آخرین وضعیت کالابرگ الکترونیک از زبان خاندوزی

23/03/1401 09:59 ب.ظ

وزیر اقتصاد: تا زمانی که گزارش نهایی دوره آزمایشی سامانه‌های کالابرگ آماده نشود، تصمیم جدیدی نخواهیم گرفت امیدواریم در تیرماه این گزارش به دولت ارسال شود و سپس در ستاد اقتصادی دولت تصمیم خواهیم گرفت که برای ماه‌های بعد به چه ترتیبی عمل کنیم

وزیر امور اقتصادی و دارایی با ییان اینکه تا زمانی که گزارش نهایی دوره آزمایشی سامانه‌های کالابرگ آماده نشود، تصمیم جدیدی نخواهیم گرفت، گفت: امیدواریم در تیرماه این گزارش به دولت ارسال شود و سپس در ستاد اقتصادی دولت تصمیم خواهیم گرفت که برای ماه‌های بعد به چه ترتیبی عمل کنیم. وی گفت: در خصوص دو دستگاه دیگر، یعنی جهاد کشاورزی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز مجوزهای جدیدی مطرح شده بود که نیازمند بحث‌های مفصل‌تری بود و به جلسات بعدی هیئت مقررات زادیی و تسهیل صدور مجوز های کسب و کار موکول شد.

وزیر اقتصاد با اعلام اینکه در شصت و سومین جلسه هیئت مقررات زادیی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، گزارشی از عملکرد دو ماه و نیم ابتدایی شروع بکار درگاه ملی مجوزهای کشور ارائه شد، گفت: در این گزارش مشخص شد که بیش از ۱۴ هزار نفر از ۵۳ هزار فعال اقتصادی و کارآفرین، طی دو ماه و نیم اخیر از طریق درگاه ملی مجوزها موفق به گرفتن مجوز شده‌اند که بخش زیادی از این درخواست‌ها به دلیل نقصان مدارک، همچنان فاقد جواب مانده‌اند.

وی عنوان داشت: نکته جالب اینجا بود که نزدیک به ۵۰ درصد"درخواست" مجوزهای صادره در دو ماه و نیم اخیر، در حوزه مشاغل کوچک خانگی و اتفاقا در حوزه"صدور" مجوزها هم تقریبا نزدیک به ۵۰ درصد مربوط به همین مشاغل بوده است. headtopics.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

قربانی خشونت خانگی که قاتل مادرش شد؛ سحر در خطر اعدامسحر قلی‌نژادسحر متهم به قتل مادرش، در خطر اعدام؛ سه شاکی دارد؛ پدربزرگ، مادربزرگ و برادرش که تابه‌حال موفق شده، برادرش را راضی کند تا با دریافت دیه، از قصاص بگذرد. اما، پدربزرگ و مادربزرگ او، خواهان قصاص هستند. اطلاع_رسانی roqayehrezaei roqayehrezaei قوانین عهدبوق که جانیان رابرمیگرداندبه جامعه برای جنایت بیشتر roqayehrezaei سحر قلی‌نژاد، متهم به قتل مادرش؛ در خطر اعدام. سحر سه شاکی دارد: پدربزرگ، مادربزرگ و برادرش؛ که تابه‌حال موفق شده برادرش را راضی کند تا با دریافت دیه، از قصاص بگذرد. اما پدربزرگ و مادربزرگ او خواهان قصاص هستند. درست_بنویسیم درست_نشانه‌گذاری_کنیم خیر_سرتان_رسانه‌اید roqayehrezaei حروم زادگی از چهره اش میباره. اینارو هرکاری میکنید فقط نزارین دوباره برگردن به جامعه.

در صورتی که مشکوک به آبله میمونی شدیم چکار کنیم؟رییس اداره بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: تا کنون در کشور هیچ مورد قطعی و محتمل از ابتلا به آبله میمونی را شناسایی نکرده‌ایم؛ بنابراین ضرورتی بر مطرح شدن واکسیناسیون عمومی در این ارتباط وجود ندارد. یک ضریح مطهر را لیس بزنیم !🤨

لوله‌خواب‌ها؛ بی‌خانمان‌هایی که در لوله‌های فاضلاب زندگی می‌کنندروزنامه شرق روز یک‌شنبه ۲۲ خرداد گزارشی منتشر کرده از وضعیت بی‌خانمان‌هایی که در لوله‌های فاضلاب زندگی می‌کنند.تصاویر منتشر شده از لوله‌خواب‌ها نشان می‌دهد که دارایی مشترک همه آنها مقداری لحاف و لباس‌های لته‌ای و تشکچه‌های سوخته است. اخبار_ایران

سرگی استاخوفسکی؛ ستاره‌ای که برای دفاع از کشورش تفنگ بدست گرفت - BBC News فارسییک ماه پس از حضور در مرحله مقدماتی اوپن استرالیا، سرگی استاخوفسکی همه چیز را کنار گذاشت و همسر و فرزندانش را ترک کرد تا برای دفاع از اوکراین بجای راکت اسلحه به دست بگیرد.

«طرح شفافیت» به مجلس برگردانده شد/ خط قرمزمان جایی است که حقوق مردم تضمین نشده باشد«طرح شفافیت» به مجلس برگردانده شد سخنگوی شورای نگهبان خبر داد که «طرح دو فوریتی شفافیت قوای سه‌گانه، دستگاه‌های اجرایی و سایر نهادها» به مجلس برگردانده شد.

