آدم‌ربایی و کشتار جدید در استان صلاح‌الدین عراق | DW | 18.10.2020

18/10/2020 05:21:00 ب.ظ

گروهی از نمایندگان پارلمان عراق در واکنش به ربودن و کشتن دست‌کم هشت جوان عراقی خواستار خروج شبه‌نظامیان از استان صلاح‌الدین شدند. از ۱۲ جوان ربوده شده جسد هشت تن پیدا شده، اما از سرنوشت چهار نفر دیگر اطلاعی در دست نیست.

عراق, استان صلاح‌الدین

نمایندگان و مقامات محلی استان صلاح‌الدین عراق امروز یکشنبه ۲۷ مهر ماه (۱۸ اکتبر) در واکنش به ربودن و کشتن تعدادی از جوانان عراق ی در این استان، خواستار خروج همه گروه‌های مسلح از این استان و واگذاری امنیت آن به نیروهای دولتی مسئول تامین امنیت داخلی شدند.

گروهی از نمایندگان پارلمان عراق در واکنش به ربودن و کشتن دست‌کم هشت جوان عراق ی خواستار خروج شبه‌نظامیان از استان صلاح‌الدین شدند. از ۱۲ جوان ربوده شده جسد هشت تن پیدا شده، اما از سرنوشت چهار نفر دیگر اطلاعی در دست نیست.

براساس اعلام مقام‌های محلی، حادثه شهرک الفرحاتیه دیروز شنبه ۲۶ مهر رخ داد: «یک گروه مسلح ناشناس ظهر شنبه ۱۲ جوان از اهالی الفرحاتیه را ربوده و به مکان نامعلومی منتقل کرد و یک ساعت پس از آن جسد هشت نفر از آنان که به ضرب گلوله کشته شده بودند، پیدا شد.»

این بیانیه تأکید کرده که در این راستا لازم است همه گروه‌های مسلح وابسته به احزاب"یا گروه‌هایی که می‌کوشند خود را به الحشد الشعبی پیوند بزنند و برخی دیگر با استفاده از آنها دست به جنایت در حق افراد بی‌گناه می‌زنند" از استان خارج شوند و امنیت استان به نیروهای مسلح عراق و نیروهای امنیت داخلی واگذار شود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

دو تروریست پ.ک.ک در استان شرناق از پای درآمدند

مردانگی در عکاسی؛ گذار از قیود در گذر زمان | DW | 17.10.2020آیا جنبش 'Me too' ضربه مهلکی به مردسالاری وارد کرده است؟ سوژه عکس‌های یک نمایشگاه هنری در برلین، واکاوی تحولاتی است که تصویر و تصور رایج از مفهوم مردانگی را در طول زمان دگرگون کرده‌اند.

گزارش عملکرد نمایندگان استان بوشهر در ۱۰۰ روز اول مجلس یازدهماین موسی احمدی اهل بنک در حومه کنگان است. تو مدرسه تنبل بود. شدیدا تعصب شیعه ای داره و نسبت به عرب های سنی مدهب بنک و کنگان بیشترین اجحافات را کرده. و در نتیجه فقر و فشار تعدادی سنی را شیعه کرده و تحت عنوان اینکه عربها هم به او رای میدن تبلیغ میکنه و بشدت ارتجاعی است

گزارش عملکرد نمایندگان استان خراسان جنوبی در ۱۰۰ روز اول مجلس یازدهم

گزارش عملکرد نمایندگان استان اصفهان در ۱۰۰ روز اول مجلس یازدهم😡😡😡

بیشترین خودکشی‌ها در شهرهای صنعتی استان رخ می دهد/فقر مردم ، علت بیشتر این اتفاقات استنماینده بوشهر در شورای عالی استان‌ها با اشاره به اینکه بیشترین قتل و خودکش‌ها در شهرهای صنعتی این استان رخ می دهد، گفت: بهتر است مسئولان سریع‌تر برای جلوگیری از این اتفاقات و حل مشکلات مردم به دادشان برسند.

نمایندگان و مقامات محلی استان صلاح‌الدین عراق امروز یکشنبه ۲۷ مهر ماه (۱۸ اکتبر) در واکنش به ربودن و کشتن تعدادی از جوانان عراقی در این استان، خواستار خروج همه گروه‌های مسلح از این استان و واگذاری امنیت آن به نیروهای دولتی مسئول تامین امنیت داخلی شدند.دو تروریست پ.فرهنگ و هنر مردانگی در عکاسی؛ گذار از قیود در گذر زمان آیا جنبش"Me too" ضربه مهلکی به مردسالاری وارد کرده است؟ سوژه عکس‌های یک نمایشگاه هنری در برلین، واکاوی تحولاتی است که تصویر و تصور رایج از مفهوم مردانگی را در طول زمان دگرگون کرده‌اند.۳-۴ ماه گذشته فرصت نطق در صحن علنی مجلس را یافته اند.

به گزارش وبسایت"میدل‌ایست‌نیوز" که خبرهای مربوط به عراق را به زبان فارسی پوشش می‌دهد، در بیانیه مشترک نمایندگان و مقامات محلی استان صلاح‌الدین گفته شده است: «اگر گروه‌های مسلح از استان اخراج نشوند خواستار حمایت امنیتی بین‌المللی می‌شویم.» به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید در این بیانیه با اشاره به حادثه رخ داده در الفرحاتیه از توابع شهر بلد در استان صلاح‌الدین، تأکید شده است که این حادثه"جنایت دیگری است که به نام گروه‌های مسلح قانون‌شکن که دولت تاکنون کاری برای مهار آنها نکرده ثبت می‌شود".ک طی عملیات نیروهای ژاندارمری ترکیه در استان شرناق از پای درآمدند. براساس اعلام مقام‌های محلی، حادثه شهرک الفرحاتیه دیروز شنبه ۲۶ مهر رخ داد: «یک گروه مسلح ناشناس ظهر شنبه ۱۲ جوان از اهالی الفرحاتیه را ربوده و به مکان نامعلومی منتقل کرد و یک ساعت پس از آن جسد هشت نفر از آنان که به ضرب گلوله کشته شده بودند، پیدا شد. آشکارسازی و شورش استون وال در نیویورک، ارزش‌ها و تصویر رایج از مردانگی را به هم ریخت.» این گزارش می‌گوید، بیشتر کشته‌شدگان از ناحیه سر و سینه هدف قرار گرفته بودند.10. هنوز از سرنوشت چهار نفر دیگر اطلاعی در دست نیست. کمترین اعتراض آن‌ها به چالش‌های زیست محیطی است.

