آخرین اخبار از کشتی غرق‌شده ایرانی

05/05/1398 04:19:00 ب.ظ

کارکنان کشتی ایرانی غرق شده در خزر وارد کشور شدند

۹ پرسنل کشتی باری شباهنگ که روز گذشته در سواحل جمهوری آذربایجان دچار سانحه شد، در سلامت کامل تا پایان امروز شنبه از مرز آستارا وارد ایران می‌شوند و در مورد نجات این کشتی یا مغروقه ماندنش، مالک آن با سفر به آذربایجان تصمیم‌گیری خواهد کرد. این کشتی حامل حدود ۱۰۰۰ تن کاشی صادراتی از بندر انزلی به مقصد بندر ماخاچکالا روسیه بوده و به دلیل شرایط نامساعد جوی و بالا رفتن ارتفاع امواج تا ۲.۵ الی ۳.۵ متر دچار آب گرفتگی شده بود.

پس از وقوع این سانحه برای کشتی شباهنگ دو بالگرد از آذربایجان به همراه شناورهای نظامی به محل اعزام می‌شوند و در نهایت ۹ پرسنل این کشتی شامل هفت ایرانی و ۲ تبعه هندی با شناور به بندر باکو منتقل شدند.

این خدمه به محض ایجاد آب گرفتگی درخواست کمک کردند و با توجه به نزدیک بودن نیروهای امداد و نجات جمهوری آذربایجان، کمک رسانی از سوی آنها انجام شد. این ۹ خدمه در حال حاضر در سلامت کامل هستند و تا پایان امروز (شنبه) از مرز آستارا وارد ایران خواهند شد.

در مورد سرنوشت این کشتی باری نیز مالک آن به آذربایجان سفر کرده و در ارتباط با نجات آن یا مغروقه ماندنش تصمیم‌گیری خواهد کرد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

شرکت آلمانی آبجویی ابداع کرد که در خانه و با ترکیب پودر و آب درست می‌شود

با نزدیک شدن فصل تابستان و گرمای هوا، بازار فروش آبجو بار دیگر رونق گرفته است. اکنون یک شرکت آلمانی می‌گوید با آبجوسازی در خانه می‌خواهد این صنعت را متحول کند. ادامه مطلب >>

بازگشت دو کشتی متوقف شده ایرانی در بندر برزیل پس از پایان سوخت‌گیریمعاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ضمن تشریح آخرین وضعیت دو کشتی متوقف شده ایرانی در بندر برزیل، از آغاز سوخت‌رسانی به این کشتی‌ها توسط شرکت دولتی سوخت‌رسان برزیل خبر داد و اعلام کرد که پس از پایان عملیات سوخت رسانی، این دو کشتی برزیل را به مقصد ایران ترک می‌کند.

دانمارک از ماموریت بریتانیا براى حفاظت از دریانوردی در تنگه هرمز حمایت کرددانمارک روز جمعه 26 ژوئیه از پیشنهاد دولت بریتانیا برای ایجاد یک ائتلاف دریایی به فرماندهی اروپا

گلچین ویدئوی هفته: از بندبازی در چک تا جشن قدیس محافظ در پاراگوئهدهه‌ها علاقمند به بندبازی در جمهوری چک گردهم آمدند تا در جشنوارهٔ ویژه‌ای به اجرای برنامه بپردازند.

غرق شدن کشتی سانحه دیده ایران در دریای خزرخبرگزاری اسپوتینک با اعلام غرق شدن کشتی ایرانی از نجات یافتن تمامی خدمه این کشتی خبر داد. کشتی هم تولید ایران خودرو بوده مگه؟ که زرتی غرق شد 🤔

حسین کمانگر فعال مدنی در در بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج در اعتصاب غذا استحسین کمانگر، فعال مدنی زندانی که دی ماه سال گذشته، توسط نیروهای اداره اطلاعات بازداشت‌ و به بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج منتقل شده است یک هفته است که در اعتصاب غذا به سر می‌برد. هیچ فریاد رسی هم نیست؟ حقوق بشر کجائی ؟؟؟؟؟ این تپله براش خوبه جسوس اجتماعی امیدوارم با متلاشی شدن این حکومت برای همیشه تمام انسان های بیگناه از زندان آزاد شوند

معاون سازمان بنادر: کشتی «شباهنگ» به دلیل آب‌گرفتگی غرق شدتهران- ایرنا- معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی کشور، دلیل غرق شدن کشتی «شباهنگ» در آبهای ساحلی جمهوری آذربایجان را آب‌گرفتگی اعلام کرد و افزود: تمام خدمه این کشتی باری نجات یافتند.