فوتبال ایران و الجزایر؛ خط دفاع لرزانی که نگران کننده است - BBC News فارسیتیم ملی ایران که پس از لغو بازی دوستانه با کانادا و اکوادور، در شرایطی عجیب قرار گرفته بود و پیش از قطعی شدن مسابقات دوستانه خود، اردو در دوحه را آغاز کرده بود، سرانجام دیشب در یک بازی دوستانه مقابل الجزایر قرار گرفت. bbcpersian وقتی میگیم دلال کروات بی دلیل نیست ، ۳ تا دفاع وسط تخصصی هست رو نیمکت ، میاد نورافکن که دفاع وسط اصلا بازی نکرده رو میذاره دفاع وسط .

به گزارش ایسنا، احسان خاندوزی طی سخنانی در جمع خبرنگاران در پایان شصت و سومین جلسه هیئت مقررات زادیی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار با بیان اینکه در جلسه امروز هیئت، دو دستور کار مهم وجود داشت، اظهار کرد: یکی از موارد، مربوط به ۲۱ مجوز شهرداری تهران برای کسب و کارهای مختلف بود که برای اولین بار، این نهاد عمومی کشور، فهرست کاملا روشنی از شرایط، لوازم، مدارک مورد نیاز، زمانبندی لازم و همچنین هزینه‌های صدور هر مجوز مربوط به خود را در این هیئت به تصویب رساند.

وی گفت: در خصوص دو دستگاه دیگر، یعنی جهاد کشاورزی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز مجوزهای جدیدی مطرح شده بود که نیازمند بحث‌های مفصل‌تری بود و به جلسات بعدی هیئت مقررات زادیی و تسهیل صدور مجوز های کسب و کار موکول شد.

وزیر اقتصاد با اعلام اینکه در شصت و سومین جلسه هیئت مقررات زادیی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، گزارشی از عملکرد دو ماه و نیم ابتدایی شروع بکار درگاه ملی مجوزهای کشور ارائه شد، گفت: در این گزارش مشخص شد که بیش از ۱۴ هزار نفر از ۵۳ هزار فعال اقتصادی و کارآفرین، طی دو ماه و نیم اخیر از طریق درگاه ملی مجوزها موفق به گرفتن مجوز شده‌اند که بخش زیادی از این درخواست‌ها به دلیل نقصان مدارک، همچنان فاقد جواب مانده‌اند.

وی عنوان داشت: نکته جالب اینجا بود که نزدیک به ۵۰ درصد"درخواست" مجوزهای صادره در دو ماه و نیم اخیر، در حوزه مشاغل کوچک خانگی و اتفاقا در حوزه"صدور" مجوزها هم تقریبا نزدیک به ۵۰ درصد مربوط به همین مشاغل بوده است.

خاندوزی افزود: مجموعه تمام دستگاه‌ها، وزارتخانه‌ها و مشاغل دیگر هم، مجموعا، نیمی دیگر از مجموع درخواست‌های صدور مجوز مشاغل را به خود اختصاص داده‌اند.

وزیر اقتصاد در پاسخ به سؤالی در خصوص مشکلات پیش آمده در مورد سامانه جامع تجارت گمرک جمهوری اسلامی نیز گفت: در این زمینه، مسئله و سوءتفاهمی در حوزه پیمانکاری بین دانشگاه تهران به عنوان پیمانکار با دستگاه‌های مرتبط وجود داشت که خوشبختانه با جلسات بسیار خوب برگزار شده در دولت و نیز کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، مشکلات مرتفع و قرارداد نهایی جهت امضاء به دانشگاه تهران ارسال شد.

خاندوزی در پاسخ به سؤال دیگری با تأکید بر اینکه هیچ مالیات جدیدی در کشور وضع و نیز اخذ نشده است، اظهار کرد: مسئله این است که تا پیش از این رویکرد مالیات ستانی، مبتنی بر رابطه بین ممیز و مؤدی بوده و هم اکنون قرار شده است، برای گذر از آن، به سمت سامانه محوری حرکت کنیم، به این معنا که اخذ مالیات بر اساس اطلاعات و داده‌ها و سامانه‌های رسمی کشور صورت بگیرد.

وی یادآور شد: البته ما هنوز در گام‌های اول هستیم و ممکن است در این زمینه نقصان‌هایی وجود داشته باشد. اتفاقا امروز (دوشنبه ۲۳ خرداد) جلسه بسیار خوبی با نمایندگان اتاق‌های اصناف سراسر کشور داشتیم که مقرر شد برای رفع این نواقص، کمیته استانی مشترکی بین اتاق‌های اصناف، ادارات کل امور مالیاتی و مجلس شورای اسلامی شکل بگیرد.

وی تصریح کرد: ما همان وزارت اقتصادی هستیم که خودمان مصوب کردیم، کارخانه‌دار و تولید کنندگان کشور در سال ۱۴۰۱ پنج درصد کمتر مالیات بپردازند و در خصوص اصناف و اتحادیه‌ها هم حداکثر مساعدت‌های قانونی را برای اینکه در این شرایط اقتصادی کمترین فشار به آنها وارد بیاید را انجام داده‌ایم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به سؤال دیگری در خصوص طرح کالابرگ الکترونیک با بیان اینکه تا زمانی که گزارش نهایی دوره آزمایشی سامانه‌های کالابرگ آماده نشود، تصمیم جدیدی نخواهیم گرفت، گفت: امیدواریم در تیرماه این گزارش به دولت ارسال شود و سپس در ستاد اقتصادی دولت تصمیم خواهیم گرفت برای ماه‌های بعد به چه ترتیبی عمل کنیم.