معمولا این گونه آدم‌ربایی‌ها و کشتارها به گروه‌‌های شبه‌نظامی شیعه نسبت داده می‌شود که بیشتر آنها مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران هستند.ک. این کولاژ، در عین حال، مانند یک دومینوست و ماهیت شکننده چنین درکی را هم نشان می‌دهد. گروه‌های وابسته به حشد الشعبی در مظان اتهام نمایندگان و مقام‌های محلی استان صلاح‌الدین در بیانیه خود افزوده‌اند: «شهروندان این استان گرفتار وضعیتی سخت شده که نه می‌توانند با به دست گرفتن سلاح از خود در برابر باندهای تبهکار و تروریست‌های داعشی دفاع کنند نه از جانب نیروهای امنیتی مورد حمایت قرار می‌گیرند چون این نیروها خود گرفتار دخالت‌های گروه‌های مسلح هستند و این وضعیت امنیت استان صلاح‌الدین را با خطر مواجه کرده است.» این بیانیه تأکید کرده که در این راستا لازم است همه گروه‌های مسلح وابسته به احزاب"یا گروه‌هایی که می‌کوشند خود را به الحشد الشعبی پیوند بزنند و برخی دیگر با استفاده از آنها دست به جنایت در حق افراد بی‌گناه می‌زنند" از استان خارج شوند و امنیت استان به نیروهای مسلح عراق و نیروهای امنیت داخلی واگذار شود. بر اساس این اطلاعیه٬ عملیات مذکور توسط تکاورها و یگان ویژه نیروهای ژاندارمری کشور و با پشتیبانی هوایی صورت گرفت. این بیانیه از حشد شعبی نیز خواسته است که"از گروه‌هایی که به نام حشد آسیب می‌زنند ابراز برائت کند و از دولت خواسته شده که هرچه سریع‌تر هر کاری که لازم است برای کشف پشت پرده جنایت فرحاتیه انجام دهد و نتایج تحقیقات را در ۷۲ ساعت اعلام کند. سال ۲۰۰۱ که آمریکا به افغانستان حمله کرد، مجموعه‌ای از این قبیل عکس‌ها در قندهار به دست عکاسی به نام Tomas Dworzak افتاد که بعدها به صورت کتاب منتشر شدند. نویسندگان بیانیه تاکید کرده‌اند: «در غیر این صورت از همه گزینه‌ها برای موضع‌گیری سیاسی و قانونی درباره انتخاباتی که تحت سلطه سلاح بی‌ضابطه قابل اجرا نیست یا مطالبه حمایت نهادهای بین‌المللی در شکست دولت در تأمین امنیت شهروندان استفاده خواهیم کرد».. خطاب به رییس جمهوری: -درخواست می‌شود شخصا در این خصوص وارد عمل شوید و از تضییع حقوق مردم شریف این مناطق دفاع کنید.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید پس از کشته‌شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیرو قدس سپاه پاسداران و ابومهدی المهندس، یکی از فرماندهان حشد شعبی، شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران شهرهای مختلف عراق را میدان تاخت و تاز خود قرار داده‌اند. قاسم سلیمانی و همراهانش روز سوم ژانویه ۲۰۲۰  در نزدیکی فرودگاه بغداد، در عملیاتی موسم به"آذرخش کبود" از سوی نیروهای آمریکایی کشته شدند. جامعه ال‌جی‌بی‌تی عکس‌های او را به خاطر"زیبایی اروتیک" آنها ستوده است. علاوه بر این، اعتراض‌های مدنی یک سال اخیر عراق علیه فساد دولتی و نفود و دخالت خارجی، یکی دیگر از انگیزه‌های تاخت و تاز گروه‌های شبه‌نظامی در عراق است. این اعتراضات از جمله علیه آن دسته از گروه‌های شبه‌نظامی است که به طور عمده زیر چتر حمایت جمهوری اسلامی قرار دارند. سقوط دولت عادل عبدالمهدی در سال گذشته که به جمهوری اسلامی نزدیک بود و انتخاب مصطفی الکاظمی به جای آن، بیش از پیش بر تحرکات شبه‌نظامیان شیعی عراق افزوده است. آیا مردانگی یک دراگ کویین از یک سرباز کمتر است؟ اساسا چه کسی حق دارد در این زمینه قضاوت کند و تصمیم بگیرد؟ صورت‌ها و کلیشه‌ها چه چیزی یک مرد را مرد می‌کند؟ این سوال که آغاز یکی از ترانه‌های شارل آزناوور، خواننده فرانسوی هم مطرح می‌شود، سوژه اصلی کاترین اوپی Catherine Opie عکاس هنری آمریکایی است. امروزه شاهد پروژه‌هایی هستیم که سال‌ها معطل مانده‌اند.

این گروه‌ها در یک سال گذشته ده‌ها بار منطقه سبز بغداد را که سفارت آمریکا نیز در آنجا قرار دارد، هدف حملات موشکی قرار داده‌اند. ترور برخی فعالان مدنی که در اعتراض‌‌های عراق نقش فعالی داشتند نیز به این گروه‌ها نسبت داده می‌شود. گفته می‌شود توافق اخیر دولت مصطفی الکاظمی با اقلیم کردستان برای کنترل امنیت سنجار در شمار عراق و لزوم خروج شبه‌نظامیان از جمله حشد شعبی از این منطقه، یکی دیگر از عوامل نارضایتی شبه‌نظامیان شیعه و محرک آنها در ایجاد ناآرامی در عراق است. کسانی چون او جی سیمپسون یا بیل کازبی در مقاطعی الگوی مردانگی سیاهان شدند؛ اما فراز و فرودهای زندگی شخصی خودشان به این تاثیر سایه‌ای سنگین افکند. آخرین حادیه از این دست روز گذشته در بغداد رخ داد و  گروهی از هواداران حشد شعبی به دفتر حزب دمکرات کردستان عراق در بغداد هجوم برده و آنجا را به آتش کشیدند. شبه‌نظامیان متحد جمهوری اسلامی در منطقه شورشیان حوثی‌ در یمن یمن یکی از کشورهای منطقه است که جنگ داخلی در آن ابعاد منطقه‌ای یافته است و کشورهای رقیب یعنی ایران و عربستان سعودی به صورت فعال در آن شرکت دارند. این در حالی است که مشکلات متعدد این قشر از جامعه باید مورد توجه جدی قرار بگیرد.

ایران خود را حامی حوثی‌ها می‌داند که با عنوان"انصارالله" شناخته می‌شوند. تلاش و رقابت برای دستیابی به استانداردها قراردادی زیبایی و جذابیت، مردها را هم متحمل فشارهای سنگینی می‌کند. شبه‌نظامیان متحد جمهوری اسلامی در منطقه حوثی‌ها و حملات موشکی به عربستان آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در اواسط ژوئن ۲۰۲۰ در گزارشی به شورای امنیت خبر داد که موشک‌های کروز و تجهیزاتی که در حمله به تاسیسات نفتی آرامکو و فرودگاه بین‌المللی ابها عربستان سعودی، و دست‌کم دو حمله پیش از آن استفاده شده"منشا ایرانی" داشته‌اند. شبه‌نظامیان متحد جمهوری اسلامی در منطقه تماس‌های رسمی حوثی‌ها و مقامات ایران تحولاتی که درسال ۲۰۱۰ به"بهار عربی" موسوم شد، سبب تغییراتی در آرایش نیروهای سیاسی در بسیاری از کشورهای عربی از جمله یمن شد. پس از تصرف صنعا برخی از مقام‌های حوثی به ایران سفر کردند. سیب فاسد؟ عکس Sam Contis نمایی است از سیب آدم که در گلوی سوژه، شکل Y گرفته؛ همان کروموزوم ایگرگ که تعیین کننده جنسیت نطفه است. بسیاری از رهبران حوثی روابط نزدیکی با روحانیون شیعه در ایران دارند. مردم بر این باورند که از عوامل اصلی این کار، مدیران بی‌درد و مرفه یا عمدتا دو تابعیتی‌ها هستند که عزیز دردانه‌های آن‌ها در امریکا و اروپا زندگی می‌کنند.

کارشناسان سازمان ملل می‌گویند که ایران به حوثی سلاح، پول ارسال می‌کند و کارشناسان نظامی ایران در یمن حضور دارند. شبه‌نظامیان متحد جمهوری اسلامی در منطقه جنگ ریشه‌دار قومی یا جنگ نیابتی در یمن یمن که در دوران جنگ سرد به یمن جنوبی و یمن شمالی تفسیم شده بود، پس از وحدت نتوانست مشکلات قومی خود را حل کند. با شروع جنبش هم‌جنس‌گرایی در دهه ۱۹۶۰، جامعه ال‌جی‌بی‌تی به تدریج و با همراهی جنبش زنان، از پوسته پنهان‌کاری بیرون امد. در حال حاضر نیز گروه‌های مختلف یمنی با منافع و اهداف متفاوت روبروی یکدگیر صف‌آرایی کرده‌اند. اما عربستان و متحدانش از یکسو و ایران از سوی دیگر، یمن را به کانون یک جنگ نیابتی بدل کرده‌اند. به گفته سازمان ملل تا کنون بیش از ۲۰۰ هزار نفر بر اثر جنگ یا پیامدهای پس از جنگ کشته شده‌اند. Tirstan Fewings با کنار هم چیدن تصاویری رنگارنگ از بازیگرانی که نقش نازی‌ها را ایفا کرده‌اند، جنبه رعب و قدرت چنین ذهنیتی را برجسته می‌کند. به طور کلی فقط یک جاده مناسب در دو شهرستان وجود دارد.

شبه‌نظامیان متحد جمهوری اسلامی در منطقه گروه‌های شبه‌نظامی در عراق سقوط صدام حسین و نا‌كارآمدی سیاستمداران عراقی زمینه مناسبی را برای دخالت‌های جمهوری اسلامی در این کشور فراهم کرد. برخی از گروه‌های شیعه عراقی که در زمان جنگ ایران و عراق به ایران آمده بودند، ساختارهای تشکیلاتی خود را حفظ کردند و با کمک جمهوری اسلامی به گروه‌های سیاسی و شبه‌نظامی فعال در عراق بدل شدند. شبه‌نظامیان متحد جمهوری اسلامی در منطقه همکاری نزدیک با ایران برخی از گروه‌های شیعه عراقی پنهان نمی‌کنند که با جمهوری اسلامی مناسبات نزدیکی دارند و سیاست‌های خود را با نظر ایران تنظیم می‌کنند. محبت بی‌ریا زیبایی‌شناسی این تصویر به تصوری بر می‌گردد که نیروهای طالبان از خودشان دارند. ایران از این گروه‌ها به عنوان اهرم فشار بر سیاستمداران عراقی استفاده می‌کند. از سوی دیگر جمهوری اسلامی در نزاع خود با آمریکا از این نیروها نیز بهره می‌گیرد. خطاب به وزیر ورزش و جوانان: -مگر کل ورزش کشور، به ویژه فوتبال کشور، تیم‌های «استقلال» و «پرسپولیس» تهران هستند که هزینه‌های سرسام‌آور آن‌ها از بودجه عمومی مملکت، به‌خصوص از درآمد های استان‌های محروم، از جمله بوشهر تامین می‌شود ولی جوانان مستعد مناطق ما از تهیه یک جفت کفش عاجز هستند؟ دو تیم لیگ برتری بوشهر به دلیل نبود اعتبارات و امکانات لازم سقوط کردند و نه شما و نه هیچ مسوول دیگری پاسخ‌گوی جوانان ما نبودید.

شبه‌نظامیان متحد جمهوری اسلامی در منطقه شبه‌نظامیان شیعه و جنگ علیه داعش پیروز‌های اولیه داعش در عراق و سوریه نشان داد که دولت‌های مرکزی در این کشورها عاجز از بسیج عمومی علیه این افراط‌گرایان هستند. همدوشی هم‌قطاران Adi Nes عکاس اسرائیلی با مستند کردن موقعیت‌های صمیمانه و انسانی، سویه نرم‌تر نیروهای مسلح این کشور را نشان می‌دهد. دولت عراق که هم‌چنان به طور عمده از سیاستمداران شیعه تشکیل شده با نادیده گرفتن منافع اقلیت سنی راه برای نارضایتی سنی‌ها در این کشور باز کرد و مناطق شمالی و شرقی عراق به راحتی به دست نیروهای داعش افتاد. در سال ۲۰۱۶ شبه‌نظامیان شیعه در جنگ علیه داعش نقشی فعال داشتند. شبه‌نظامیان متحد جمهوری اسلامی در منطقه نزدیکی سپاه قدس و حشد‌الشعبی قاسم سلیمانی، فرمانده وقت سپاه قدس و ابومهدی مهندس از رهبران حشد الشعبی از جمله کسانی بودند که در عملیات"آذرخش کبود" توسط نیروهای آمریکایی در عراق در ژانویه ۲۰۲۰ کشته شدند. بزک و هویت لب‌های یک مرد موجه و شایسته، شاید پس از بوسیدن محبوبه‌اش ماتیکی شود، اما مژه‌های ریمل زده چه توضیحی دارند؟ Peter Hujar با عکس‌هایش به تضاد هویت مردانه و آرایش می‌پردازد. مقامات آمریکایی بارها هشدار داده بودند که قاسم سلیمانی به طور مستقیم و غیرمستقیم نقشی اساسی در حمله به نیروهای آمریکایی مستقر درعراق داشته است. لازم است دولت طرح ویژه برای رفع محرومیت در منطقه به اجرا درآورد.

