آخرین خبرهای سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۸ | DW | 17.12.2019

17/12/2019 10:46:00 ق.ظ

قهرمان کشتی زنان ایران، در میان دستگیرشدگان اعتراضات آبان ماه به گزارش برخی منابع، معصومه سلیمانی، قهرمان کشتی زنان ایران، در نخستین روز اعتراضات آبان ماه (بیش از سی روز پیش) در خرم آباد بازداشت شد

شکرالله حسن بیگی، معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران، از تعیین شدن ۹ مکان در تهران برای تجمات مردمی خبر داده است. بر اساس این مصوبه، افرادی که با مجوز و در محل‌های تعیین شده اعتراض خود را اعلام کنند، امنیت خواهند داشت و مشکلی برای آنها پیش نخواهد آمد.

[۱۲:۲۰]اسماعیلی در نشست خبری روز سه‌شنبه گفت قوه قضائیه می‌خواهد بازداشتی‌ها را به اراذل و اوباش، اشرار، مفسدین اقتصادی و قاچاقچیان مواد مخدر محدود کند.[۱۱:۵۹]به گزارش خبرگزاری فرانسه این دادگاه مشرف را به جرم"خیانت بزرگ و تخلف از قانون اساسی" مستحق حکم اعدام دانسته است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

دمش گرم....که با مردمه نه با سلبریتیها بازم غیرت زنامون خرم‌آباد لرستان

آخرین خبرهای دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ | DW | 16.12.2019باشه میریم استقبالش حالا ساعت چند پرواز داره😉 آلمان بزودی پس از سقوط حتمی و قطعی این نظام مافیایی تاوان اینهمه نامردی و پشت کردن به ملت ایران را خواهد پرداخت!! شرم بر شما. شرم. GermAmbTehran چقدر آشغالید که با ریختن خون ایرانی ها، باز هم با این زامبی ها کار میکنید. خوی انسانی ندارید؟

بزرگداشت هفتاد و پنجمین سالگرد آخرین حمله آلمان نازی به متفقیندر جریان نبرد آردن در بلژیک و لوکزامبورگ ده‌ها هزار نفر از سربازان متفقین و به‌ویژه نیروهای آمریکایی جان خود را از دست دادند. پایان گلوبالیسم ؛ آغاز ناسیونالیسم است. برای همین شما اروپایی‌های گلوبالیست خواب تجزیه ایران رو دیدین لعنت بر شما اما کور خوندین ما یابوهای ۵۷ نیستیم که عکس خمینی گجستک رو تو ماه ببینیم. پنجم_دی_ماه_رستاخیز_ملی بازگشت_به_مشروطه جاویدشاه کی گفته ملی گرایی و میهن پرستی جرمه اروپایی های گدا گشنه گلوبال دست به هر جنایاتی میزنن تا ملی گرایی نابود شه

آخرین قیمت سکه، طلا و ارز در بازارسکه امروز ۴ میلیون و ۴۶۰ هزار تومان بود، هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۵۲ هزار تومان فروخته شد و دلار ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان قیمت خورد

عفو بین‌الملل آخرین آمار کشته‌شدگان اعتراض‌های اخیر ایران را اعلام کردعفو بین‌الملل با استناد به چند منبع مستقل می‌گوید نیروهای امنیتی ایران همچنان بازداشت‌ها را ادامه می‌دهند. به گزارش این سازمان نوجوانان ۱۵ ساله در کنار بزرگسالان بازداشت شده‌اند و در زندان فشافویه استان تهران نگهداری می‌شوند. خفقان و فشار پنجه قوای_امنیه در حال افزایش و مشهود ست... سرکوب شدید و ارام کردن جامعه در دستور کار انهاست... دست شما درد نکنه بالا غیرتا یک بار هم در عمرتون آمار کشتار فلسطینی ها و عراقی ها وافغانی ها پس از اشغال و تهاجم آمریکا رو هم اعلام کنیدع امار کشته شدگان توسط بمب های شیمیایی المانی و اروپا به صدام دادن تا ایران رو بمباران کنه چند نفره؟ عفو دروغین بین الملل اون و اعلام نمیکنه؟

آخرین خبرهای دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ | DW | 16.12.2019باشه میریم استقبالش حالا ساعت چند پرواز داره😉 آلمان بزودی پس از سقوط حتمی و قطعی این نظام مافیایی تاوان اینهمه نامردی و پشت کردن به ملت ایران را خواهد پرداخت!! شرم بر شما. شرم. GermAmbTehran چقدر آشغالید که با ریختن خون ایرانی ها، باز هم با این زامبی ها کار میکنید. خوی انسانی ندارید؟

YouTubeSevdiğiniz videoların ve müziklerin keyfini çıkarın, orijinal içerik yükleyin ve tümünü YouTube'da arkadaşlarınızla, ailenizle ve dünyayla paylaşın. خوب محرمانه است شما از کجا فهمیدی؟ نکنه جاسوسی می کنید به اسم خبر گذاری روباه_پیر

آخرین خبرهای سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۸ [۱۲:۴۷] وزارت کشور ۹ مکان را در تهران برای تجمع مردمی تعیین کرد شکرالله حسن بیگی، معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران، از تعیین شدن ۹ مکان در تهران برای تجمات مردمی خبر داده است.آخرین خبرهای دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ [۲۰:۴۸] کاهش نگران‌کننده مراجعه مردم به مراکز درمانی کوروش فرزین، معاون بیمه و خدمات سلامت بیمه سلامت از کاهش ۳۰ درصدی مراجعان به نظام خدمات درمانی کشور به نسبت سال گذشته خبر داده است.Aa مراسم بزرگداشت قربانیان هفتاد و پنجمین سالگرد نبرد آردن، آخرین حمله ارتش آلمان نازی به نیروهای متفقین در بلژیک و لوکزامبورگ با حضور آخرین بازماندگان این جنگ و مقام‌های عالی‌رتبه سیاسی کشورهای اروپایی و ایالات متحده آمریکا برگزار شد.به گزارش ایسنا، سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز (دوشنبه) با ۱۰۰ هزار تومان افزایش قیمت به چهار میلیون و ۴۶۰ هزار تومان رسیده است.

  حسن بیگی روز سه‌شنبه به ایرنا گفت، وزارت کشور پس از بررسی‌های کارشناسی، این مکان‌ها را برای تجمع های مردمی در نظر گرفته است و آنها را به تایید هیات دولت رسانده است. این مقام ارشد استانداری تهران هم‌چنین گفت از این پس افراد، گروه ها و احزابی که قصد برگزاری تجمعی  را دارند، می‌توانند پس از دریافت مجوز،  فراخوان خود را منتشر کنند. نرخ خدمات به گونه‌ای شده است که هزینه درمان نسبت به درآمد خانوارها چشم‌گیر است. بر اساس این مصوبه، افرادی که با مجوز و در محل‌های تعیین شده اعتراض خود را اعلام کنند، امنیت خواهند داشت و مشکلی برای آنها پیش نخواهد آمد.» قبرستان سربازان آمریکایی در لوکزامبورگ Associated Press Virginia Mayo در دسامبر سال ۱۹۴۴، هفت ماه پس از پیاده شدن نیروهای متفقین در بندر نرماندی و آغاز پیش‌روی نیروهای آمریکایی به سوی جبهه‌های شرق، ارتش آلمان نازی تهاجم بزرگی را در شمال فرانسه یعنی در بلژیک و لوکزامبورگ علیه نظامیان ایالات متحده آغاز کرد. معاون استاندار تهران جزییاتی درباره این ۹ مکان ارائه نکرد. اگر کسی با ۷۰۰ هزار تومان امورات خود را می‌گذراند، امروز باید آن را صرف خورد و خوراک خود کند، حتی برخی پوشاک خود را نمی‌توانند تامین کنند.   [۱۲:۲۰] سخنگوی قوه قضاییه: اکثر بازداشت شدگان حوادث اخیر آزاد شده‌اند غلامحسین اسماعیلی ،سخنگوی قوه قضاییه، از آزادی اکثر بازداشت شدگان  درناآرامی‌های اخیر در ایران خبر داده است. طبق اعلام اتحادیه طلا و جواهر تهران، در طلافروشی‌ها نیز هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴۵۲ هزار و ۹۲۷ تومان است.

