آخرین خبرهای پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ | DW | 07.05.2020

18/02/1399 08:43 ق.ظ

مصطفی کاظمی، نخست وزیر جدید عراق، همراه ۱۵ تن از وزرایش که رأی اعتماد گرفتند، ادای سوگند کردند. پنج گزینه پیشنهادی او برای وزارتخانه‌های بازرگانی، دادگستری، فرهنگ، کشاورزی و مهاجرت نتوانستند رأی اعتماد کسب کنند و انتخاب دو وزیر نفت و خارجه به تعویق افتاد.

- دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، قطعنامه کنگره این کشور برای محدود کردن اختیارات او در اقدام نظامی یکجانبه علیه ایران را وتو کرد. در این قطعنامه هرگونه اقدام نظامی علیه ایران منوط به مجوز کنگره شده بود.

ترامپ در بیانیه‌ای این قطعنامه را"بسیار توهین‌آمیز" خواند و مبنای صدور آن را"سوء‌تفاهم نسبت به واقعیتها و قانون" دانست. کاخ سفید نیز در بیانیه‌ای جداگانه این قطعنامه را"غیرضروری و خطرناک" خواند.

- مورگان اورتاگس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در توییتر با بیان این‌که دولت چین در صورت عدم پنهان‌کاری درباره شیوع ویروس کرونا می‌توانست"صدها هزار جان را حفظ کند"، نوشت که"کشورها در حال درک خطر تجارت با حزب کمونیست چین و اقدام برای محافظت از مردم خود هستند."

ادامه مطلب:
dw_persian »

دولت فعلی حاکم بر امریکا دولت کوته فکر و بی منطقی است. حماقت حداکثری او تاکنون شکست خورده و تا آخر هم شکست خواهد خورد. ایران اسلامی تسلیم ناپذیر است و دولت کوته فکر ترامپ را ناکام خواهد کرد. روز_قدس_روز_احیای_اسلام امام_خمینی مایک پمپ گوه میخواد در جلسه شورای بد نیت با کمک آلمانیهای نازی و فرانسوی وبریتانیایی ها بازم تحریمات و رسمی کنه هرچند که این اروپایی های ترسو بزدل همچنان همه جوره در خدمت امریکای حرومزادن

آخرین خبرهای سه‌شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ | DW | 05.05.2020چه میکنه امت حزب‌الله! ! حالا باباجان اقايان رشيد پور و ضيا قبول ،ادم ميگه شايد مسابقه اي چيزي باشه .ولي وزير ارتباطات به كي زنگ ميزنه 😳😂 آلمان_نوکر_آمریکا_و_اسرائیل_است

آخرین خبرهای چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ | DW | 06.05.2020مگه قرار بود حالش بد باشه؟ بهش گفتن ک بگه من حالم خوبه اتفاقا در مورد «ساقط کردن هواپیمای اوکراینی» هم برای بررسی اعلام آمادگی کردن منتها با گذشت چند ماه معلوم نیست چه بلایی سر جعبه سیاه آوردن

زمینیان امشب ناظر طلوع آخرین ابرماه سال هستندآخرین پدیده ابرماه سال را از دست ندهید شامگاه پنج‌شنبه ۱۸ اردیبهشت، ماه در حالی طلوع خواهد کرد که در وضعیت بدر کامل است و زمینیان آخرین ابر ماه سال را مشاهده خواهند کرد. نگاه کردیم متوجه شدیم این بار عکس ترانپ قمارباز در ماه دیده می‌شود

آخرین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در برخی کشورهای عربی

آخرین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در برخی کشورهای عربی

آخرین آمار جهانی کرونا/ آمریکا با 1.2 میلیون مبتلا و 70000 کشته در صدر + جدول- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimطبق آخرین آمار جهانی تاکنون 3 میلیون و 646 هزار و 304 نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند؛ کشور آمریکا با یک میلیون و 212 هزار و 900 مبتلا و حدود 70 هزار کشته در رده نخست کشورهای جهان قرار دارد.

سرخط مهم‌ترین خبرهای صبح پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت

- دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، قطعنامه کنگره این کشور برای محدود کردن اختیارات او در اقدام نظامی یکجانبه علیه ایران را وتو کرد. در این قطعنامه هرگونه اقدام نظامی علیه ایران منوط به مجوز کنگره شده بود. ترامپ در بیانیه‌ای این قطعنامه را"بسیار توهین‌آمیز" خواند و مبنای صدور آن را"سوء‌تفاهم نسبت به واقعیتها و قانون" دانست. کاخ سفید نیز در بیانیه‌ای جداگانه این قطعنامه را"غیرضروری و خطرناک" خواند.

- مورگان اورتاگس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در توییتر با بیان این‌که دولت چین در صورت عدم پنهان‌کاری درباره شیوع ویروس کرونا می‌توانست"صدها هزار جان را حفظ کند"، نوشت که"کشورها در حال درک خطر تجارت با حزب کمونیست چین و اقدام برای محافظت از مردم خود هستند."

- مصطفی الکاظمی، نخست وزیر جدید عراق، به همراه ۱۵ تن از وزرای او که رأی اعتماد نمایندگان پارلمان را دریافت کردهاند، ادای سوگند کردند. کاظمی در حالی آغاز به کار کرد که پنج گزینه پیشنهادی او برای وزارت‌خانه‌های بازرگانی، دادگستری، فرهنگ، کشاورزی و مهاجرت نتوانستند رأی اعتماد نمایندگان پارلمان را کسب کنند و انتخاب دو وزیر نفت و خارجه نیز به تعویق افتاد.