباز راهور، تا کجا پیگیر پرونده سیلی زدن به یک سرباز خواهند بود؟ چند وکیل هم عنوان کردند که حاضرند وکالت این سرباز را بر عهده بگیرند تا هرچه سریع‌تر حق به کسی برسد که در این ماجرا مظلوم واقع شده است. فعلا مسئولان ما هرطور دلشون میخاد رفتار میکنن

دولت اسرائيل به شهروندان خود نسبت به سفر به امارات هشدار داد | DW | 29.03.2021اداره امنیت ملی اسرائيل به شهروندان این کشور درباره مسافرت توریستی به امارات و سایر کشورهای منطقه هشدار داده است. این نهاد گفته است که شهروندان اسرائیل از گزند جمهوری اسلامی ایران، یعنی خصم اصلی اسرائیل، در امان نیستند. ما فکر کردیم، اسرائیل قصد داره، برای امنیت امارات اونجا یه پایگاه نظامی بزنه! عجب؟ از چند کشور نام برده شده است که گمان می‌رود برای شهروندان اسرائیل همچنان ناامن باشند: گرجستان، جمهوری آذربایجان، ابوظبی، دبی و.... دبی و ابوظبی کشور نیستند. خارشون گ ا یی دست

رسیدگی به سیلی زدن عنابستانی به یک سرباز 'جزو الویت‌ها نیست' | DW | 31.01.2021سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان گفته است ماجرای سیلی زدن نماینده اصولگرای مجلس به یک سرباز وظیفه 'جزو اولویت‌ها' به شمار نمی‌رود و این هیئت هنوز به موضوع 'ورود نکرده'، چون طرح شکایتی نشده است. 4lbert3instein برای اینکه مردم و سربازان برای اینها جزو برده ها هستند مردم برای فدا شدن، شهید شدن، هلاک شدن و البته رای دادن هستند. مرگ بر عمابستانی سگ پاسبان ولایط در طویله ولایط در بهارسطان !!!!

اعتراض و هشدار آذربایجان نسبت به سفر وزیر خارجه ارمنستان به قره‌باغمیدونست پس شاخ نداد خلایق هرچه لایق خیانت ترک های سنی عثمانی تا زمانی که در خاک آذربایجان هستند نیروهای روسیه همان جا هستند این خیانت ترک های ترکیه بود بعد دویست سال پای نیروهای روسیه را به آذربایجان باز کردند الان آذربایجان در اسارات سه کشور است ارمنستان روسیه ترکیه این خیانتی بود که ترک های ترکیه به آذری ها کردند

وزارت دفاع آذربایجان از کشته شدن یک سرباز خود به دست نیروهای ارمنی خبر دادوزارت دفاع آذربایجان می‌گوید در حملاتی که یک «گروه غیرقانونی ارمنی» علیه نیروهای ارتش این کشور داشته‌اند، هر شش مهاجم کشته‌ شده‌اند.

Aa دولت آذربایجان می‌گوید که دو سرباز ارتش این کشور به انجام جنایات جنگی و مثله کردن اجساد سربازان ارمنی در جریان درگیری‌های اخیر در منطقه ناگورنو قره باغ متهم شده‌اند.سربازی بروی ، از حقوق خبری نباشد، کتک هم بخوری؟ انتظار دارید فردا از وطن دفاع کنند؟» این بخشی از توییت عباس عبدی، خبرنگار و تحلیلگر سیاسی کشور، از ویدئویی است که طی 24 ساعت اخیر واکنش‌های زیادی را چه در فضای مجازی و چه در بین رسانه‌های رسمی و همچنین مدیران کشور برانگیخته است.ستاد امنیت ملی اسرائيل دوشنبه (۲۹ مارس) به شهروندان این کشور توصیه کرد که از مسافرت به امارات و سایر کشورهای منطقه خودداری ورزند.ایران رسیدگی به سیلی زدن عنابستانی به یک سرباز"جزو الویت‌ها نیست" سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان گفته است ماجرای سیلی زدن نماینده اصولگرای مجلس به یک سرباز وظیفه"جزو اولویت‌ها" به شمار نمی‌رود و این هیئت هنوز به موضوع"ورود نکرده"، چون طرح شکایتی نشده است.

این افراد از صحنه‌های توهین‌آمیز مثله کردن ارمنی‌ها فیلم گرفته و آنها را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده‌اند. به گفته دادستان عمومی جمهوری آذربایجان، دو سرباز دیگر ارتش این کشور نیز به اتهام تخریب سنگ مزارهای ارمنی دستگیر شده‌اند.     ویدئوی سرباز راهور را حالا بیشتر مردم دیده‌اند. این مقام آذربایجان این رویدادها را «مغایر با ذهنیت مردم آذربایجان» خواند. این اقدام در اسرائيل به عنوان"چرخشی تاریخی" ارزیابی شد. به فلیپبورد یورونیوز فارسی بپیوندید در تاریخ ۱۰ دسامبر (۲۰ آذر)، عفو بین‌الملل صحت سه ویدیوی همرسان شده از چند قتل فجیع در جریان جنگ قره باغ را تأیید کرد. سرباز حاضر در ویدئو گفته شاهد دارد و در همان تصاویر می‌گوید دوربین خیابان هم تصویر را به خوبی ثبت کرده است. دو تا از این ویدیوها مربوط به سر بریدن غیرنظامیان ارمنی به دست سربازان آذربایجانی است و یکی دیگر سرباز ارمنی را نشان می‌دهد که چاقویی را در گردن یک مرزبان اسیر آذربایجانی فرو می‌کند. در این ویدیو عابد اکبری ماجرای سیلی خوردنش از نماینده مجلس را شرح می‌دهد؛ سیلی آنهم به خاطر این که او می‌خواسته"قانون را اجرا کند".

عفو بین‌الملل همچنین سندیت ۱۸ ویدیوی دیگر را که بدرفتاری با اسرای جنگی و هتک حرمت به اجساد در جریان نبرد قره باغ را نشان می‌دهد، تأیید کرد. آقای نماینده مجلس اما همه چیز را تکذیب کرده است. به دنبال توافقنامه‌ای که سال گذشته اسرائیل با دولت امارات منعقد کرد، اکنون این کشور به مقصدی محبوب برای توریست‌های اسرائيلی بدل شده است و با وجود هشدارهای دولت همچنان عده زیادی برای تفریح به منطقه خلیج فارس می‌روند. یازده تا از این فیلم‌ها حاوی جنایاتی است که به دست سربازان ارمنی روی داده و هفت مورد از آنها نیز مربوط به جنایات سربازان آذربایجان است. عفو بین‌الملل در حال تهیه و انتشار گزارش کاملی از جنایات جنگی است که به دست نیروهای دو طرف در جریان درگیری قره باغ روی داده است.»   محمدرضا دشتی اردکانی توضیح می‌دهد: «آقای عنابستانی گفتند که سرباز به من توهین کرد، ولی بنده به صورت فیزیکی با او درگیر نشده‌ام. جمهوری آذربایجان و ارمنستان آغاز مبادله اسرای جنگی یکدیگر را اعلام کرده و گفته‌اند ده‌ها تن از اسرا در روز دوشنبه مبادله شده‌اند. لفته روستایی است در جنوب اورشلیم که ساکنین عرب ـ فلسطینی آن در روند تاسیس دولت اسراییل (۱۹۴۸) ناگزیر به ترک آن شدند. نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان در فیس بوک نوشت: «چهل و چهار زندانی جنگی ما به زودی با هواپیمای روسی به ارمنستان برمی‌گردند.»   حبس در انتظار نماینده مجلس است؟   سرباز وظیفه اقدام به شکایت کرده است.  او در این ویدیو اشاره‌ای به سیلی نکرد و تنها گفت: «این اتفاق ممکن است برای هر کسی بیفتد که اگر توهینی بشنود، عصبانی بشود.

» ریشه ها و چشم انداز بحران قره باغ نبرد شش هفته‌ای میان ارتش جمهوری آذربایجان و نیروهای جمهوری خودخوانده قره باغ مورد حمایت ارمنستان، حدود ۵ هزار کشته بر جای گذاشت. دست کم ۱۴۳ غیرنظامی نیز بر اثر جنگ در این منطقه از قفقاز جان خود را از دست داده و هزاران نفر نیز از خانه و کاشانه خود آوراه شدند. علی مجتهدزاده، وکیل پایه‌یک دادگستری، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین این موضوع را بسیار مهم قلمداد می‌کند و توضیح می‌دهد: «ابتدا نیروی انتظامی باید به خاطر دفاع از شأن خود وارد شود و از سوی اداره حقوقی خود شکایتش را ثبت کند. اعراب و اسرائیل؛ مناقشه‌ای ریشه‌دار در قاب تصویر فرودگاه غزه؛ ویرانی یک پروژه معتبر فردوگاه غزه نماد ویرانی یک پروژه معتبر یک میلیون دلاری است. این جنگ با پادرمیانی روسیه و توافق آتش‌بس در ماه نوامبر پایان یافت، اما هر دو کشور یکدیگر را به نقض مفاد توافق صلح متهم کرده‌اند. وزارت دفاع آذربایجان روز یکشنبه گفت چهار سرباز این کشور در درگیری‌های جدید کشته شده‌اند و ارمنستان نیز گفت که شش نفر از نیروهایش در حمله ارتش آذربایجان زخمی شده‌اند.»   به گفته او این اقدام به واسطه توهین و ضرب و جرح یک فرد در حین انجام وظیفه، ماه حبس یا تا 74 ضربه شلاق خواهد شد. هم‌رسانی این مطلب: . علت تخریب آن آغاز انتفاضه دوم مردم فلسطین بود.» دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید در فیلم‌هایی که از این ماجرا منتشر شده، دیده می‌شود که خودروی این نماینده مجلس در ترافیکی سنگین سعی می‌کند وارد خط ویژه اتوبوس شود، اما یک مامور پلیس راهوار جلوی او را می‌گیرد.