آخرین وضعیت محمد نوری‌زاد، فعال مدنی از زبان همسرش | DW | 09.01.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 57 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نوری‌زاد، فعال مدنی، پنج ماه است در زندان اطلاعات مشهد بلاتکلیف است. او به دلیل اعتصاب غذا و دارو در زندان بیهوش شده و به بیمارستان انتقال یافته است. فاطمه ملکی درباره آخرین وضعیت همسر زندانی خود به دویچه وله توضیح داد.

فاطمه ملکی، همسر محمد نوری‌زاد فعال مدنی و یکی از امضا کنندگان"نامه درخواست استعفای خامنه‌ای" روز پنجشنبه ۱۹ دی در مصاحبه با دویچه وله فارسی گفت وضعیت جسمی محمد نوری‌زاد وخیم شده است.

به گفته فاطمه ملکی همسرش در اعتراض به وضعیت خود حدود دو ماه است که اعتصاب غذا و دارو کرده، با خانواده تماسی ندارد و ملاقاتی را هم نمی‌پذیرد.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید پیش از این دختر عباس واحدیان شاهرودی، از امضاکنندگان بیانیه استعفای رهبر جمهوری اسلامی هم در توییتی از وخامت حال محمد نوری‌زاد، فعال مدنی، پس از اعتصاب غذا در زندان خبر داده بود.

هنگامه واحدیان شاهرودی هم گفته است که نوری‌زاد"در اطلاعات از حال رفته و به بیمارستان منتقل" شده است. فاطمه ملکی درباره خبر بیهوشی و انتقال همسرش به بیمارستان گفت: «چند روز پیش آقای خواستار، همسلولی نوری‌زاد، در تماس با همسرش اطلاع داده است که به خانواده نوری‌زاد اطلاع بدهید که به زندان مشهد بیایند تا داروهایش را بخورد، چون تو قلبش"استنت" هست و اگر داروهایش را نخورد مشکل ایجاد می‌کند و به خاطر اعتصابی که داشته بیهوش شده و از حال رفته است.

فاطمه ملکی در پایان مصاحبه گفت: «تنها نوری‌زاد نیست که اعتصاب کرده بچه‌های بسیاری اکنون در زندان‌ها به صورت گمنام به سر می‌برند. اینها مردم و سرمایه این مملکت هستند. من می‌خواهم که مسئولین به صورت جدی به این مسئله رسیدگی کنند وگرنه عواقب ناخوشایندی گریبان آنان را خواهد گرفت.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ائتلاف جهانی سلامت روان: وضعیت روانی ترامپ بحرانی شده است- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimائتلاف جهانی سلامت روان: وضعیت روانی ترامپ بحرانی شده است گروهی از متخصصان سلامت روان در آمریکا به کنگره این کشور هشدار دادند که تنش‌های اخیر رئیس‌جمهور آمریکا با ایران و ادامه روند استیضاح وی باعث بحرانی شدن وضعیت روانی او شده است معتادان سابق تأیید می کنند که ترامپ به معتاد معتاد است mhrezaa2 ععععسسسیییسسسممم چقــــــــــــــــد حســـــــاسه😂😂😂 اینجا هم کاش متخصصان راجع به وضعیت روانی یه عده هشدار میدادن...یک ایران افسرده و عصبانی و همیشه ماتم زده البته هشدار لازم ندارد.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

والیبال ایران و آخرین بخت صعود به المپیک ۲۰۲۰تیم ملی والیبال ایران به دنبال استفاده از آخرین شانس خود برای راهیابی به المپیک ۲۰۲۰ است. این تیم در صورت کسب عنوان نخست در میان هشت تیم در مسابقات انتخابی در چین، به المپیک صعود خواهد کرد. گفت‌وگو با حمیدرضا کاشانی.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

روحانی به ماکرون: امنیت و منافع آمریکا در خاورمیانه در معرض خطر استامانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در پاسخ به حسن روحانی از وی خواست تا تهران از خود خویشتنداری نشان دهد و از هر گونه اقدامی که به افزایش تنش‌ها در منطقه بیانجامد، خودداری کند. تیترتون یه طوریه که انگار روحانی نگران منافع امریکا در خاورمیانه‌س. فارسی نمی‌فهمید یا مرض دارید؟ 👎🏻 دوران منفعت طلبی با زور به سر اومده ..منفعت طلبی باید در راستای منافع بین المللی باشه نه در سمت و سوی یک کشور مستکبر
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

زنگنه:افزایش قیمت نفت به نفع ایران استافزایش قیمت نفت به نفع ایران است| وزیر نفت: آرزوی ما این است که آمریکا دست از اغتشاش و اخلال نه تنها از نظام سیاسی بلکه در نظام اقتصادی و اجتماعی منطقه بردارد و اجازه دهد مردم آرام زندگی کنند زیرا این موضوع به نفع همه در دنیا است. چشم شوردارید.....ارزونتر از قبل شد .....سق سیاه
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

ظریف: به ترامپ اطلاعات غلط داده شده است/ مردم خواستار خروج آمریکا از منطقه ما هستندظریف: *به ترامپ اطلاعات غلط داده شده است *«تجهیزات زیبای نظامی» بر دنیا حکومت نمی‌کند، مردم حاکم هستند *مردم خواستار خروج آمریکا از منطقه ما هستند من فقط خواستار از بین رفتن این جمهوری فاسد اسلامی در ایران و محاکمه تک تک این فرقه_تبهکار در دادگاه لاهه هستم. در ضمن پولی که از ملت ایران دزدیده شده باید به مردم برگرده. Iran zarifisaliar ما هم خواستار خروج جمهوری اسلامی از ایران هستیم نه فقط شما بچه مسلمونهای دروغگو اطلاعات درست دارید. JZarif
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کاهش شدید نرخ تورهای ترکیه به دلیل افزایش خطوط پروازی استرئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران با اشاره به آنکه این روزها شاهد افزایش تعداد خطوط پروازی و ایرلاین‌ها در خط ایران و ترکیه هستیم، این مهم را دلیل افت قیمت تورهای ترکیه دانست.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »