آدریان دریا ۱ باز تغییر مسیر داد؛ ظربف به پمپئو: غُر زدن را بس کنید

31/08/2019 08:38:00 ب.ظ

آدریان دریا ۱ باز هم تغییر مسیر داد؛ ظربف به پمپئو: غُر زدن را بس کنید

نفت‌ کش, تحریم‌های آمریکا علیه ایران

آدریان دریا ۱ باز هم تغییر مسیر داد؛ ظربف به پمپئو: غُر زدن را بس کنید

«آقای پمپئو غُر زدن را بس کنید: ما به هر مشتری و همهٔ مشتری‌ها نفت می‌فروشیم.»

نفکش ایرانی آدریان دریا ۱ که از سوی ایالات متحده تحریم شده بود از حرکت به سوی بندر ترکیه بازماند.داده‌های ردیابی در روز شنبه نشان می‌دهند که مقصد بعدی این ابرنفت‌کش مشخص نیست. حال آنکه همین داده‌ها تا پیش از این مقصد این کشتی را بندر اسکندرون ترکیه عنوان می‌کردند.

این در حالی است محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران در واکنشی به اقدام اخیر کاخ سفید، ضمن محکوم کردن این کشور به دزدی دریایی نوشت: « حالا ایالات متحده به دزدی دریایی رو آورده و تهدید می‌کند که ایران را از فروختن نفت به مشتری‌های سنتی‌اش باز می‌دارد. آقای پمپئو غُر زدن را بس کنید: ما به هر مشتری و همهٔ مشتری‌ها نفت می‌فروشیم.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اعتراف صریح بازداشت‌شدگان اغتشاشات گیلان به آشوب و آسیب‌رسانی به اموال عمومی + فیلم- اخبار گیلان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

مایک پمپئو: نفتکش ایرانی دوباره به سمت سوریه می‌رود؛ اعتماد به ظریف اشتباه بزرگی بودوزیر خارجه ایالات متحده می‌گوید آمریکا اطلاعات موثقی دارد که اَبرنفتکش جمهوری اسلامی که بعد از یک ماه توقیف از جبل الطارق آزاد شده بود، دوباره به سمت سوریه می‌رود. مایک پمپئو، اعتماد به ظریف را «یک اش

پاسخ ظریف به پمپئو: ما به همه و هر خریداری نفت خواهیم فروختپاسخ ظریف به پمپئو: ایالات متحده ابزارهای دفاعی را از ما دریغ کرد، موشک ساختیم، شاکی است، سوخت هسته‌ای را از ما دریغ کرد، ما آن را ساختیم، شاکی است، حالا مشغول دزدی دریایی است تا مانع فروش نفت به مشتریان سنتی ما شود! غُر نزنید، ما نفت‌مان را خواهیم فروخت

پمپئو: نفتکش ایرانی دوباره به سمت سوریه حرکت کرده استوزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که نفتکش 'آدریان دریا' ایران علی‌رغم تضمین ظریف بار دیگر به سمت سوریه می‌رود. - خبرگزاری آناتولی

عمار حکیم خطاب به رژیم صهیونیستی: به وقتش پاسخ کلوخ را با سنگ می‌دهیمرهبر جریان اپوزیسیون 'حکمت ملی' عراق در واکنش به حمله رژیم صهیونیستی به مقرهای حشد شعبی تأکید کرد که آسمان این کشور صحنه هیچ‌گونه تعرض خارجی نیست و بغداد پاسخ مضاعفی به عامل این حمله خواهد داد.

محمد علی نجفی به علت جنبه عمومی جرم قتل به زندان بازگشتچهارشنبه ششم شهریور، حمید گودرزی وکیل آقای نجفی از آزادی موکلش با تودیع وثیقه یک میلیارد تومانی خبر داده بود.

هشدار عمران خان به هند درباره حمله به کشمیر آزاد

Aa نفکش ایرانی آدریان دریا ۱ که از سوی ایالات متحده تحریم شده بود از حرکت به سوی بندر ترکیه بازماند.تباه بزرگ» نامید.به گزارش ایسنا، وزیر امورخارجه ایران عصر روز شنبه در مطلبی در صفحه توییتر خود در این ارتباط نوشت : «ایالات متحده ابزارهای دفاعی را از ما دریغ داشت، ما موشک ساختیم و ایالات متحده شاکی است.وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که نفتکش "آدریان دریا" ایران علی‌رغم تضمین ظریف بار دیگر به سمت سوریه می‌رود.