اسماعیلی در نشست خبری روز سه‌شنبه گفت قوه قضائیه می‌خواهد بازداشتی‌ها را به اراذل و اوباش، اشرار، مفسدین اقتصادی و قاچاقچیان مواد مخدر محدود کند. براساس این گزارش ماموران با مراجعه به منزل او ضمن تفتیش و ضبط لوازم شخصی، عباس جلیلیان را به مکانی نامعلوم منتقل کرده‌اند. هلن پتون، نوه این ژنرال آمریکایی، مهمان ویژه هفتاد و پنجمین سالگرد نبرد آردن بود. غلامحسین اسماعیلی افزود: «عدد قبلی بازداشتی‌ها که در نشست قبلی گفتم به ۵۰ درصد کاهش یافته است.»    [۱۱:۵۹] رئیس جمهور سابق پاکستان، ژنرال مشرف، به اعدام محکوم شد دادگاهی در پاکستان روز سه‌شنبه ۲۶ آذر(۱۷ دسامبر) برای ژنرال پرویز مشرف، رئیس جمهور سابق این کشور، حکم اعدام صادر کرد.   [۱۹:۳۲] جهانگیری: دو شوک بزرگ به اقتصاد ایران وارد آمده است معاون‌اول رئیس‌جمهور ایران اعلام کرد، قدرت خرید مردم ایران تحت تأثیر"دو شوک بزرگ اقتصادی" که در ۴۰ سال  گذشته وارد آمده"چند سال عقب رفته است. به گزارش خبرگزاری فرانسه این دادگاه مشرف را به جرم"خیانت بزرگ و تخلف از قانون اساسی" مستحق حکم اعدام دانسته است.  از آنجایی که تا کنون مقام‌های نظامی پاکستان از نوعی مصونیت قضایی برخورداربوده‌اند، حکم این دادگاه بسیاری از تحلیل‌گران را غافلگیر کرده است. او خاطرنشان ساخت: «اکنون به خاطر گوش‌های نامحرم نمی‌توانم عدد دقیق صادرات نفت را بیان کنم. همچنین نرخ فروش هر یورو ۱۳ هزار و ۹۰۰ تومان است که نسبت به دیروز ۵۰ تومان کاهش قیمت دارد.

مشرف در سوم نوامبر ۲۰۰۷ قانون اساسی پاکستان را تعلیق و در کشور وضعیت اضطراری اعلام کرد. ژنرال پرویزمشرف در سال ۱۹۹۹ و پس از یک کودتای نظامی در پاکستان بر سر کار آمد.» جهانگیری تأکید کرد که تحریم‌ها اثرات زیادی روی زندگی مردم گذاشته که برخی اوقات"همین عوامل دستمایه حمله به یکدیگر" در درون حاکمیت شده است.   [۱۱:۱۲] قهرمان کشتی زنان ایران، در میان دستگیرشدگان اعتراضات آبان ماه به گزارش برخی منابع خبری، معصومه سلیمانی، قهرمان کشتی زنان ایران، در نخستین روز اعتراضات آبان ماه (بیش از سی روز پیش) در خرم آباد بازداشت شده است. بر اساس این گزارش‌ها، خانم سلیمانی دارای نشان برنز جهانی کشتی آلیش در قزاقستان است.»   [۱۹:۲۹] نسرین ستوده جایزه حقوق بشر فرانسه – آلمان را دریافت کرد میشائیل کلور برشتولد، سفیر آلمان با انتشار توئیتی از اهدای جایزه حقوق بشر فرانسه – آلمان به نسرین ستوده خبر داد. بنا بر این گزارش، خانواده او"به امید آزادی‌اش" سکوت کرده و این خبر توسط هم‌تیمی‌های خانم سلیمانی منتشر شده است.

[۰۹:۴۵] سرخط خبرهای صبح سه‌شنبه ۲۶ آذر حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران، صبح سه‌شنبه پیش از آغاز سفرش به ژاپن گفت در گفتگوهای پیشین با شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن، در نیویورک و تهران، یکی از مسایل مهم و مورد توجه ژاپن، امنیت منطقه و مخصوصاً امنیت کشتی‌رانی بود. در اواخر ماه نوامبر شورای انجمن‌های حقوقی و وکالت اروپا نیز جایزه حقوق بشر خود را به چهار وکیل از جمله نسرین ستوده اعطا کرد. او تاکید کرد که در این سفر نیز"قاعدتاً راجع به امنیت منطقه و همچنین سایر مسایل مورد علاقه" گفتگو خواهد شد. شینزو آبه به دنبال میانجی‌گری بین واشنگتن و تهران است. به گزارش سایت"خبرهای فوری"، صادقی به لباس‌های حرفه‌ای موتورسواری اشاره کرد که"پوششی محکم" دارد و گفت: «اگر از این لباس‌های مخصوص استفاده شود، این امکان وجود دارد که استفاده از این لباس‌ها برای بانوان در زمان موتورسواری منعی نداشته باشد. روحانی پیش از سفر به توکیو ابتدا راهی مالزی است. او همچنین در ابتدای سفر خود  فشار و تحریم‌های آمریکا بر ایران را"ناپایدار" خواند. او در دادخواست خود با اشاره به این که همه شرایط لازم برای دریافت این گواهینامه را دارد شکایت کرده بود که چرا وقتی صدور این گواهینامه"هیچ تعارضی با شرع و قانون ندارد" او را از دریافت آن منع کرده‌اند.

سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران، درباره خبر"جاسازی قرص در کیک" که اخیرا منتشر شده بود گفت که این اقدام،"کار یک شبکه فاسد و خرابکار است." او با تاکید بر این‌که"جاسازی قرص‌ها در کیک کار خط تولید نیست و در نظام توزیع نیز موردی نیافتیم"، گفت: «جریانی به عمد این کار را برای به زمین زدن صنعت کیک و شکلات کشور که از صنایع موفق است دنبال می‌کند. در استان‌هایی مانند خوزستان، فارس، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، بخش‌های جنوبی و غربی استان اصفهان اوج بارندگی پیش‌بینی ‌شده که می‌تواند به بالا آمدن آب رودخانه‌ها و سیلاب منجر شود.» به گفته او"نهادهای اطلاعاتی پیگیر موضوع هستند." سیزدهمین جشنواره"سینما حقیقت" با اهدای جوایز به کار خود پایان داد.  این سامانه بارشی تا روز پنج‌شنبه به فعالیت خود را ادامه داده و سپس از سمت شرق کشور را ترک می‌کند. محسن استادعلی، برای فیلم"خسوف" به عنوان بهترین کارگردان در بخش مستند بلند برگزیده شد.

او در پیامی جایزه خود را به پویا بختیاری، از کشته‌شدگان اعتراضات آبان ماه، و"همه‌ی دوربین‌های تا ابد روشن" تقدیم کرد. به گزارش ایرنا، دکتر فرهاد ابول‌نژادیان گفت: «روز گذشته یک دانشجوی پسر رشته داروسازی در کلاس درس بدون علائم تنفسی و قلبی پیدا شده و به بیمارستان گلستان اهواز منتقل شده و عملیات احیای قلبی، ریوی انجام گرفت اما نتیجه‌ای نداشت و دانشجو فوت شده بود. او پویا بختیاری را"جسورترین مستندساز" ایران خواند. تاریخ . دو هفته پیش نیز جسد دو دانشجوی این دانشگاه در خوابگاه و یکی از خیابان‌های اهواز پیدا شده بود.