آخرین دور مذاکرات قانون‌ اساسی جدید سوریه بدون نتیجه پایان یافت

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آخرین دور مذاکرات قانون‌ اساسی جدید سوریه بدون نتیجه پایان یافت نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه دور ششم این گفت‌وگوها را «ناامیدکننده» خواند و گفت طرف‌ها نتوانستند بر سر روند نگارش قانون_اساسی جدید یا حتی تاریخی برای دور بعدی مذاکرات توافق کنند.

آخرین دور مذاکرات میان نمایندگان دولت سوریه، مخالفان دولت و نمایندگان جامعه مدنی برای نگارش قانون اساسی جدید بدون هیچ نتیجه‌ای پایان یافت. طرف‌ها حتی نتوانستند برای تاریخ دور بعدی مذاکرات توافق کنند.

خبرگزاری رویترز روز جمعه ۳۰ مهر در گزارشی اعلام کرد، گیر پدرسون نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه دور ششم از این گفت‌وگوها را «ناامیدکننده» خواند و گفت طرف‌ها نتوانستند بر سر روند نگارش قانون اساسی جدید یا حتی تاریخی برای دور بعدی مذاکرات توافق کنند. کمیته نگارش قانون اساسی جدید سوریه شامل ۴۵ عضو از نمایندگان حاکمیت سوریه، مخالفان و نمایندگان جامعه مدنی این کشور است که وظیفه دارد قانون اساسی جدید را نوشته تا تحت انتخابات زیر نظر سازمان ملل به رأی گذاشته شود.

نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه در جریان یک نشست خبری گفت: «ما نتوانستیم درک مناسبی برای پیشبرد این روند، پیدا کنیم.» این دور از مذاکرات، آخرین گام‌ها از تلاش‌ها در دو سال گذشته تاکنون است که به منظور پایان دادن به جنگ داخلی در سوریه انجام می شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزیر دارایی اسرائیل: زمان درگیری با ایران دور نیست
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

موزه‌های وین برای دور زدن سانسور برهنگی به «اونلی‌ فنز» پناه بردندشبکه‌های اجتماعی «تیک توک»، «فیسبوک» و «اینستاگرام» پیش از این بارها تبلیغ نمایشگاه‌های مختلف را به دلیل نمایش آثار هنری برهنه حذف کرده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه: آنچه می‌خواستیم را نتوانستیم دریافت کنیمگیر پدرسن نتایج ششمین دور مذاکرات کمیته تدوین قانون اساسی سوریه را مایوس کننده دانست و گفت: آنچه می‌خواستیم را نتوانستیم دریافت کنیم
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

قانون مالیات مناطق آزاد تا پایان امسال لغو می‌شودرشت - ایرنا - مشاور رئیس جمهور و دبیر عالی شورای مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور قانون مالیاتی مناطق آزاد را یک اشتباه فاحش دانست و تاکید کرد: این قانون باید اصلاح شود و تلاش خواهیم کرد تا پایان سال آن را لغو کنیم.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

رهبران اتحادیه اروپا همزمان با آخرین حضور مرکل در نشست بروکسل از او قدردانی کردندشارل میشل، رئیس شورای اتحادیه اروپا در سخنانی گفت که نشست‌های ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا بدون آنگلا مرکل مانند «رم بدون واتیکان» یا «پاریس بدون برج ایفل» خواهد بود. واقعن که خانم مرکل در اتحادیه اروپا و در بین مردم اروپا زیاد محبوب بود واقعا درست گفته خانم مرکل شخصیت استوار ،مقتدر و قابل احترامی داره
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آخرین وضعیت شیوع کرونا و روند واکسیناسیون در ترکیه
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »