ناگورنو قره باغ, جمهوری آذربایجان, ارمنستان, جنایت‌های جنگی

ناگورنو قره باغ, جمهوری آذربایجان

آذربایجان ۴ سرباز خود را به مثله کردن اجساد و اهانت به قبور ارمنی‌ها متهم کرد

آذربایجان ۴ سرباز خود را به مثله کردن اجساد و اهانت به قبور ارمنی‌ها متهم کرد

15/12/2020 01:38:00 ق.ظ

آذربایجان ۴ سرباز خود را به مثله کردن اجساد و اهانت به قبور ارمنی‌ها متهم کرد

دو تا از این ویدیوها مربوط به سر بریدن غیرنظامیان ارمنی به دست سربازان آذربایجانی است و یکی دیگر سرباز ارمنی را نشان می‌دهد که چاقویی را در گردن یک مرزبان اسیر شده آذربایجانی فرو می‌کند.

دولت آذربایجان می‌گوید که دو سرباز ارتش این کشور به انجام جنایات جنگی و مثله کردن اجساد سربازان ارمنی در جریان درگیری‌های اخیر در منطقه ناگورنو قره باغ متهم شده‌اند.این افراد از صحنه‌های توهین‌آمیز مثله کردن ارمنی‌ها فیلم گرفته و آنها را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده‌اند.

آمریکا، بریتانیا و اسرائيل، ایران را مسئول حمله مرگبار به نفتکش مرسر استریت معرفی کردند دبیر کل سازمان بهداشت جهانی: همه‌گیری کرونا زمانی پایان می‌یابد که جهان تصمیم بگیرد به آن پایان دهد روحانی می گوید در هشت سال گذشته «بخشی از واقعیت» را به مردم نگفته است

به گفته دادستان عمومی جمهوری آذربایجان، دو سرباز دیگر ارتش این کشور نیز به اتهام تخریب سنگ مزارهای ارمنی دستگیر شده‌اند. این مقام آذربایجان این رویدادها را «مغایر با ذهنیت مردم آذربایجان» خواند.به فلیپبورد یورونیوز فارسی بپیوندیددر تاریخ ۱۰ دسامبر (۲۰ آذر)، عفو بین‌الملل صحت سه ویدیوی همرسان شده از چند قتل فجیع در جریان جنگ قره باغ را تأیید کرد. دو تا از این ویدیوها مربوط به سر بریدن غیرنظامیان ارمنی به دست سربازان آذربایجانی است و یکی دیگر سرباز ارمنی را نشان می‌دهد که چاقویی را در گردن یک مرزبان اسیر آذربایجانی فرو می‌کند.

عفو بین‌الملل همچنین سندیت ۱۸ ویدیوی دیگر را که بدرفتاری با اسرای جنگی و هتک حرمت به اجساد در جریان نبرد قره باغ را نشان می‌دهد، تأیید کرد. یازده تا از این فیلم‌ها حاوی جنایاتی است که به دست سربازان ارمنی روی داده و هفت مورد از آنها نیز مربوط به جنایات سربازان آذربایجان است. عفو بین‌الملل در حال تهیه و انتشار گزارش کاملی از جنایات جنگی است که به دست نیروهای دو طرف در جریان درگیری قره باغ روی داده است. headtopics.com

جمهوری آذربایجان و ارمنستان آغاز مبادله اسرای جنگی یکدیگر را اعلام کرده و گفته‌اند ده‌ها تن از اسرا در روز دوشنبه مبادله شده‌اند.نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان در فیس بوک نوشت: «چهل و چهار زندانی جنگی ما به زودی با هواپیمای روسی به ارمنستان برمی‌گردند.»

ریشه ها و چشم انداز بحران قره باغنبرد شش هفته‌ای میان ارتش جمهوری آذربایجان و نیروهای جمهوری خودخوانده قره باغ مورد حمایت ارمنستان، حدود ۵ هزار کشته بر جای گذاشت. دست کم ۱۴۳ غیرنظامی نیز بر اثر جنگ در این منطقه از قفقاز جان خود را از دست داده و هزاران نفر نیز از خانه و کاشانه خود آوراه شدند. این جنگ با پادرمیانی روسیه و توافق آتش‌بس در ماه نوامبر پایان یافت، اما هر دو کشور یکدیگر را به نقض مفاد توافق صلح متهم کرده‌اند.

وزارت دفاع آذربایجان روز یکشنبه گفت چهار سرباز این کشور در درگیری‌های جدید کشته شده‌اند و ارمنستان نیز گفت که شش نفر از نیروهایش در حمله ارتش آذربایجان زخمی شده‌اند. ادامه مطلب: euronews فارسی »

شرایط وخیم جسمانی منیره عرب‌شاهی به روایت همسرش

متاسفانه این بخشی از رفتار مسلمانان است کار درستی هست توهین باید محکوم شود شاید اوباشیه که اون امپراطور خودخوانده عثمانی وارد کرده! دیر یا زود باید ارمنستان جعلیتان را منحل و پس بگیرید.ارمنیها ملت بومی منطقه نیستند و نباید بیش از اینها در سر زمینهای آزربایجان مسکنسازی و زندگی کنند بعد از چند سال بگویند اینجا ارمنستانست!

اینها سرباز های آذربایجان نبود هم تروریست‌هایی هستند که از سوریه توسط ترکیه آورده شدند به آذربایجان برای جنگ با ارمنستان چون سابقه سر‌‌ بریدن در سوریه را دارند حال جامعه جهانی در مورد ترکیه که جز ناتو است تصمیم بگیره خب دیگه بعد جنگ نظامیان، سیاسیون هم کار خودشونو شروع میکنن تا قره باغ بود حالا یا قره داغ خلاصه اونجا مال همیشه بر اذری ها بشه،بمن ربطی نداره البته فقط خاستم بگم بازیها تکراری شده

(مثله کردن اجساد) یعنی چی حاجی؟

از سیلی زدن به سرباز بابلی تا سیلی زدن به سرباز راهورهیات نظارت بر نمایندگان مجلس، دادستانی کشور به عنوان مدعی‌العموم، نیروی انتظامی و شخص سرباز راهور، تا کجا پیگیر پرونده سیلی زدن به یک سرباز خواهند بود؟ چند وکیل هم عنوان کردند که حاضرند وکالت این سرباز را بر عهده بگیرند تا هرچه سریع‌تر حق به کسی برسد که در این ماجرا مظلوم واقع شده است. فعلا مسئولان ما هرطور دلشون میخاد رفتار میکنن

دولت اسرائيل به شهروندان خود نسبت به سفر به امارات هشدار داد | DW | 29.03.2021اداره امنیت ملی اسرائيل به شهروندان این کشور درباره مسافرت توریستی به امارات و سایر کشورهای منطقه هشدار داده است. این نهاد گفته است که شهروندان اسرائیل از گزند جمهوری اسلامی ایران، یعنی خصم اصلی اسرائیل، در امان نیستند. ما فکر کردیم، اسرائیل قصد داره، برای امنیت امارات اونجا یه پایگاه نظامی بزنه! عجب؟ از چند کشور نام برده شده است که گمان می‌رود برای شهروندان اسرائیل همچنان ناامن باشند: گرجستان، جمهوری آذربایجان، ابوظبی، دبی و.... دبی و ابوظبی کشور نیستند. خارشون گ ا یی دست

رسیدگی به سیلی زدن عنابستانی به یک سرباز 'جزو الویت‌ها نیست' | DW | 31.01.2021سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان گفته است ماجرای سیلی زدن نماینده اصولگرای مجلس به یک سرباز وظیفه 'جزو اولویت‌ها' به شمار نمی‌رود و این هیئت هنوز به موضوع 'ورود نکرده'، چون طرح شکایتی نشده است. 4lbert3instein برای اینکه مردم و سربازان برای اینها جزو برده ها هستند مردم برای فدا شدن، شهید شدن، هلاک شدن و البته رای دادن هستند. مرگ بر عمابستانی سگ پاسبان ولایط در طویله ولایط در بهارسطان !!!!

اعتراض و هشدار آذربایجان نسبت به سفر وزیر خارجه ارمنستان به قره‌باغمیدونست پس شاخ نداد خلایق هرچه لایق خیانت ترک های سنی عثمانی تا زمانی که در خاک آذربایجان هستند نیروهای روسیه همان جا هستند این خیانت ترک های ترکیه بود بعد دویست سال پای نیروهای روسیه را به آذربایجان باز کردند الان آذربایجان در اسارات سه کشور است ارمنستان روسیه ترکیه این خیانتی بود که ترک های ترکیه به آذری ها کردند

وزارت دفاع آذربایجان از کشته شدن یک سرباز خود به دست نیروهای ارمنی خبر دادوزارت دفاع آذربایجان می‌گوید در حملاتی که یک «گروه غیرقانونی ارمنی» علیه نیروهای ارتش این کشور داشته‌اند، هر شش مهاجم کشته‌ شده‌اند.