شبه‌نظامیان متحد جمهوری اسلامی در منطقه شبه‌نظامیان عراقی تحت فرماندهی سپاه گروه‌های شیعه شبه‌نظامی با انگیزه‌های متفاوتی در عراق شکل گرفته‌اند. این گروه‌ها، از عصائب اهل حق گرفته تا سپاه بدر، بنا به مصلحت‌ها و ضروت در امور مختلفی دخالت می‌کنند. مردان به حاشیه رانده تصویر ساختگی و معیوبی که سال‌ها از مران سیاه‌پوست به ویژه در آمریکا ارائه شده، مبتنی بر نژادپرستی، تعصب و تحقیر بوده است. آمریکا به گروه‌های شیعه عراقی تحت کنترل ایران عنوان"گروه‌های ویژه" را داده است. همه این گروه‌ها به درجات معینی در راستای منافع ایران عمل می‌کنند. شبه‌نظامیان متحد جمهوری اسلامی در منطقه جنگجویان خارجی تحت فرماندهی سپاه ایران از جنگجویان خارجی در جنگ سوریه استفاده می‌کند. مردانی که ابژه می‌شوند رسانه‌ها و تبلیغات، در سال‌های اخیر از مردان نیز همانند زنان، یک ابزار ساخته‌اند. به عبارت دیگر، مشکل ما با دولت ناکارآمد فعلی نه به خاطر نام‌ها و مقام‌ها بلکه به خاطر تفکر حاکم بر آن است که موجب پدید آمدن وضع موجود شده است.

نیروهای شیعه افغان موسوم به لشکر فاطمیون از داوطلبانی تشکیل شده که برای تثبیت رژیم بشار اسد به سوریه اعزام شدند. ایران از این نیروها به عنوان مدافعان حرم نام می‌برد. در مورد شمار لشکر فاطمیون ارقام متفاوتی از ۱۲ تا ۴۰ هزار نفر یاد می‌شود. آثار حاضر در نمایشگاه"مردانگی" در برلین، به این جنبه نیز پرداخته است؛ البته چه بسا نه به قدر کافی. اما بنا به گفته یکی از رهبران این لشکر در سال ۲۰۱۸ حدود ۲ هزار از آنان کشته و ۸ هزار نفر زخمی شده‌اند. شبه‌نظامیان متحد جمهوری اسلامی در منطقه جنگجویان که به آنان اعتمادی نیست برخی از نیروهای فاطمیون که به دلایل مختلف به افغانستان بازگشته‌اند، بنا به گفته مقامات افغانستان می‌توانند سبب بی‌ثباتی در این کشور شوند. غرب‌گرایان که برای امضای برجام و نابودی صنعت هسته‌ا‌ی در ازای تقریبا هیچ پایکوبی می‌کردند و در ادامه با عملیات روانی و جعل دوقطبی‌های کاذب، به ترور نهادها و شخصیت‌های ارزشمندی چون سپاه پاسداران و آیت‌الله (ابراهیم) رئیسی پرداختند، باید امروز پاسخ‌گوی خالی‌تر شدن سفره مردم و بی‌کاری جوانان و حل نشدن مشکلات کشور باشند.

