آخرین آمار قربانیان و مبتلایان به ویروس‌کرونا در ایران و جهان

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

شمار مبتلایان به کووید۱۹ د رایران با احتساب آمار جدید وزارت بهداشت به ۳۷۵ هزار و ۲۱۲ نفر افزایش یافته است. این آمار با توجه به برگزاری مراسم عزداری ماه محرم و نیز سفرهای ماه‌ پایانی تابستان در ایران به تخمین کارشناسان احتمالا طی هفته‌های آتی با افزایش چشمگیری مواجه خواهد شد.

ویروس کرونا و کووید۱۹، بیماری همه‌گیر ناشی از آن از اواخر دسامبر گذشته، زمان مطلع شدن دفتر سازمان جهانی بهداشت در چین از ظهور یک بیماری جدید همه‌گیر تا ظهر دوشنبه ۳۱ اوت/۱۰ شهریور بیش از ۸۵۰ هزار قربانی برجای گذاشته است.

در این گزارش تصریح شده است که آمار رسمی اعلام شده تنها بازتاب‌ دهنده بخشی از واقعیات است و شمار واقعی مبتلایان با توجه به برخی ملاحظات بسیار بیشتر است. هند، برزیل و مکزیک در تازه‌ترین آمار ارائه شده در ۲۴ ساعت گذشته به ترتیب با ۹۷۱، ۳۶۶ و ۳۳۹ کشته، بیشترین قربانیان را داده‌اند. این در حالیست که در سرشماری کلی قربانیان بیماری کووید۱۹، ایالات متحده آمریکا با بیش از ۱۸۳ هزار کشته بالاترین قربانی را در میان کشورهای جهان به نام خود ثبت کرده است. شمار مبتلایان به بیماری کووید۱۹ در ایالات متحده روز دوشنبه ۳۱ اوت از مرز ۶ میلیون نفر عبور کرد.

چین، کشوری که از آن به عنوان خاستگاه بیماری کووید۱۹ یاد می‌کنند شمار کلی مبتلایان به ویروس کرونا را ۸۵ هزار و ۴۸ نفر اعلام کرده است. مقامات چینی از ثبت ۲۶ مورد جدید ابتلا به ویروس طی روزهای یکشنبه و دوشنبه خبر داده و اعلام کرده‌اند که در دوره زمانی یاد شده هیچ مورد مرگ ناشی از کرونا به ثبت نرسیده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اولین پرواز تجاری اسرائیل به امارات با «سلام» به ابوظبی می‌رودیک هیأت آمریکایی-اسرائیلی روز دوشنبه با پروازی که «اولین پرواز تجاری مستقیم» بین اسرائیل و امارات توصیف شده، از تل آویو به ابوظبی می‌رود. گفته می‌شود عربستان سعودی نیز برای اولین بار اجازه عبور هواپیمای اسرائیلی را از روی خاک خود صادر کرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در غنا از 44 هزار نفر فراتر رفت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

افزایش شمار مبتلایان به کرونا در فرانسهشمار مبتلایان به کرونا در فرانسه با ثبت 5453 مورد جدید طی شبانه روز گذشته به 272 هزار و 530 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

نمایش روایی و عاشورایی افلاکیان با ۲۰۰۰ مخاطب در هر اجرا به صحنه می‌رودتهران - ایرنا - نمایش روایی افلاکیان با محوریت روایت حماسه حسینی از تاسوعا تا سیزدهم ماه محرم به روایت و نقالی مرشد محسن میرزاعلی با ظرفیت پذیرایی از ۲۰۰۰ مخاطب در مصلای دانشگاه تهران به صحنه می‌رود.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

ادامه پرتاب بالن‌های آتش‌زای حماس به سوی اسرائیل، با وجود میانجیگری مصر و قطردر حالی که پرتاب بالن‌های آتش‌زا از سوی حماس به سوی خاک اسرائیل افزایش یافته است، ارتش اسرائیل اعلام کرد تانک‌هایش به مواضع این گروه شبه‌نظامی اسلامگرا در نوار غزه حمله کردند
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

ادامه حملات تهران به الکاظمی پس از دیدار او با ترامپ در واشنگتن
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »