آخرین دیدار مرکل با اردوغان در مقام رهبر آلمان

25/07/1400 09:33:00 ق.ظ

آنگلا مرکل در یکی از آخرین دیدارهای دیپلماتیک خود به عنوان رهبر آلمان در ترکیه با رجب طیب اردوغان دیدار و در خصوص موضوعات مختلفی از جمله مسئله مهاجرت با رئيس جمهوری ترکیه گفتگو کرد.

آنگلا مرکل در یکی از آخرین دیدارهای دیپلماتیک خود به عنوان رهبر آلمان در ترکیه با رجب طیب اردوغان دیدار و در خصوص موضوعات مختلفی از جمله مسئله مهاجرت با رئيس جمهوری ترکیه گفتگو کرد. آنگلا مرکل در آخرین سفر خود به ترکیه عنوان صدراعظم آلمان با رجب طیب اردوغان، رئيس جمهوری این کشور دیدار و در خصوص موضوعات مختلفی از جمله مسئله مهاجرت گفتگو کرد.

آقای اردوغان در نشست خبری پس از دیدار خود با مرکل ابراز امیدواری کرد که روابط با دولت جدید آلمان به شکل کنونی ادامه داشته باشد. رهبران ترکیه و آلمان در این دیدار در خصوص روابط دوجانبه و همچنین اتحادیه اروپا، مسئله لیبی و شرق دریای مدیترانه جایی که منافع طرفین با یکدیگر در تضاد است نیز با یکدیگر گفتگو کردند.

اردوغان در سال ۲۰۰۳ و دو سال قبل از آنکه آنگلا مرکل به قدرت برسد به عنوان نخست وزیر ترکیه کار خود را آغاز کرده بود و از آن زمان این دو رهبر قدرت را در کشورهای خود در دست داشته‌اند. مرکل در طی این سالها اغلب رویکرد سازشکارانه‌ای را در قبال ترکیه اتخاذ کرده و بر منافع مشترک ترکیه و غرب تاکید کرده است. وی پس از پذیرش صدها هزار پناهنده به آلمان در سال ۲۰۱۵ بر نقش ترکیه در جلوگیری از تکرار چنین موج‌های گسترده به اروپا تاکیده کرده بود.

موضوع مهاجرت یکی از مسائل مورد بحث دو رهبر در آخرین دیدار آنها بود. مرکل وعده داد که حمایت اتحادیه از ترکیه که میزبان ۴ میلیون پناهنده است، ادامه خواهد یافت.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

گروسی: پرونده سایت‌های اعلام نشده ایران باز است؛ دوربین‌ها نصب شدند اما فعلا به آنها دسترسی نداریم

رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید آژانس فعلا سوالی در خصوص سه مرکز اعلام نشده در ایران که در آنجا غنی‌سازی اورانیوم مشاهده شده ندارد و این نهاد در حال بررسی توضیحاتی است که ایران ارائه کرده است. ادامه مطلب >>

دیدار سفیر روسیه در ایران با نماینده ویژه اتحادیه اروپا در امور افغانستانسفیر مسکو در تهران، با نماینده ویژه اتحادیه اروپا در امور افغانستان در محل سفارت روسیه در ایران دیدار و رایزنی کرد.

دیدار معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با بانوان عشایر و کشاورزان شهرستان بیضامعاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده در ادامه سفر استانی به شهرستان بیضا سفر کرد و در این سفر به بررسی مشکلات بانوان عشایر و کشاورزان منطقه پرداخت.

وزیر خارجه عربستان در آمریکا؛ شاهزاده سعودی در مورد ایران با بلینکن و مالی گفت‌وگو کردآنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، گفت: شراکت قوی بین ایالات متحده و عربستان سعودی وجود دارد. ما متعهد به دفاع از پادشاهی هستیم. کارهای زیادی داریم که با هم در زمینه مسائل مختلف بسیار مهم انجام دهیم؛ از تغییرات اقلیمی گرفته تا انرژی، از در گیری‌های یمن تا مسايل مربوط به ایران. آمریکااین گاو شیرده رو میدوشه، میگه واسه جلوگیری از برنامه اتمی ایران میدوشمت،اینم با اجازه آمریکا مخالفانش رو اره میکنه،میگه واسه جلوگیری از برنامه اتمی ایران اره میکنم،جالب اینکه همه میدونند برنامه اتمی ایران فقط یه بهانه است واسه دوشیدن این و سرکوب کردن اون،حتی خودشونم میدونن شيداى_همدانى_را_آزاد_كنيد

ویدئو؛ مبارزه با کووید۱۹ در ونزوئلا از طریق شرکت در آیین معنویهمه‌گیری کووید۱۹ که سال گذشته مانع برپایی آئین‌های معنوی روز «مقاومت بومی» به شکل معمول خود بود امسال به کانون اصلی این مراسم تبدیل شد. خدا شفاشون بده علت بدبختیشون خرافات و عقب‌ماندگی فکریه

پیروزی و بازگشت میلان به صدر جدول در ایتالیا در شب شکست سنگین منچستر در انگلستانشاگردان استفانو پیولی در نمایشی دیدنی موفق شدند، شکست ۲-۰ در نیمه نخست را به پیروزی ۳-۲ در پایان بازی تبدیل کنند و به صدر جدول سری‌آ فوتبال ایتالیا راه یابند.

مرکل برای دیدار با اردوغان وارد کاخ هوبر استانبول شدصدر اعظم آلمان برای دیدار و گفت‌وگو با رئيس جمهور ترکیه وارد کاخ هوبر استانبول شد. - خبرگزاری آناتولی بولار سئوگی لی دیلر منن دئمه سی