آخرین خبرهای سه‌شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ | DW | 18.08.2020

18/08/2020 11:43:00 ق.ظ

حمله هوایی اسرائیل به نوار غزه نیروی هوایی اسرائیل سحرگاه سه‌شنبه به مواضع گروه اسلامی حماس در نوار غزه حمله کرد. هدف این حمله تأسیسات زیرزمینی این گروه تندرو اسلامی بوده است.

بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت ایران پس از شرکت در جلسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در جمع خبرنگاران گفت: «کشتی‌هایی که آمریکا توقیف کرده است، نه به ایران بلکه به ونزوئلا تعلق دارند.»[۱۲:۱۷]به گفته ارتش اسرائيل این حمله واکنشی بود به بالن‌های حامل مواد منفجره و آتش‌زا که اسلامگرایان حماس به سوی قلمرو اسرائیل روانه می‌کنند. گفته می‌شود به پست‌های نگهبانی حماس در جنوب رفح و شمال بیت لحیه حمله شده اما به کسی آسیب نرسیده است. 

رئیس سازمان نظام پزشکی: افرادی که ماسک نزنند جریمه می‌شوند با وجود مقررات شدید پاندمی کرونا در آرژانتین روز دوشنبه هزاران نفر در اعتراض به دولت رئیس جمهور آلبرتو فرناندس به خیابان رفتند و علیه فساد و ناکارآمدی دولت شعار دادند. مردم از این که دولت قصد دارد با یک اصلاحات قضائی بسیاری از زندانیان را آزاد کند، نگران وضعیت امنیتی هستند. اعتراضات در پایتخت بوئنوس‌آیرس و چندین شهر دیگر برگزار شد. آرژانتین به شدت گرفتار اپیدمی کرونا است و اکنون بیش از ۱۵۰ روز است که در بسیاری از مناطق مقررات قرنطینه حاکم است.  

ادامه مطلب:
DW فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

آخرین خبرهای دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ | DW | 10.08.2020

آخرین خبرهای دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ | DW | 17.08.2020

آخرین دیکتاتور اروپا در محاصره زنان سفیدپوشآندری 33ساله یکی از معترضانی که روزهاست خیابان‌های مینسک را رها نکرده‌اند در مصاحبه با بی‌بی‌سی می‌گوید: «برای اولین بار است که می‌توانم در زندگی‌ام آزادی را نفس بکشم.» این حس مشترک بسیاری از معترضان به انتخابات بلاروس است. آنها معتقدند پس از 26 سال حکومت لوکاشنکو بر این کشور تغییر در راه است.

آخرین وضعیت سلامت محمدرضا شجریانآخرین وضعیت سلامت محمدرضا شجریان در اطلاعیه بیمارستان جم آمده‌است: استاد عزیزمان امروز فشار خون پایدار وضعیت تنفسی بهتر ولی سطح هوشیاری ایشان تغییری نکرده است و همچنان در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان جم تحت نظر تیم پزشکی هستند

آخرین وضعیت پزشکی شجریان در بیمارستانحسن عباسی از پزشکان معالج محمدرضا شجریان وضعیت جسمانی این هنرمند را ثابت عنوان کرد.

آخرین وضعیت پرونده پروانه سلحشوری در هیات نظارت بر رفتار نمایندگانسخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان در خصوص آخرین وضعیت پرونده پروانه سلحشوری در این هیات توضیح داد.

آخرین خبرهای سه‌شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ [۱۲:۵۷] زنگنه: نفت توقیف شده نه به ایران بلکه به ونزوئلا تعلق داشته است بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت ایران پس از شرکت در جلسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در جمع خبرنگاران گفت: «کشتی‌هایی که آمریکا توقیف کرده است، نه به ایران بلکه به ونزوئلا تعلق دارند.آخرین خبرهای دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ [۱۱:۴۰] دیدار وزیران خارجه آلمان و روسیه در مسکو هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان، فردا سه‌شنبه ۲۱ مرداد (۱۱ اوت) برای دیدار با سرگئی لاورف، همتای روس خود، عازم مسکو می‌شود.آخرین خبرهای دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ [۱۰:۲۰]   محمدرضا حدادی روز چهارشنبه"اعدام خواهد شد"  پدر محمدرضا حدادی از اعدام او در روز چهارشنبه ۲۹ مرداد (۱۹ اوت) خبر داد.رئیس‌جمهور روسیه قول همکاری و حمایت در مقابل دخالت احتمالی غرب را داده است.

» وزیر نفت تأکید کرد: «نه کشتی و نه محموله‌ها متعلق به ایران نیست؛ این محموله‌ها شامل بنزین ایران بوده که به صورت فول به ونزوئلا فروخته شده بود، لذا آمریکا نه اموال جمهوری اسلامی ایران، بلکه اموال ونزوئلا را توقیف کرده است».   [۱۲:۱۷] حمله هوایی اسرائیل به نوار غزه نیروی هوایی اسرائیل سحرگاه سه‌شنبه به مواضع گروه اسلامی حماس در نوار غزه حمله کرد. ماس روز دوشنبه با بازگشت روسیه به گروه کشورهای صنعتی مخالفت کرد و گفت: «در صورتی که راه حلی برای منازعه شرق اوکراین پیدا نشود، امکان تبدیل گروه ۷ به گروه ۸ نیز وجود نخواهد داشت». هدف این حمله تأسیسات زیرزمینی این گروه تندرو اسلامی بوده است.  او متهم است در سال ۱۳۸۲ در جریان یک سرقت مرتکب قتل شده است.  به گفته ارتش اسرائيل این حمله واکنشی بود به بالن‌های حامل مواد منفجره و آتش‌زا که اسلامگرایان حماس به سوی قلمرو اسرائیل روانه می‌کنند.   [۱۹:۳۰] وزیر بهداشت لبنان از استعفای دولت حسن دیاب خبر داد وزیر بهداشت لبنان بعد از جلسه کابینه از استعفای دولت این کشور به ریاست حسن دیاب در پی انفجارهای مرگبار هفته گذشته در بندر بیروت خبر داد. گفته می‌شود به پست‌های نگهبانی حماس در جنوب رفح و شمال بیت لحیه حمله شده اما به کسی آسیب نرسیده است. ما به پیروزیمان باور داریم.

    [۱۲:۱۲] رئیس سازمان نظام پزشکی: افرادی که ماسک نزنند جریمه می‌شوند محمدرضا ظفرقندی، رئیس سازمان نظام پزشکی ایران گفت: «جامعه پزشکی با برنامه دولت برای جریمه افرادی که ماسک نمی‌زنند و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند موافق است و کمیته انتظامی ستاد ملی کرونا و شورای امنیت ملی در حال تدوین دستورالعمل اجرایی این اقدام است. انفجارهای بندر بیروت به اعتراضات وسیعی انجامید.   او مدعی شد فریب متهم دیگر را خورده و در ارتکاب قتل نقشی نداشته است.» ظفرقندی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرگزاری ایرنا در تأیید اقدام دولت مبنی بر جریمه افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، گفت: «باید سختگیری‌ها برای رعایت پروتکل‌های ابلاغی بهداشت کرونا اجرا شود.»   [۱۱:۲۱] تظاهرات اعتراض آمیز در آرژانتین با وجود مقررات شدید پاندمی کرونا در آرژانتین روز دوشنبه هزاران نفر در اعتراض به دولت رئیس جمهور آلبرتو فرناندس به خیابان رفتند و علیه فساد و ناکارآمدی دولت شعار دادند.   [۱۹:۲۵] اشرف غنی فرمان آزادی زندانیان طالبان را امضا کرد اشرف غنی، رئیس‌جمهور افغانستان فرمان آزادی ۴۰۰ زندانی"خطرناک" طالبان که شرط این گروه برای مذاکرات صلح بود را امضا کرد. مردم از این که دولت قصد دارد با یک اصلاحات قضائی بسیاری از زندانیان را آزاد کند، نگران وضعیت امنیتی هستند.  بیشتر بخوانید:. اعتراضات در پایتخت بوئنوس‌آیرس و چندین شهر دیگر برگزار شد. طالبان گفته است، یک هفته بعد از آزادی این زندانیان مذاکرات بین‌الافغانی صلح که ما‌ه‌هاست بعد از توافق آمریکا برای خروج نیروهایش به تعویق افتاده، آغاز خواهد شد.     خشونت اولیه پلیس در برخورد با معترضان خشم مردم بلاروس را برانگیخت.

آرژانتین به شدت گرفتار اپیدمی کرونا است و اکنون بیش از ۱۵۰ روز است که در بسیاری از مناطق مقررات قرنطینه حاکم است.     [۱۰:۳۰]   حمله راکتی به مناطقی از پایتخت افغانستان   به گفته سخنگوی وزارت داخله افغانستان صبح سه‌شنبه ۲۸ مرداد (۱۸ اوت)  چند راکت از دو وسیله نقلیه به مناطقی از کابل شلیک شدند. به گزارش ایرنا، حمیدرضا نادری گفت: «از هشت متخصص عضو گروه عفونی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، چهار نفر به بیماری کرونا مبتلا شدند.   مناطقی که سفارتخانه‌های خارجی در آن قرار داشتند هدف این حملات قرار گرفتند. به گزارش رویترز با شروع حملات، کارکنان سفارتخانه‌ها به اتاق‌های امن منتقل شدند. عکس تزئینی است [۱۸:۳۰] شمار کل مبتلایان به کرونا از مرز ۲۰ میلیون نفر گذشت طبق آمار سایت"ووردومتر"، آمار کل مبتلایان به کرونا در سطح جهان به ۲۰ میلیون و ۶۹ هزار و ۲۷۲ نفر رسیده است.   از تلفات احتمالی این حملات گزارشی مخابره نشده است. همچنین رسانه‌ها از بازداشت بیش از 6700 معترض خبر می‌دهند.

    [۰۹:۴۰]   سرخط مهم‌ترین خبرهای صبح سه‌شنبه ۲۸ مرداد  - در اولین روز همایش مجازی حزب دموکرات آمریکا برای معرفی نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، میشل اوباما به تندی از دونالد ترامپ انتقاد کرد و خواستار حمایت رای‌دهندگان از جو بایدن شد. در جدول جهانی ابتلا به کرونا، آمریکا با بیش از پنج میلیون و ۲۰۰ هزار آلوده به کرونا در رده اول است و پس از آن به ترتیب کشورهای برزیل، هند، روسیه و آفریقای جنوبی قرار می‌گیرند. برنی سندرز، سناتور چپ‌گرا و پیشرو نیز انتخاب مجدد ترامپ را خطری برای جهان توصیف کرد.  - هزاران نفر در اعتراض به محدودیت‌های اعمال شده توسط دولت آرژانتین به علت شیوع ویروس کرونا به خیابان‌های بوئنوس‌آیرس پایتخت آمدند.   [۱۸:۲۰] سازمان بهداشت جهانی: آمار جان‌باختگان کرونا در این هفته بیش از ۷۵۰ هزار نفر خواهد شد رئيس سازمان بهداشت جهانی می‌گوید، آمار جان‌باختگان مبتلا به کرونا در این هفته مرز ۷۵۰ هزار نفر را رد خواهد کرد. دولت آرژانتین با اعمال مقررات به شدت سخت‌گیرانه تاکنون آمار قربانیان و مبتلایان را پایین نگه داشته است.  - به نوشته رسانه‌های ایران، فدراسیون فوتبال این کشور باید بیش از ۶ میلیون یورو به مارک ویلموتس، سرمربی سابق تیم ملی فوتبال مردان ایران پرداخت کند. او با اشاره به نیوزیلند که ۱۰۰ روز است عاری از آلودگی به کرونا شده گفت، آلمان نمونه خوبی از مهار این اپیدمی است و در روآندا تست کرونا و درمان آن رایگان است.»   اعتراضات گسترده در بلاروس مشروعیت لوکاشنکو و پیروزی او در انتخابات را زیر سوال برده است.

این مربی بلژیکی در مدت فعالیت کوتاه خود نتایج ضعیفی کسب کرد.  تاریخ .   [۱۸:۱۰] آنتونیو باندراس هنرپیشه معروف اسپانیایی به کرونا مبتلا شد آنتونیو باندراس، هنرپیشه معروف اسپانیایی و بازیگر اصلی"افسانه زورو" می‌گوید، نتیجه تست کرونایش مثبت شده است.