آخرین صف‌آرایی طرف‌های درگیر در شمال سوریه به روایت تصویر

24/07/1398 06:43 ب.ظ

نقشه تعاملی حمله هجوم ترکیه به سوریه و نقاط استقرار طرفین درگیری در مناطق کردنشین سوریه

نقشه تعاملی حمله هجوم ترکیه به سوریه و نقاط استقرار طرفین درگیری در مناطق کردنشین سوریه پیش از این اقدام دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا دستور خروج نیروهای ارتش این کشور را از شمال سوریه صادر کرد و از پایان حمایت خود از متحدان کرد ایالات متحده در دوران جنگ با داعش خبر داد.

این عملیات در ابتدا با هدف تصرف شهرهای راس‌العین و تل‌ابیض در استان رقه انجام شد ولی دامنه درگیری‌ها به سرعت تا شهر کوبانی در استان ادلب گسترش یافت و این شهر و حتی مواضع ارتش آمریکا که در حاشیه آن قرار داشت در شامگاه جمعه ۱۱ اکتبر زیر گلوله باران ارتش ترکیه قرار گرفت.

با شدت گرفتن درگیری‌ها یگان‌های ارتش سوریه به شمال این کشور اعزام شدند. پس اعلام تصرف شهرهای تل‌ابیض و راس‌العین توسط ارتش و نیروهای تحت حمایت ترکیه و پیشروی آنها به سمت شهر مَنبج در استان حلب، ارتش سوریه و روسیه با ورود به این شهر در تلاش برای ایجاد یک خط مقاومت در برابر نیروهای متخاصم هستند. همچنین ارتش روسیه برای حفاظت از شهر کوبانی در ۴ کیلومتری آن مستقر شده است.

دولت ترکیه هدف از انجام این عملیات را راندن تروریست‌ها و شبه نظامیان کرد مخالف خود از حاشیه مرزی این کشور با سوریه و احداث نوار امنی به شعاع ۳۰ کیلومتر در این منطقه عنوان کرده است.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

شمار تلفات تروریست‌ها در عملیات چشمه صلح به 673 نفر رسید وزارت دفاع ملی ترکیه اعلام کرد شمار تروریست‌های پ.ی.د/پ.ک.ک که در عملیات چشمه صلح از پای درآمده‌اند به 673نفر رسید. منبع خبری تون احتمالا وزارت کشتار ترکیه مستقره اگه خبرنگار خود سوریه داشته باشین شهرهای تل‌ابیض و راس‌العین تصرف نشدن هیچ درگیری سر روستاهای اطرافشونه

تشکیلات خودگردان شمال و شرق سوریه: به کارمان ادامه‌می‌دهیم؛ دولت سوریه: ارتش وارد منبج شده استیکی از رهبران تشکیلات خودگردان شمال و شرق سوریه می‌گوید ارتش سوریه وارد شهرها نخواهد شد و این تشکیلات بدون تغییر به کارش ادامه خواهد داد. او گفت توافق نیروهای دموکراتیک و نیروهای دولت سوریه 'صرفا نظامی است و با آگاهی و تایید روسیه' بوده بنابراین تشکیلات خودگردان شمال و شرق سوریه 'بدون تغییر و اصلاح' به کارش ادامه خواهد داد. در همین حال تلویزیون دولتی سوریه می‌گوید ارتش این کشور وارد شهر منبج شده است.

سوریه دمکراتیک: 275 هزار نفر در شمال شرق سوریه آواره شدندنیروهای سوریه دمکراتیک روز سه شنبه 15 اکتبر در بیانیه‌ای خبر از آواره شدن 275 هزار نفر در شمال شرق

ارتش سوریه در مسیر پیشروی به سمت حومه کوبانی استارتش سوریه بعد از ورود به شهر منبج در شمال شرقی حلب عازم حومه عین‌العرب (کوبانی) در حومه شرقی حلب شده است.

ماکرون در تماس تلفنی با ترامپ: حمله ترکیه به سوریه باید متوقف شودرئیس جمهوری فرانسه در گفت‌وگویی تلفنی از دونالد ترامپ، همتای آمریکایی خود بر لزوم پایان دادن به حمله نظامی ترکیه به سوریه تأکید کرد.

ادامه حملات ترکیه به شمال سوریه؛ چهار شهردار معترض در ترکیه بازداشت شدندادامه حملات ترکیه به شمال سوریه ؛ چهار شهردار معترض در ترکیه بازداشت شدند خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که چند روز پس از آن که ترکیه اعلام کرد شهر مرزی راس العین را به تصرف خود درآورده است، بمباران شدید در حومه این شهر ادامه دارد.

وزیر خارجه آمریکا در مورد حمله ترکیه به شمال سوریه با رئیس جمهوری عراق گفت‌وگو کردوزیر خارجه آمریکا در مورد حمله ترکیه به شمال سوریه با رئیس جمهوری عراق گفت‌وگو کرد ترکیه اعضای پ‌ک‌ک را یک گروه تروریستی می‌داند و می‌گوید که این عملیات با هدف مقابله با تروریسم و ایجاد یک منطقه حائل امن در امتدادهای مرزهای مشترک دو کشور انجام می‌شود مثلا با این توضیح میخواهید چی را توجیه کنید از نظر هر انسان آزاده ای ترکیه یه کشور فاشیستی و نژادپرسته واردوغان یه دیکتاتور و جانی بلفطره روسیه,باتوان موشکی به ایران میداند حکومتی بدون تدبیر دارد,طعمه های لازم برای اعمال قدرت و حاکمیت روسیه یکی یکی جور می کند,سوریه و عربستان و امارات و..ومناسبات تجاری امریکا بااین کشورها کم رنگ می کند تادرمسیر رشد و توسعه مانند ژاپن و کره قرار نگیرند بازار خوبی برای روس واروپاباشند

ارتش ترکیه به همراه نیروهای شبه نظامی سوری که آنکارا آنها را تحت نام ارتش ملی سوریه منسجم کرده، از روز چهارشنبه ۹ اکتبر عملیاتی را با هدف کاهش کنترل نیروهای کرد مستقر در شمال سوریه بر نوار مرزی دو کشور، آغاز کرد.

پیش از این اقدام دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا دستور خروج نیروهای ارتش این کشور را از شمال سوریه صادر کرد و از پایان حمایت خود از متحدان کرد ایالات متحده در دوران جنگ با داعش خبر داد.

این عملیات در ابتدا با هدف تصرف شهرهای راس‌العین و تل‌ابیض در استان رقه انجام شد ولی دامنه درگیری‌ها به سرعت تا شهر کوبانی در استان ادلب گسترش یافت و این شهر و حتی مواضع ارتش آمریکا که در حاشیه آن قرار داشت در شامگاه جمعه ۱۱ اکتبر زیر گلوله باران ارتش ترکیه قرار گرفت.

با شدت گرفتن درگیری‌ها یگان‌های ارتش سوریه به شمال این کشور اعزام شدند.

پس اعلام تصرف شهرهای تل‌ابیض و راس‌العین توسط ارتش و نیروهای تحت حمایت ترکیه و پیشروی آنها به سمت شهر مَنبج در استان حلب، ارتش سوریه و روسیه با ورود به این شهر در تلاش برای ایجاد یک خط مقاومت در برابر نیروهای متخاصم هستند. همچنین ارتش روسیه برای حفاظت از شهر کوبانی در ۴ کیلومتری آن مستقر شده است.

دولت ترکیه هدف از انجام این عملیات را راندن تروریست‌ها و شبه نظامیان کرد مخالف خود از حاشیه مرزی این کشور با سوریه و احداث نوار امنی به شعاع ۳۰ کیلومتر در این منطقه عنوان کرده است.

در پی انجام عملیاتی که رئیس جمهوری ترکیه آن را «چشمه صلح» نامیده تا کنون ۷۰ غیرنظامی کرد کشته و ۳۰۰ هزار نفر نیز آواره شده‌اند.

اقدام نظامی ترکیه در شمال سوریه تا کنون با انتقاد و محكومیت گسترده بین‌المللی روبه‌رو شده و برخی کشورهای اروپایی را ناگزیر از تعلیق صادرات سلاح به ترکیه کرده و ایالات متحده را نیز وارد فاز اعمال تحریم علیه دولت و اقتصاد ترکیه کرده است. با این حال رجب طیب اردوغان تاکید دارد که عملیات نظامی ترکیه تا حصول به اهداف از پیش تعیین شده ادامه خواهد یافت.