آخرین وضعیت میدان حسن آباد بعد از آتش‌سوزی/ برآورد خسارت وارده

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 71 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 32%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

معاون میراث فرهنگی استان تهران به ایلنا خبر داد: آخرین وضعیت میدان حسن آباد بعد از آتش‌سوزی/ برآورد خسارت وارده

به گزارش خبرنگار ایلنا، شامگاه گذشته حریق در ضلع شمال غرب میدان حسن آباد رخ داد و با وجود آنکه این بنا درست جنب ایستگاه شماره یک آتش نشانی است با این وجود شاهد تخریب گسترده در این بخش هستیم.نیروهای آتش نشانی سریع در محل حاضر شدند و نسبت به مهار حریق اقدام کردند اما در نهایت بر اساس برآوردهای اولیه شاهد تخریب حدود ۴۰ درصد این بخش از میدان حسن‌آباد هستیم که به طور کامل ویران شده و برای بازسازی آن حدود ۲ میلیارد تومان هزینه برآورد شده است.

او ادامه داد: به نظر می‌آید آتش‌سوزی حدود ساعت ۲۱:۳۰ آغاز شده و حدود ۳۰ دقیقه بامداد که اینجا بودم حریق مهار شده بود. طبقه بالا با توجه به آنکه سقف شیروانی و خرک‌های چوبی دارد و آتش سوزی از آنجا آغاز شده است، بیشترین آسیب را دیده چنانکه به طور کامل تخریب شده و ریخته. شیخ الاسلامی با اشاره به زحمات زیادی که نیروهای آتش نشانی برای مهار حریق کشیدند، به این نکته اشاره کرد که از حجم بسیار زیاد آب برای خاموش کردن آتش استفاده شده که همین حجم آب، در برخی از نقاط بنا سبب آسیب دیدگی سقف طبقه پایین نیز شده است. در طبقه پایین بنای حسن آباد، سقف ضربی آجری است و در برخی نقاط تخریب شده است.نمای بنا که ارزش اصلی بنا را دربرمی‌گیرد آسیب جدی ندیده و در برخی از نقاط دودزدگی دیده می‌شود. البته دو گنبد کلاه‌فرنگی بنا مانند سقف این بخش کاملا تخریب شده است.

معاون میراث فرهنگی استان تهران در پاسخ به این سئوال که با توجه به آنکه ایستگاه آتش نشانی در کنار این بنا قرار داشت، آیا چنین حجم تخریب امری صحیح است و آیا خاموش کردن با آب بهترین راه برای نجات بنای تاریخی است، گفت: با توجه به وسعت آتش سوزی و مصالح به کار رفته در بنا و اشتعالزا بودن آنها، خاموش کردن آتش چند ساعت طول کشید. البته اینکه در استانداردهای بین‌المللی خاموش کردن آتش در چنین بناهایی و در چنین حجمی از آتش سوزی به همین طریق انجام می‌شود یا خیر در تخصص من نیست.

او درخصوص بازسازی و مرمت بنای حسن آباد گفت: با توجه به آنکه این میدان یکی از پروژه‌های شهری است، این احتمال را می‌دهیم که شهرداری و سازمان نوسازی نیز به این پروژه ورود کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گزارش‌های تکان‌دهنده از وضعیت اقلیت‌های جنسی؛ ماموریت گزارشگرسازمان ملل تمدید شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

بریتانیا از وضعیت سلامت نازنین زاغری به شدت ابراز نگرانی کرد و خواستار آزادی او شد🔺بریتانیا از وضعیت سلامت نازنین_زاغری به شدت ابراز نگرانی کرد و خواستار آزادی او شد روزنامه گاردین پیشتر در روز چهارشنبه از قول ریچارد رتکلیف همسر او گفت که همسرش از زندان به بخش روان پزشکی بیمارستان امام خمینی تهران منتقل شده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

صداهای ناشنیده از آخرین لحظات ترور رهبران کرد در وینما از کانال‌های غیر رسمی توانستم به سه نوار ضبط صوت دست پیدا کنیم که تا به حال در هیج رسانه‌ای منتشر نشده. در حقیقت در این نوارها آخرین سه ساعت عمر آقای قاسملو که با نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در حال مذاکره بوده را ثبت شده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

اطفای حریق در میدان حسن‌آباد/ جزئیات و تصاویر بیشتر از حادثهحریق به دو گنبد ساختمان تاریخی حسن‌آباد خسارت جدی وارد کرده است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بخشی از بافت تاریخی میدان حسن‌آباد تهران در آتش سوختبخشی از ساختمان‌ها و بافت تاریخی میدان حسن‌آباد تهران در آتش‌سوزی شامگاه چهارشنبه سوخت، و دستکم دو گنبد از هشت‌گنبد تاریخی که حدود نود سا
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

خانواده مرضیه امیری 'از سلامتی او بی‌خبرند'نزدیکان مرضیه امیری، روزنامه‌نگار ایرانی که بیش از دو ماه از بازداشتش می‌گذرد، می‌گویند پس از انتقال او به بیمارستان، مقام‌های قضایی و امنیتی اجازه نمی‌دهند که آنها از وضعیت سلامتی خانم امیری باخبر شوند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »