آخرین موضع ایران برای مذاکره مجدد با آمریکا

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 119 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 51%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سخنگوی دولت: *مذاکره در مورد برجام از نظر ما تمام شده است *امکان بررسی مذاکرات تازه‌ای اساسا وجود ندارد *دولت بعدی آمریکا می‌داند برای جلب نظر ایران چه کار باید انجام دهد *اقدامات ایران برگشت پذیرند

به گزارش ایسنا، علی ربیعی در نشست خبری هفتگی خود که در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی، به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد تاکید کرد که لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مبتنی بر واقعیت‌های امروز کشور و با نگاهی به آینده نزدیک در تلاش برای بهبود آینده بهتر شکل گرفته است.وی گفت: تلاش دولت بر این بوده که منابع و درآمد های پیش بینی شده کاملا واقعی باشند و مصارف اجتناب ناپذیر کاملاً پوشش داده شود و هزینه غیرضروری نیز افزایش نباید.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین دستاوردهای لایحه بودجه سال آینده، کاهش نقش منابع حاصل از فروش نفت خام در بودجه جاری است. بنابر تصمیم دولت، در بودجه‌جاری سال آینده، بیش از میزان فروش نفت در دوران قبل از تحریم، فروش نفت دیده نشده است. همچنین حفظ ارزش پول ملی یکی از ویژگی‌های لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ است. وی همچنین تصریح کرد که دولت انتظار دارد در بررسی لایحه بودجه به نحوی عمل شود که درآمدهای غیرقابل وصول اضافه نشود.ربیعی در ادامه این نشست خبری به تشریح آخرین وضعیت بیماری کرونا پرداخت و گفت: گزارشها حاکی است که مصوبات چند هفته اخیر ستاد ملی نقش بسزایی در کاهش بروز مرگ و میر داشته است. کاهش حدود ۲۰ درصدی بستری و مرگ و میر در اثر تدابیر انجام شده، با تلاش های کادر درمان و همراهی مردم بدست آمده است.

وی ادامه داد: اجرای طرح شهید سلیمانی بسیار زیاد بر قطع زنجیره شیوع اثر خواهد داشت. افرادی که تستشان مثبت اعلام می شود هم وظیفه فردی خودشان هست و هم وظیفه عمومی و دستگاههای نظارتی جامعه است که این افراد را قرنطینه کنند و توصیه اکید داریم افراد نزدیک به این مبتلایان مناسب است خود را قرنطینه نمایند. - توصیه می کنیم افرادی که با یک ربع به فاصله کمتر از دو متر با فردی که تستش مثبت شده ارتباط داشته اند خود را قرنطینه کنند که زنجیره انتقال ویروس را سریعتر بتوانیم قطع کنیم.

وی افزود: در جهت حمایت از بنگاه‌ها برای حفظ مشاغل مبلغ ۱۴ هزار میلیارد تومان وام اختصاص یافته تاکنون به بانک‌ها معرفی شده.اند. همچنین حمایت‌هایی مانند تعویق و تقسیط مالیاتی و سایر عوارض تعیین شده است. سخنگوی دولت تصریح کرد: تا پیش از بازگشت آمریکا به نقطه‌ای که خود را از انجام تعهداتش جدا کرد، امکان بررسی مذاکرات تازه‌ای اساسا وجود ندارد.وی در پاسخ به پرسشی درباره اعلام تمایل ژاپن و کشورهای عرب حوزه خلیج فارس برای حضور و مذاکرات جدید برجام، تصریح کرد: ما بطورکلی از نقش آفرینی بیشتر ژاپن به عنوان یک کشور دوست و شریک مهم در مسائل بین المللی استقبال می‌کنیم. اما مذاکرات برجام از دیدگاه ما تمام شده و قرار نیست مذاکرات تازه‌ای انجام بگیرد که نیازی به تجدید ساختار مذاکرات وجود داشته باشد.

