آخرین خبرهای چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ | DW | 09.09.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 66 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آزمایش نهایی واکسن کرونا ساخت دانشگاه آکسفورد و شرکت داروسازی آسترازنکا پس از 'واکنش نامطلوب' یکی از شرکت‌کننده‌های آزمایش در بریتانیا به طور موقت متوقف شد. آسترا زنکا توقف آزمایش را امری 'عادی' در هنگام بروز 'یک بیماری غیرقابل توضیح' در روند آزمایش خواند.

- آزمایش نهایی واکسن کرونا ساخت دانشگاه آکسفورد و شرکت داروسازی آسترازنکا پس از"واکنش نامطلوب" یکی از شرکت‌کننده‌های آزمایش در بریتانیا به طور موقت متوقف شد. شرکت داروسازی آسترا زنکا توقف آزمایش را امری"عادی" در هنگام بروز"یک بیماری غیرقابل توضیح" در روند آزمایش خوانده است. واکسن دانشگاه آکسفورد یکی از امیدهای جهانی در رابطه با مبارزه با ویروس سارس-کوو۲ است.

- دولت کانادا با گذشت هشت ماه از شلیک سپاه پاسداران به پرواز ۷۵۲ تهران-کی‌یف به وکلا اطلاع داده که دو شکایت را در این رابطه به وزارت امور خارجه ایران ارائه کرده است. مقامات کانادایی دلیل تاخیر در ارایه رسمی شکایت را شیوع کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن عنوان کرده‌اند. یک نامه به تاریخ اول سپتامبر از میشل كمبل، معاون مدیر امور جنایی، امنیتی و دیپلماتیک در وزارت خارجه كانادا، نشان می‌دهد که اسناد به"مرجع مناسب" در وزارت امور خارجه ایران ارائه شده است.

- دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، جزئیات کاهش نیروهای این کشور در عراق را امروز چهارشنبه اعلام خواهد کرد. خبرگزاری رویترز از قول یک مقام اداری ارشد در دولت آمریکا خبر داد که در روزهای آینده دستور کاهش نیروهای آمریکا در افغانستان نیز اعلام خواهد شد. یک نماینده دولت آمریکا پیش از این خبر داده بود که بخشی از سربازان آمریکایی مستقر در عراق که برای مبارزه با گروه تروریستی"دولت اسلامی" و آموزش سربازان عراقی در آن کشور هستند، به زودی از عراق خارج می‌شوند.

- شمار جان‌باختگان بر اثر ابتلا به ویروس سارس-کوو۲ در جهان به مرز ۸۹۶ هزار نفر رسید. بر اساس آخرین آمار رسمی گردآوری شده توسط خبرگزاری رویترز، در نخستین ساعات امروز چهارشنبه، شمار جان‌باختگان بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ به ۸۹۵ هزار و ۹۹۰ نفر رسید. بر اساس همین گزارش، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان تا کنون ۲۷ میلیون و ۵۶۵ هزار و ۷۳۳ نفر بوده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آخرین خبرهای سه‌شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ | DW | 08.09.2020این گروه گفته‌اند حرفه و معیشت اعضای صنوف سینمای ایران مستقیماً وابسته به تولید محصولات فرهنگی تصویری است و شدیدا نسبت به انتقال مسئولیت شبکه نمایش خانگی از سازمان سینمایی به صداوسیما اعتراض کرده‌اند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

پمپئو از کشورهای دیگر خواست به تحریم‌ها علیه ایران بپیوندند | DW | 09.09.2020وزیر امور خارجه آمریکا جامعه جهانی را فراخواند به تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی بپیوندند. مایک پمپئو گفته است که ایران تعهدات خود در برجام را زیر پا گذاشته و ذخایر اورانیوم را تا ۱۰ برابر حد مجاز افزایش داده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آخرین روایت‌ها از زندگی احمد شاه مسعود از زبان نزدیکانش - BBC News فارسیکشته شدن احمد شاه مسعود، فرمانده 'جبهه مقاومت علیه طالبان' برای طرفداران و مخالفانش خبرسازترین مرگ سال‌های اخیر افغانستان بود. مرگ احمدشاه مسعود که در ۱۸ سنبله ۱۳۸۰ توسط دو عرب کشته شد، برای نزدیکانش غیرقابل باور بود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

آخرین خبرها از واکسن ایرانی کروناآخرین خبرها از واکسن ایرانی کرونا رئیس انستیتو پاستور ایران: *چند شرکت، مرحله‌ی حیوانی را که برای هر واکسنی نیاز است طی شود پشت سر گذاشته‌اند *این نتایج درحال بررسی است *اگر این نتایج قانع‌کننده باشد، برای گذراندن سه مرحله کارآزمایی بالینی مجوز می‌گیرند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آخرین خبرنگاران رسانه‌های استرالیایی چین را ترک کردند - BBC News فارسیپس از تنش‌های دیپلماتیک چند روز اخیر بین چین و استرالیا، آخرین خبرنگاران استرالیایی چین را ترک کردند. هواپیمای حامل بیل برتلز و مایک اسمیت که آخرین خبرنگاران استرالیایی مستقر در چین بودند امروز در سیدنی به زمین نشست. پلیس چین این دو روزنامه‌نگار 'ای‌بی‌سی' و 'فایننشال ریویو' را ممنوع الخروج واحضار کرده بود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

اردوغان خواستار بی‌طرفی اتحادیه اروپا در مناقشه با یونان شد | DW | 07.09.2020رئیس جمهوری ترکیه از اتحادیه اروپا خواست در مناقشه گازی میان آنکارا و آتن از جانبداری از یونان خودداری کند. ترکیه و یونان که هر دو عضو ناتو هستند بر سر اکتشاف گاز در شرق مدیترانه تا مرز رویارویی نظامی پیش رفته‌اند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »