آخرین وضعیت ابتلا به کرونا در جهان، این آمار به‌روز رسانی می‌شود

30/09/2020 10:03:00 ق.ظ

آخرین وضعیت ابتلا به #کرونا در جهان، این آمار به‌روز رسانی می‌شود | وضعیت مبتلایان به کرونا را به تفکیک قاره‌ها بخوانید:

کرونا

آخرین وضعیت ابتلا به کرونا در جهان، این آمار به‌روز رسانی می‌شود | وضعیت مبتلایان به کرونا را به تفکیک قاره‌ها بخوانید:

لندن - ایرنا - آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا ( کووید ۱۹) در سراسر جهان که سازمان بهداشت جهانی آن را به عنوان پدیده‌ای «همه گیر» شناسایی و اعلام کرد به نقل از رسانه‌های معتبر و گزارش‌های دفاتر ایرنا در خارج از کشور و گروه‌های خبری مناطق ایرنا، این آمار با دریافت آخرین گزارش‌ها به روز رسانی می‌شود.

۳۳,۸۴۴,۳۴۳ ۱,۰۱۲,۶۶۱ ۲۵,۱۴۸,۴۰۳    بهبود یافتگان ۵۸۵,۸۵۷ بهبود یافتگان ۶۰۶,۵۲۰                             اخبار خاص کرونا و پیامدهای آن ** ویروس کرونا موسوم به « کوید ۱۹»  اواسط ماه دسامبر (۲۴ اذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

نامه انجمن حمایت از حقوق کودکان به روحانی درباره وضعیت آموزشیانجمن_حمایت_از_حقوق_کودکان در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور ضمن تاکید بر ضرورت استمرار آموزش در شرایط کنونی، خواستار تدوین برنامه‌ای منسجم تر به منظور جلوگیری از ترک تحصیل کودکان شد

آخرین آمار کرونا در هند و برزیل

آخرین آمار کرونا در کشورهای آمریکای لاتین

رافت قوه قضاییه برای سه نویسنده؛ انتقال به زندان اوین در دوران ویروس کرونااعدام_اندیشه

جان باختن 10 غیرنظامی در حمله ارمنستان به آذربایجان

کرونا در ایران؛ شمار جان‌باختگان به حدود 26 هزار نفر رسید کرونا در ایران؛ شمار جان‌باختگان به حدود 26 هزار نفر رسید

این آمار با دریافت آخرین گزارش‌ها به روز رسانی می‌شود.به گزارش ایسنا، در این نامه که خطاب به حسن روحانی- رئیس جمهوری نوشته شده، آمده است: جناب آقای حسن روحانی- ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران، همان‌گونه که مستحضر هستید، مطابق متن صریح قانون اساسی، برخورداری از آموزش رایگان جزو حقوق اولیه کلیه افراد جامعه بوده و مطابق مفاد پیمان‌نامه جهانی حقوق کودک که ایران در سال ۱۳۷۲ به آن پیوسته و در حکم قانون داخلی است، برخورداری از آموزش و عدالت آموزشی از حقوق اساسی کودکان است.طی شبانه‌روز گذشته در هند 809 نفر و در برزیل 317 نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند.شیب صعودی ابتلا و مرگ در کشورهای آمریکای لاتین همچنان ادامه دارد.

۳۳,۸۴۴,۳۴۳ ۱,۰۱۲,۶۶۱ ۲۵,۱۴۸,۴۰۳    بهبود یافتگان ۵۸۵,۸۵۷ بهبود یافتگان ۶۰۶,۵۲۰                                اخبار خاص کرونا و پیامدهای آن  ** ویروس کرونا موسوم به « کوید ۱۹»  اواسط ماه دسامبر (۲۴ اذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد. ** «تدروس آدهانوم» مدیر کل سازمان جهانی بهداشت چهارشنبه ۲۱ اسفندماه ۹۸ در کنفرانسی خبری تاکید کرد که اگرچه واژه «همه‌گیر» (pandemic) به دلیل حساسیتی که دارد نباید بدون دقت مورد استفاده قرار گیرد اما ارزیابی‌های این سازمان ویروس کرونا را «همه‌گیر جهانی» شناسایی و اعلام می‌کند. در ادامه این نامه آمده است: شیوع کرونا و بدنبال آن مشکلات اقتصادی می تواند شکاف آموزشی را در پی داشته باشد، شکافی که فارغ از اثرات کوتاه‌مدت آن، پیامدهای مخرب بلندمدت نیز به همراه خواهد داشت. ** « دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا علت شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده را مسافران ورودی از اروپا دانست و گفت: ورود تمام مسافران از اروپا به آمریکا به استثنای انگلیس برای مدت ۳۰ روز ممنوع می‎شود.2020 آنکارا/خبرگزاری آناتولی براساس آخرین آمار وزارت بهداشت هند، شمار قربانیان ویروس کرونای جدید (کووید-19) در این کشور با مرگ 809 مبتلا طی 24 ساعت گذشته به 96 هزار و 351 نفر رسید. **«شارل میشل» رییس شورای اروپا و «اورسولا فون در لاین» رییس کمیسیون اروپا دراعتراض به تصمیم ترامپ برای جلوگیری از ورود مسافر از اروپا به ایالات متحده با صدور بیانیه ای مشترک ، این تصمیم را « یکجانبه و بدون مشورت» توصیف و تاکید کردند که کرونا یک «بحران جهانی است که به هیچ قاره‌ای محدود نیست و مقابله با آن مستلزم همکاری است، نه اقدام یکجانبه.  انجمن کودکان همچنین در این نامه از دولت تدوین برنامه ای مشخص در راستای کم‌رنگ کردن دوگانه سلامت و آموزش و تامین زیرساخت‌های لازم برای دستیابی کودکان به آموزش آنلاین را خواستار شده است.» ** «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد نوشت:تحریم‌های آمریکا بر تجارت قانونی و  پیش شرط های اخیر مقامات ایالات متحده برای ممانعت از فروش دارو، تجهیزات پزشکی و کالاهای بشردوستانه، تلاش‌ها برای مبارزه با کرونا در ایران را با موانع جدی مواجه کرده است. شمار بهبودیافتگان نیز 576 هزار و 715 نفر اعلام شد.

**خانم «کریستالیناگئورگیوا» رئیس صندوق بین المللی پول در بیانیه ای رسمی به طور صریح اعلام کرد که جامعه بین الملل از صندوق بین المللی پول خواسته تا با ابزارهای مالی خود به کمک کشورهای درگیر با شیوع ویروس کرونا بشتابد و پشتیبانی ها را در قالب کمک های مالی اضطرای به میزان ۵۰ میلیارد دلار اعطا کند. بر اساس آخرین داده‌های پایگاه اطلاعاتی ارزیابی‌های جهانی «ورلدومتر»، هند از لحاظ شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جایگاه دوم و از لحاظ قربانیان در جایگاه سوم جهان قرار دارد. ** «عبدالناصر همتی» ییس کل بانک مرکزی پنجشنبه ۲۲ اسفندماه ۹۸ در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام نوشت که در نامه ای به رئیس صندوق بین المللی پول تاکید کردم که براساس اعلان رسمی شما برای پشتیبانی از اعضاء، از جمله ایران و با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در کشورمان و ضرورت تداوم پر قدرت اقدامات پیشگیری، درمان و مقابله با آثار اقتصادی آن، با توجه به میزان سهمیه جمهوری اسلامی ایران در صندوق، خواستار بهره مندی از«تسهیلات تأمین مالی سریع، RFI » در حدود ۵ میلیارد دلار می باشیم و امیدوارم صندوق به این مسئولیت خود در حوزه وظایفش بسرعت عمل کند. ** دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا سرانجام مجبور شد در آمریکا به دلیل شیوع گسترده کرونا اعلام وضعیت اضطراری کند و خود آزمایش ابتلای به کرونا دهد که البته پزشک او در نامه تایید کرد که نتیجه منفی بوده است. ** با گسترش شیوع ویروس کرونا در قاره اروپا سازمان بهداشت جهانی بعداز فروکش بحران در چین اعلام کرد که اروپا به کانون بحران کرونا تبدیل شده است. تاکنون 4 میلیون و 84 هزار و 182 نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در برزیل بهبود یافته‌اند. ** ترامپ بعداز اعلام سازمان بهداشت جهانی سفر شهروندان اروپایی به آمریکا را برای مدت ۳۰ روز ممنوع اعلام کرد که این اقدام او واکنش متقابل اروپایی ها را بدنبال داشت. - مکزیک براساس آمار وزارت بهداشت مکزیک، مجموع قربانیان ویروس کرونا در این کشور با ثبت 173 مورد جدید مرگ ناشی از این بیماری در یک روز گذشته به 76 هزار و 603 نفر رسید.

** رسانه های آمریکایی اعلام کردند که محققان این کشور نخستین واکسن کرونا را بر روی نمونه انسانی آزمایش کردند. ** چهاردهم فروردین ماه ۱۳۹۹ در سراسر جهان آمار ابتلای به کرونا از مرز یک میلیون تن، آمار فوت شدگان از مرز ۵۰ هزار تن و آمار بهبود یافتگان از مرز ۲۰۰ هزار تن گذشت در حالی که آمریکا در صدر قرار دارد. ** سازمان جهانی بهداشت ۲۱ تیر ماه ۱۳۹۹ اعلام کرد قرنطینه کامل کشورها ممکن است موضوعی مربوط به گذشته نباشد. شمار مبتلایان با کرونا در حال افزایش است و بیش از ۱۲ میلیون نفر اکنون در سراسر جهان مبتلا شده اند که بیش از دو برابر مبتلایانی است که در ۶ هفته پیش ابتلای آنها به طور قطعی به کرونا مبتلا شده بودند. . - پرو به گزارش وزارت بهداشت پرو، شمار قربانیان ویروس جدید کرونا در این کشور با فوت 62 تن دیگر طی شبانه روز گذشته، به 32 هزار و 324 نفر افزایش یافته است.