داده‌های ردیابی در روز شنبه نشان می‌دهند که مقصد بعدی این ابرنفت‌کش مشخص نیست. حال آنکه همین داده‌ها تا پیش از این مقصد این کشتی را بندر اسکندرون ترکیه عنوان می‌کردند. ما اطلاعات قابل اتکائی داریم که این نفتکش به سمت شهر طرطوس سوریه می‌رود. این در حالی است محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران در واکنشی به اقدام اخیر کاخ سفید، ضمن محکوم کردن این کشور به دزدی دریایی نوشت: « حالا ایالات متحده به دزدی دریایی رو آورده و تهدید می‌کند که ایران را از فروختن نفت به مشتری‌های سنتی‌اش باز می‌دارد. غُر نزنید آقای پمپئو! ما به همه و هر خریداری نفت خواهیم فروخت. آقای پمپئو غُر زدن را بس کنید: ما به هر مشتری و همهٔ مشتری‌ها نفت می‌فروشیم. اعتماد به ظریف یک اشتباه بزرگ بود.» وی در ابتدای توییت خود آورد: «ایالات متحده ابزار دفاع را از ما دریغ کرد: ما موشک ساختیم و ایالات متحده گلایه می‌کند. پمپئو در این توئیتر که دیشب منتشر شده عنوان کرد: محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران به بریتانیا تضمین داده بود «گریس 1» نفتکش سپاه، به سوریه نخواهد رفت.

ایالات متحده سوخت هسته‌ای را از ما دریغ کرد: ما آن را ساختیم و ایالات متحده گلایه می‌کند. همزمان با اظهارنظر آقای پمپئو، ایالات متحده اَبرنفتکش جمهوری اسلامی را در فهرست سیاه قرار داد و کاپیتان آن را تحریم کرد.» به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید ایالات متحده روز شنبه کشتی آدریان دریا ۱ را به همراه کاپیتان آن در لیست تحریم‌های خود قرار داد. این کشتی حامل ۲/۱ میلیون بشکه نفت خام است. سیگال مندلکر، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی در این بیانیه گفت نفتکش آدریان دریا ۱ که حجم زیادی از نفت را حمل و منتقل می‌کند، برای تامین مالی فعالیت‌های بدخواهانه رژیم و تبلیغ تروریسم مورد استفاده است. مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده روز شنبه در توییتی نوشته بود: «آقای ظریف به بریتانیا اطمینان داده بود که این نفکش ایرانی به سوی سوریه نمی‌رود .. دولت محلی این نفتکش را به درخواست بریتانیا برای نقض تحریم سازمان ملل توقیف کرد. وی تاکید کرده بود که"صاحب این کشتی آن را به جایی که باید برساند می‌رساند و ما از مقصد نهایی آن اطلاعی نداریم".

. اعتماد به ظریف اشتباه بزرگی بود.۱ میلیون بشکه نفت است.» وقتی کشتی گریس ۱ ، که بعدتر به آدریان دریا ۱ تغییر نام داد، پس از پنج هفته توقیف از سوی جبل‌الطارق آزاد شد، ایران به بریتانیا گفت که مقصد این کشتی سوریه نبوده است و این کشتی پس از مدتی مسیر بندر اسکندرون ترکیه را در پیش گرفت. بندر اسکندرون در ۲۰۰ کیلومتری شمال پالایشگاه بنی‌یاس سوریه قرار دارد؛ جایی‌ که مقامات بریتانیا گفته بودند مقصد اولیه این نفکش بوده است. پس از رفع توقیف از سوی جبل‌الطارق، ابتدا اعلام شد که این نفتکش به سوی یونان در حرکت است. داده‌های ردیابی نشان می‌داد که کشتی آدریان دریا ۱ پیش از این به سوی شرق می‌رفت اما بعدازظهر شنبه به سوی بندر اسکندرون تغییر مسیر داد و راهی غرب و حالا بسوی آبهای جنوبی ترکیه در حرکت است..

این سومین تغییر مسیر این کشتی از روز پنج‌شنبه تا کنون است. با این حال روز پنجشنبه مسیر این کشتی لبنان اعلام شد اما یک وزیر کابینه لبنان از این مسئله ابراز بی‌اطلاعی کرد. هم‌رسانی این مطلب: .