بنا به گزارش‌های مختلف، افغان‌ها اغلب به دلیل فقر و بیکاری به لشکر فاطمیون پیوسته‌اند. آیا این عکس پیام زیرپوستی دیگری هم دارد؟ بیشتر بخوانید. برخی‌ها از آنها در ایران زندگی می‌کنند، اما هزاران نفر از آنان به افغانستان بازگشته‌اند. شبه‌نظامیان متحد جمهوری اسلامی در منطقه زینبیون، جنگجویان شیعه پاکستانی در صفوف جنگجویان خارجی در سوریه اتباع پاکستانی نیز تحت لشکر زینبیون حضور دارند. گرچه این گروه در آغاز وظیفه اصلی خود را دفاع از"حرم زینب" دختر امام اول شیعیان می‌دانست، اما در بسیاری از جبهه سوریه در صف مقدم علیه مخالفان اسد وارد جنگ شده است. شبه‌نظامیان متحد جمهوری اسلامی در منطقه زینبیون، آوارگان افغان در پاکستان به گفته سایت‌های وابسته به سپاه پاسداران، بخش اعظم لشکر زینبیون (برخی آن را تیپ زینبیون می‌نامند) از آوارگان افغان هستند که در پاکستان زندگی می‌کنند. ما طرف‌دار انسداد نیستیم، حامی محرومان و حامی مستضعفان هستیم.

این افغان‌ها شامل شیعیان هزاره می‌شوند که در شرایط بسیار بدی درپاکستان روزگار می‌گذرانند. شبه‌نظامیان متحد جمهوری اسلامی در منطقه محمدحسین باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در حلب مقامات ایرانی مدعی‌اند که نیروهای نظامی این کشور تنها به عنوان مستشاران نظامی در سوریه عمل می‌کنند و نقشی مستقیم در عملیات جنگی ندارند. اما تا کنون ده‌ها نفر از فرماندهان سپاه در نبردهای سوریه کشته شده‌اند. اسرائیل نیز تا کنون صدها بار مواضع نیروهای ایرانی و متحدانش را در سوریه هدف قرار داده است. شبه‌نظامیان متحد جمهوری اسلامی در منطقه حزب‌الله لبنان، متحد استراتژیک سپاه جمهوری اسلامی ایران در نحوه همکاری و اعتماد به گروه‌های خارجی به گونه‌های مختلف عمل می‌کند. از مجلس انتظار می‌رود که در اولین گام، به مطالبه شفافیت مطلب انقلابی ایران پاسخی در خور دهد و عزم خود را برای مبارزه بی‌امان با فساد، به‌خصوص فساد اقتصادی جزم کند و بر حل مشکلات معیشتی و تمرکز در حوزه فرهنگ متمرکز شود.

شکل‌گیری حزب الله لبنان از آغاز توسط نیروهای ایرانی صورت گرفت. ایران از طریق این گروه شیعه در جنوب لبنان، رویارویی غیرمستقیم با اسرائیل دارد. شبه‌نظامیان متحد جمهوری اسلامی در منطقه حزب‌الله و عمق استراتژیک جمهوری اسلامی مقامات مختلف جمهوری اسلامی بارها اعلام کرده‌اند که عمق استراتژیک ایران در غرب تا دریای مدیترانه است. سیاست"نابودی اسرائیل" از یک سو و بلندپروازی‌های ایدئولوژیک جمهوری اسلامی از سوی دیگر توجیه‌ای برای حضور ایران در لبنان تلقی می‌شود. شبه‌نظامیان متحد جمهوری اسلامی در منطقه حزب‌الله در سوریه بر خلاف گروه‌های فلسطینی مورد حمایت ایران که تنها در غزه و کرانه باختری فعال هستند، حزب‌الله نه تنها در لبنان سیاستی منطبق با خواست‌های جمهوری اسلامی را نمایندگی می‌کند، بلکه یکی از بازوهای نظامی ایران در منطقه به حساب می‌آید. ظلم صنعت نفت در حق مردم استان بوشهر، مخصوصا جوانان شهرستان دشتستان به خوبی مشهود است.

هزاران نفر از نیروهای حزب‌الله تا کنون در جنگ سوریه شرکت داشته‌اند. به گفته محافل غربی کارشناسان نظامی حزب‌الله در یمن نیز در کنار ایران حوثی‌ها را آموزش می‌دهند. در همین زمینه: .