ربیعی با تاکید بر اینکه قطعا دولت به شیوه‌های مختلفی به دنبال کاهش فشار از دوش حقوق‌بگیران ثابت است، اظهار کرد: اما حقوق کارگران براساس تصمیم شورای عالی کار است که معمولا اسفندماه با سه‌جانبه‌گرایی کارگران، کارفرما و دولت تصویب می‌شود و ارتباطی با بودجه دولت ندارد.سخنگوی دولت در پاسخ به پرسش ایسنا درباره آخرین وضعیت شناسایی عوامل ترور شهید فخری‌زاده، گفت: تا آنجایی که اطلاع دارم موضوع توسط وزارت اطلاعات در حال پیگیری است و بررسی سرنخ‌ها و ابعاد ماجرا همچنان ادامه دارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

باز دارید پالس میدین امریکایی ها چکار کنید

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

امیر حاتمی: موضع انگلیس برای تسویه بدهی به ایران باید عمل گرایانه باشدوزیر دفاع ایران با موضع گیری به اظهارات اخیر«بن والاس» وزیر دفاع انگلیس مبنی بر لزوم پرداخت بدهی این کشور به ایران گفت: موضع انگلیس برای تسویه بدهی به ایران بایدعملگرایانه باشد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وزیر خارجه آلمان در نشست برجام: این آخرین فرصت برای ایران است | DW | 21.12.2020وزیر خارجه آلمان در نشست کمیسیون مشترک برجام توافق تاریخی هسته‌ای با ایران را 'بر سر دوراهی' خواند و با تأکید بر لزوم استفاده از این فرصت از سوی ایران گفت، هفته‌ها و ماه‌های آینده در نجات این توافق تعیین‌کننده‌اند. فشار حد اكثرى مربوط به آمريكاست و نقض برجام هم مربوط به ايران است اما در اين وسط اوروپائیها بچه های بسيار خوبی از آب بیرون آمدن مثل حقوق بشرى كه در دنيا علم كردن آقاى هاكو ماكو برو فكر نون بكن كه خربزه آب است ترامپ رفت. مدفوع او را قرقره نکنید. مگر در ایران چیزی عوض شده مگر همکاره نظام خامنه‌ای نیست اونم بمب اتم میخواد تمام شد یا برای همیشه با آخوندها قطع ارتباط کنید یا ایران اتمی را بپذیرید
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

فناوری ۵G و آخرین شانس ایران برای جهش اقتصادیتهران- ایرنا- روزنامه ایران در یادداشتی نوشت: فناوری ۵G سه ویژگی ارزش افزوده جدید به فناوری ارتباطات کشور اضافه می‌کند که استمرار گام‌های قبلی در ۲G، ۳G و ۴G نیست، بلکه یک مجموعه فناوری کاملاً متفاوت و جهش یافته است که در سخت‌ترین شرایط تحریمی در کشور عملیاتی شده است. همه میدونن اینترنت نسل پنجم وارداتی از چین هست وافتخار ندارد شما همون اینتر نت نسل چهارم را بطور صحیح وسالم تمام کمال در اختیار کل جامعه قرار بده خدا قوت داره
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

بلینکن: با تروئیکای اروپایی درباره ایران هم موضع هستیم/ توپ در زمین ایران استوزیر خارجه آمریکا بار دیگر تاکید کرد که این ایران است که باید 'برای در پیش گرفتن دیپلماسی تصمیم بگیرد و اقدام کند.' او همچنین مدعی شد که آمریکا و اروپا در قبال ایران موضع مشترکی دارند. خخخخ کیرخر بایدبکنی توکون این امریکایی ..حرف مفت زن ازطرف ملت بگوامروز4عیدرفتم خریددوباره گران شده،وکمیاب،شماوزیرمحترم خارجه امریکا و ایران بروید،درمرگ،از یکدیگر،سبقت بگیرید! شمامردم_رامسخره_کردید! مردم شعوردارند،یک هفته زودتریکی خبر مرگش وارد شود!نیامدند؟خارج شود!انشاالله خبرمرگ همه سیاستمداران امریکا_ایران راباهم جشن بگیریم! حرف درستی زده فشاراقتصادی ازطرف آمریکاووعدم گشایش کتمال مالی هردودورروی یک سکه هستنداینهاهمه باهمندبرعلیه کشورما
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آخرین لحظات دیکتاتور لیبی: در آخرین ساعات چه بر سر معمر قذافی آمد؟با وجود گذشت حدود 10 سال از مرگ معمر قذافی رهبر سابق لیبی، سعودی‌ها باز هم به سراغ روز آخر زندگی این دیکتاتور رفته و در گفت‌وگویی با محافظ قذافی داستان آخرین ساعات زندگی او را بازگو کرده‌اند.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »