آخرین خبرهای سه‌شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۹ | DW | 21.07.2020

31/04/1399 08:31:00 ق.ظ

دادگاه عمر البشیر، حاکم برکنار شده سودان به اتهام کودتا و سرنگونی دولت قانونی صادق المهدی در سال ۱۹۸۹ امروز آغاز می‌شود.

[۰۹:۳۰] سرخط مهمترین خبرهای صبح سه‌شنبه سی‌ویکم تیر - رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا بر سر بودجه و بسته کمک‌های مالی برای مقابله با پیامدهای کرونا به توافق رسیدند.

اعضای اتحادیه پس از مذاکرات چهار روزه که طولانی‌ترین نشست رهبران در تاریخ اتحادیه محسوب می‌شود بر سر مبلغ هزار و ۸۰۰ میلیارد یورو به توافق رسیدند که از این میزان یک هزار و ۷۴ میلیارد یورو بودجه هفت سال آینده اتحادیه اروپا است. مبلغ ۷۵۰ میلیارد یورو نیز برای مقابله با عواقب اقتصادی همه‌گیری کرونا درنظر گرفته شده است. قبلا قرار بود ۵۰۰ میلیارد یورو کمک بلاعوض و ۲۵۰ میلیارد یورو بصورت وام پرداخت شود که با مخالفت چهار کشور اتریش، هلند، سوئد و دانمارک روبرو شد. اکنون قرار است ۳۹۰ میلیارد یورو کمک بلاعوض و ۳۶۰ میلیارد یورو بصورت وام پرداخت شود.

- بنا بر اعلام وزارت دفاع کره جنوبی، ماهواره"آناسیس ۲" که نخستین ماهواره نظامی مخابراتی این کشور است با کمک موشک فالکون ۹ از مرکز فضایی کندی واقع در ایالت فلوریدای آمریکا به فضا پرتاب شده است. طی دو هفته آینده این ماهواره در مدار ۳۶۰۰ کیلومتری جو زمین قرار خواهد کرد. پروژه ارسال این ماهواره بخشی از مشوقهای آمریکا به کره جنوبی بخاطر خرید ۴۰ فروند جنگنده اف ۳۵ است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

مشاهده دوباره یوز آسیایی در خراسان‌شمالی/ امیدها برای تداوم نسل یوزها زنده شد- اخبار خراسان شمالی - اخبار استانها تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

آخرین خبرهای یکشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۹ | DW | 19.07.2020

آخرین خبرهای دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹ | DW | 20.07.2020وزیر امور خارجه کانادا در بخش دیگری از توئیت خود نوشته است که جعبه‌های سیاه تحویل گرفته شده روز دوشنبه ۳۰ تیر (۲۰ ژوئیه) برای تجزیه و تحلیل به آژانس تصادفات هوایی فرانسه تحویل داده می‌شود. حکم اعدام این سه جوان موج اعتراضی بی‌سابقه در شبکه‌های اجتماعی به دنبال داشت و به 'طوفان توییتری' منجر شد. هزاران نفر از سراسر جهان، میلیون‌ها بار با استفاده از 'اعدام_نکنید ' خواستار توقف حکم اعدام امیرحسین_مرادی ، سعید_تمجیدی و محمد_رجبی شدند.

خبرهای خوش برای بازنشستگان و مستمری بگیران/ عزم جدی برای رسیدگی به وضعیت معیشت کارگراننائب رئیس اول کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه بازنشستگان و مستمری بگیران منتظر خبرهای خوش باشند، گفت: ضروری است قبل از آنکه وضعیت معیشت کارگران تبدیل به یک معضل جدی شود به این امر رسیدگی شود.

آخرین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در کشورهای اوراسیاشمار قربانیان و مبتلایان به کرونا در جمهوری آذربایجان، بلاروس، مولداوی، ازبکستان گرجستان و تاجیکستان در حال افزایش است. - خبرگزاری آناتولی

آخرین آمار کرونا در کشور| فوت 217 نفر در 24 ساعت گذشته- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimآخرین آمار کرونا در ایران| فوت۲۱۷ بیمار سخنگوی وزارت بهداشت: مجموع بیماران به ۲۷۶ هزار و ۲۰۲ نفر رسید مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۴ هزار و ۴۰۵ نفر رسید تاکنون ۲۴۰ هزار و ۸۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده‌اند

بیش از 700 روز از آخرین گفتگوی تلویزیونی روحانی گذشت؛ رئیس‌جمهور با مردم سخن نمی‌گوید؟- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimرئیس‌جمهور با مردم سخن نمی‌گوید؟ حدود دو سال از آخرین گفت‌وگوی تلویزیونی روحانی با مردم گذشته و در شرایط کنونی که جامعه درگیر کرونا و فشار مشکلات_معیشتی است، انتظار می‌رود رئیس جمهور برای بیان راه حل و برنامه خود با مردم سخن بگوید