ادلب, جنگ در سوریه, ارتش سوریه, سوریه

ادلب, جنگ در سوریه

آخرین نبرد در استان ادلب؛ سراقب نیز به دست ارتش بشار اسد افتاد

آخرین نبرد در استان ادلب؛ شهر استرانژیک سراقب نیز به دست ارتش بشار اسد افتاد جزئیات بیشتر🔽

07/02/2020 02:17:00 ب.ظ

آخرین نبرد در استان ادلب ؛ شهر استرانژیک سراقب نیز به دست ارتش بشار اسد افتاد جزئیات بیشتر🔽

تلویزیون دولتی سوریه نیز در این روز تصاویری از نیروهای ارتش با تجهیزات نظامی در سراقب و نیز اجسادی که روی زمین افتاده بودند نشان داد.

دولت سوریه اعلام کرد نیروهای ارتش این کشور شهر راهبردی سراقب در استان ادلب را از کنترل مخالفان مسلح خارج کردند. پیش از این شهر معرة النعمان در این استان نیز به دست نیروهای دولتی افتاده بود.استان ادلب، آخرین استانی است که شورشیان مخالف دولت دمشق هنوز بخش‌هایی از آن را در کنترل خود دارند.

ملی‌پوش سابق کشتی فرنگی ایران زیر پرچم آلمان کشتی می‌گیرد - BBC News فارسی اعتراض های آمریکا؛ انتقاد از حضور ترامپ در یک مکان مذهبی حمله به خبرنگاران در آمریکا؛ رسانه‌ها هدف تازه پولیس - BBC News فارسی

رسانه‌های دولتی سوریه روز جمعه ۱۸ بهمن با اعلام این خبر گفتند که ارتش کار پاکسازی شهر سراقب از مین‌ها و تله‌های انفجاری کار گذاشته شده در خیابان‌ها را آغاز کرده است. تلویزیون دولتی سوریه نیز در این روز تصاویری از نیروهای ارتش با تجهیزات نظامی در سراقب و نیز اجسادی که روی زمین افتاده بودند پخش کرد.

به فلیپبورد یورونیوز فارسی بپیوندیدسربازان نیروی زمینی ارتش سوریه پس از چند روز نبرد، شهر سراقب را با پشتیبانی هوایی ارتش روسیه به تصرف خود در آوردند. بر اثر شدت درگیری‌ها طی روزهای اخیر صدها هزار نفر از شهروندان سراقب و روستاها و شهرهای اطراف مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده‌اند.

سازمان غیر دولتی دیدبان حقوق بشر سوریه نیز با اعلام خبر تصرف سراقب نوشت که از از زمان آغاز جنگ داخلی در سوریه در سال ۲۰۱۱ میلادی تاکنون این نخستین بار است که نیروهای ارتش بشار اسد وارد شهر سراقب می‌شوند.سراقب در محل تلاقی دو محور بزرگراهی کلیدی در شمال غرب سوریه قرار دارد. یکی از این دو بزرگراه کلیدی یعنی ام۵ حلب، دومین شهر بزرگ سوریه و یکی از ریه‌های اقتصادی این کشور را به دمشق،‌ پایتخت متصل می‌کند و دیگری یعنی ام۴ حلب را به شهر ساحلی لاذقیه پیوند می‌دهد.

استان ادلب با سه میلیون نفر جمعیت، آخرین سنگر گروه‌های جهادی و مخالفان مسلح سوری به شمار می‌رود.نبردها در مناطق غربی حلب از اواسط ژانویه تاکنون به شدت افزایش یافته به نحوی که از پایان سال ۲۰۱۶ میلادی تاکنون هیچ‌گاه درگیری و نبرد‌های نظامی در این منطقه تا به این حد شدید نبوده است.

گزارش‌های ضد و نقیض از درگیری میان نیروهای ترکیه و سوریه در سراقب ادلبارتش سوریه با کمک گرفتن از متحدان خود از جمله روسیه و ایران و با پیروزی‌های نظامی متوالی بر ضد شورشیان و گروه‌های جهادی اینک بیش از ۷۰ درصد از خاک این کشور را تحت کنترل خود دارد.جنگ داخلی سوریه که از مارس ۲۰۱۱ میلادی با سرکوب تظاهرات دمکراسی‌خواهان آغاز و سپس با ظهور و به میدان آمدن گروه‌های جهادی وارد مرحله تازه‌ای شد، تاکنون بیش از ۳۸۰ هزار کشته و میلیون‌ها آواره برجای گذاشته است.

ادامه مطلب: euronews فارسی »

بسم الله القاسم الجبارين الحمدالله آزاد شد

گزارش‌های ضد و نقیض از درگیری میان نیروهای ترکیه و سوریه در سراقب ادلبدر حالی که گزارش‌های اولیه از ورود نیروهای دولتی سوریه به شهرک سراقب در شمال غرب استان ادلب در این کشور حکایت دارند، اخبار تایید نشده می‌گویند نیروهای نظامی ترکیه اقدام به راکت‌باران مواضع نیروهای دولتی سوریه در این ناحیه کرده‌اند. خدا باعث و بانیش را لغت کنه

نباید خانه‌هایی بسازیم که فقط خوابگاه باشند/ دانشجویان ایرانی ساکن چین در هواپیما نیز قرنطینه بودندوزیر راه و شهرسازی در آیین افتتاح ۱۰ هزار و ۷۹ واحد مسکن مهر شهر جدید پردیس وی با تاکید بر تسریع در تکمیل واحدهای مسکن مهر در سراسر کشور گفت: با پیمانکاران خارجی علاقمند به مشارکت در طرح اقدام ملی مسکن قرارداد می‌بندیم.

اردوغان ارتش سوریه را به یک عملیات نظامی جدید در ادلب تهدید کردرجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه، روز چهارشنبه 5 فوریه 2020 ارتش سوریه را تا پایان ماه فوریه مهلت

شینزو آبه: ناو اعزام شده به خاورمیانه در عملیات ارتش آمریکا شرکت نخواهد کردنخست وزیر ژاپن: یگان و ناو نیروی دریایی ژاپن (MSDF) که به خاورمیانه اعزام شده است در هیچ یک از عملیات‌های نظامی آمریکا در این منطقه مشارکت نخواهد داشت بی خود کردن که به این منطقه آمده اند ناو‌های ما رفتند خلیج فارس پینگ پنگ بازی کنند.

دیاباته در بین ۱۰ شانس کسب آقای گلی در لیگ قهرمانان آسیاسایت کنفدراسیون فوتبال آسیا از شیخ دیاباته به عنوان یکی از ۱۰ شانس آقای گلی در لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ نام برد.

کشته شدن 3 ماهی‌گیر مصری در اثر برخورد قایق با مین‌های‌ دریایی حوثی‌ها در دریای سرخائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن بامداد جمعه 7 فوریه 2020 اعلام کرد 3 ماهیگیر مصری چهارشنبه