آخرین خبرهای یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ | DW | 19.04.2020

19/04/2020 10:18:00 ق.ظ

ترامپ: جان کری به ایران می‌گوید تا انتخابات بعدی صبر کن دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا روز شنبه ۳۰ فروردین (۱۸ آوریل به وقت محلی) در کنفرانس خبری روزانه خود در مورد اقدامات دولت در مبارزه با ویروس کرونا به توافق هسته‌ایی با ایران حمله کرد.

کامرانی در جوانی به عضویت جبهه ملی در آمد و بعدتر با فعالان چپ ارتباط نزدیک داشت. پیش از انقلاب ۱۳۵۷ نیز مدت کوتاهی را در زندان گذراند.  [۱۰:۲۰] دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا روز شنبه ۳۰ فروردین (۱۸ آوریل به وقت محلی) در کنفرانس خبری روزانه خود در مورد اقدامات دولت در مبارزه با ویروس کرونا به توافق هسته‌ایی با ایران حمله کرد.  

ترامپ گفت وقتی من انتخاب شدم ایران وحشت کرد و حالا جرئت نمی‌کنند با ما شوخی کنند. من فکر می‌کنم آن‌ها دنبال توافق هستند. کاهش تعداد قربانیان کرونا در آمریکا  در اروپا، ویروس جدید کرونا همچنان در بریتانیا، فرانسه، اسپانیا و ایتالیا بیشتری قربانی را می‌گیرد. روز شنبه در بریتانیا ۸۸۸ و در فرانسه  ۶۴۲ نفر جان باختند.  

ادامه مطلب:
DW فارسی »

اعتراف صریح بازداشت‌شدگان اغتشاشات گیلان به آشوب و آسیب‌رسانی به اموال عمومی + فیلم- اخبار گیلان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

اونم نشد کانال تلگرامی 😂 برو از رهبر جن زده ات پول بگیر‼️ اون پولی ک این حرومزاده روش تمرگیده، مال ملت است‼️ بی پدرهای کثیف، پول هست ولی برا ما مردم ایران نیست ک داریم تو بدبختی زندگی میکنیم؟ تف به ذات کثیف همتون‼️😪 برای بشاراسد و‌شیخ حسن نصرالله که فرقی نمی کند... از هرجا پرداخت بکنند اونها مشکلی ندارند!

یعنی حکومت هنوز نفهمیده که مشکل روش انتقال پول نیست؟ مشکل، مخالفت آمریکا در دادن پول نقد از طرف صندوق بین المللی پول به حکومت ایران است، چون بیشتر پول موجود در صندوق بین المللی متعلق به آمریکا و عمده سهام دار بین کشورهای عضو صندوق بین المللی باز هم آمریکا است. این کصخله، شب قبل از FATF گفت من بعید میدونم تو ایست سیاه قرار بگیریم. ریفرییسی که ندونه فردا اسمش تو لیست سیاهه باید بره گردوبازی

دقیقا میخواین ایران و بکوبین از نو بسازین ،۱۰ میلیار دلار دقیقا بگید کجا میخواین خرج کنید ؟؟ نکنه محل واریز این وام های یک میلیونیه ریدن برات همتی جون برو از رهبر کسکشت بگیر بیناموش ریدن برات ، برو بردار پدر سوخته ها چند میلیارد چند میلیارد پولها را به جیب میزنند بازم دنبال وام هستند 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 بدون AFTF

آخه قرمساق اگه این پول صرف کشور میشد درست بود ولی شما تازی زاده ها این پول رو خرج ماجراجوییهای تروریستی و جیب گشادتون میکنید این مشکل ماست.

آخرین خبرهای شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ | DW | 18.04.2020سالهاست میدانن که این معدوم سازیها داره انجام میشه و هیچ کاری نکردن خوده حیوان آزاریه ،از اول نزارید به دنیا بیان قبل برخورد پیشگیری کنید تاموضوعی رسانه ای می شود شما دست به کار میشوید موضوع چیه نکنه بخاطر اعتراض مردم این تصمیم گرفته شده؟

آماده کردن ، گذاشتن تو سینی 😂😂 Iran’s regime spends the money to empower Terrorists in Lebanon and Syria. KeepIRSancitons پول دادن به رژیم کثیف اسلامی یعنی تقویت تروریست Europe! Stop supporting IRAN’s Regime. By supporting the regime Europe commits terrorism. KeepIRSanctions شما فکر می کنید این پول برای احیای دریاچه هامون هزینه میشه؟؟؟؟

میرن تفنگ شکاری میخرن همین 4 تا پرنده مهاجرم شکار کنن کاسبی راه بندازن. احیای سازمان تروریستی جمهوری اسلامی FaridNaheed از کرامات شیخ ما چه عجب پنجه را باز کرد و گفت وجب

آخرین خبرهای جمعه ۲۹ فروردین ۱۳۹۹ | DW | 17.04.2020🤣🤣🤣😂😂😂 همچنین این موسسه اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته ۲۹۹ نفر جان خود را به کووید-۱۹ باخته‌اند و آمار کلی درگذشتگان این اپیدمی تنفسی در آلمان را سه هزار و ۸۶۸ نفر اعلام کرد. تاکنون بیش از ۸۱ هزار نفر از مبلایان در آلمان بهبود پیدا کرده‌اند. جهانپور در کنفرانسی خبری گفت این آمار پس از شناسایی قطعی ۱۴۹۹ بیمار جدید به دست آمده است. به گفته دکتر جهانپور در طول ۲۴ ساعت گذشته ۸۹ بیمار جان خود را به کووید-۱۹ باخته‌اند و به این ترتیب شمار قربانیان این بیماری تنفسی در کشور به چهار هزار و ۹۵۸ نفر رسیده است.

آخرین آمار قربانیان و مبتلایان کرونا در کشورهای عربیطی یک روز گذشته در 15 کشور عربی 38 نفر بر اثر کرونا جان باخته و 2218 نفر دیگر به این ویروس مبتلا شده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

آخرین آمار جهانی کرونا/ مرگ بیش از 37000 مبتلا در آمریکا +جدول- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimآخرین آمار جهانی کرونا/ مرگ بیش از ۳۷۰۰۰ مبتلا در آمریکا طبق آخرین آمار جهانی تاکنون دو میلیون و ۲۵۰ هزار و ۷۹۰ نفر در جهان به کرونا مبتلا شده اند؛ آمریکا با ۳۷ هزار و ۱۵۸ کشته بیشترین قربانیان را دارد

آخرین خبرهای جمعه ۲۹ فروردین ۱۳۹۹ | DW | 17.04.2020🤣🤣🤣😂😂😂 همچنین این موسسه اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته ۲۹۹ نفر جان خود را به کووید-۱۹ باخته‌اند و آمار کلی درگذشتگان این اپیدمی تنفسی در آلمان را سه هزار و ۸۶۸ نفر اعلام کرد. تاکنون بیش از ۸۱ هزار نفر از مبلایان در آلمان بهبود پیدا کرده‌اند. جهانپور در کنفرانسی خبری گفت این آمار پس از شناسایی قطعی ۱۴۹۹ بیمار جدید به دست آمده است. به گفته دکتر جهانپور در طول ۲۴ ساعت گذشته ۸۹ بیمار جان خود را به کووید-۱۹ باخته‌اند و به این ترتیب شمار قربانیان این بیماری تنفسی در کشور به چهار هزار و ۹۵۸ نفر رسیده است.

آخرین خبرهای شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ | DW | 18.04.2020سالهاست میدانن که این معدوم سازیها داره انجام میشه و هیچ کاری نکردن خوده حیوان آزاریه ،از اول نزارید به دنیا بیان قبل برخورد پیشگیری کنید تاموضوعی رسانه ای می شود شما دست به کار میشوید موضوع چیه نکنه بخاطر اعتراض مردم این تصمیم گرفته شده؟

اعلام خبر درگذشت حشمت‌الله کامرانی با تاخیر   حشمت‌الله کامرانی، مترجم سرشناس ایرانی در سن ۷۹ سالگی در ایران درگذشت.آخرین خبرهای شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ [۱۵:۱۱] «پیشنهاد همکاری کشورهای خلیج‌فارس برای امنیت غذایی مضحک است» نخست‌وزیر پیشین قطر پیشنهاد ایجاد سیستم امنیت غذایی میان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس را"خبری مضحک" تلقی کرد.آخرین خبرهای جمعه ۲۹ فروردین ۱۳۹۹ [۱۴:۱۱]  "وزارت بهداشت از اواخر دی ماه خواستار قطع پروازهای چین بوده است" سعید نمکی، وزیر بهداشت جمهوری اسلامی ایران، در واکنشی به انتقادات یک اقتصاددان در مورد عملکرد وزارت بهداشت در مهار ویروس کرونا در کشور، گفت وی از اواخر دی‌ماه خواستار قطع پروازهای ورودی و خروجی به چین شده است.طی یک روز گذشته در 15 کشور عربی 38 نفر بر اثر کرونا جان باخته و 2218 نفر دیگر به این ویروس مبتلا شده‌اند.

به نوشته رسانه‌های ایران او در ۲۵ فروردین ماه بر اثر ایست قلبی جان باخته است.   مشخص نیست به چه دلیل خبر درگذشت این نویسنده و مترجم با چند روز تاخیر اعلام شده است. حمد بن جاسم درتوئیتر نوشت: «من پیشنهاد مبنی بر ایجاد چنین سیستمی میان اعضای شورای همکاری خلیج را خواندم، اما نمی‌دانم که قطرچگونه می‌تواند مواد غذایی را ارسال کند یا چگونه برای قطر مواد غذایی فرستاده خواهد شد.   کامرانی در جوانی به عضویت جبهه ملی در آمد و بعدتر با فعالان چپ ارتباط نزدیک داشت.   [۱۴:۰۲]  بوئینگ هفته آینده آغازبه‌کار می‌کند شرکت هواپیماسازی بوئینگ اعلام کرد که هفته آینده تولید هواپیماهای تجارتی خود را در واشنگتن از سر خواهد گرفت. پیش از انقلاب ۱۳۵۷ نیز مدت کوتاهی را در زندان گذراند.» در نشست فوق‌العاده وزیران تجارت و صنعت کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در ۱۴ فروردین، کویت پیشنهاد کرد شبکه امنیت غذایی در بین کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس ایجاد شود.   او مترجم آثاری همچون"انگل" نوشته ماکسیم گورگی و"همزاد" اثر داستایوفسکی بود. همچنین وزارت بهداشت الجزایر اعلام کرد: طی روز گذشته 12 نفر بر اثر کرونا جان باخته و 108 مورد جدید ابتلا ثبت شده است.

"مرگ و دختر جوان" نوشته دورفمن،"جاودانگی" نوشته میلان کوندرا،"خانه ارواح" نوشته ایزابل آلنده و"فرزندان سانچز" نوشته اسکار لوئیس از دیگر ترجمه‌های او هستند.   [۱۵:۱۱] تحویل انبوه سه پهپاد رزمی از وزارت دفاع به ارتش وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران از تحویل انبوه سه پهپاد"رزمی و شناسایی" جدید به ارتش خبر داده است. [۱۳:۱۲]   آمار کرونا در آلمان؛ بیش از ۱۳۳هزار مبتلا و نزدیک به ۴۰۰۰ درگذشته به گزارش موسسه رابرت کخ آلمان در روز جمعه ۲۹ فروردین تعداد مبتلایان به ویروس جدید کرونا در این کشور به صد و سی وسه هزار و ۸۳۰ نفر افزایش پیدا کرده است.   کامرانی می‌گفت که کمتر اثر سفارشی را ترجمه کرده و کتاب‌های ترجمه شده انتخاب خود او بوده‌اند.  [۱۰:۲۰]  ترامپ: جان کری به ایران می‌گوید تا انتخابات بعدی صبر کن   دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا روز شنبه ۳۰ فروردین (۱۸ آوریل به وقت محلی) در کنفرانس خبری روزانه خود در مورد اقدامات دولت در مبارزه با ویروس کرونا به توافق هسته‌ایی با ایران حمله کرد. امیر حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و عزیز نصیرزاده، فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی به همراه تنی چند از فرماندهان عالی‌رتبه در مراسم تحویل این هواپیماهای بدون سرنشین به ارتش حضور داشتند.   او با اشاره به خروج امریکا از توافق هسته‌ای به گفته ترامپ"احمقانه" افزود: «ایران آماده توافق جدید بود تا اینکه جان کری با قانون شکنی نظر آن‌ها را تغییر داد تا انتخابات ریاست جمهوری بعد صبر کنند تا شاید جو بایدن خواب‌آلود رییس‌جمهور شود. [۱۲:۴۲]  تصحیح آمار کرونا در ووهان چین: آمار فوتی‌ها ۵۰ درصد افزایش پیدا کرد   ژائو لی جیان، سخنگوی وزارت خارجه چین، روز جمعه هرگونه مخفی‌کاری دولت چین در مورد ویروس کرونا در این کشور را رد کرد.»   او در بخش دیگری از سخنانش گفت وقتی من انتخاب شدم ایران در حال تسخیر خاورمیانه بود اما الان آن‌ها تنها به دنبال بقا هستند.»    [۱۴:۱۸] آمار رسمی ویروس کرونا در ایران؛ بیش از ۵ هزار فوتی کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران از شناسایی هزارو ۳۴۷ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور خبر داده است. بنا به اعلام وزارت بهداشت عراق یک نفر بر اثر کرونا فوت کرده و 19 مورد جدید ثبت شده است.

  ترامپ گفت وقتی من انتخاب شدم ایران وحشت کرد و حالا جرئت نمی‌کنند با ما شوخی کنند. من فکر می‌کنم آن‌ها دنبال توافق هستند. دکتر جهانپور افزود که با ثبت ۷۳ مورد فوتی جدید، تعداد کل افرادی که بر اثر ابتلا به این بیماری تنفسی درگذشته‌اند روز شنبه به ۵ هزار و ۳۱ نفر رسیده است.  طبق آمار جدید، مقامات بهداشت و درمان چین هزار و ۲۹۰ مورد مرگ دیگر بر اثراین بیماری تنفسی ثبت کردند و به این ترتیب تا کنون سه هزار و ۸۶۹ چینی در ووهان جان خود را به این ویروس مرگبار باخته‌اند.    [۰۹:۵۰]  کاهش تعداد قربانیان کرونا در آمریکا   در حالی که مجموع قربانیان ویروس جدید کرونا در جهان روز شنبه از ۱۶۰ هزار نفر فراتر رفت، ایالات متحده آمریکا با ۱۸۶۷ قربانی شاهد کاهش مرگ ناشی از کووید ۱۹ بود. مجموع قربانیان ویروس جدید کروا در آمریکا نیز به بیش از ۳۹ هزار نفر رسید. به گزارش خبرگزاری فرانسه، این گروه که شامل ۴۷ کودک و نوجوان هستند با پروازی از آتن به هانوفر وارد شدند.   وضعیت اما در کانادا در شمال آمریکا به شکل دیگری است. این سفارت‌خانه علت لغو شدن پرواز ایران ایر به مقصد تهران را چنین اعلام کرده است: «متاسفانه به دلیل رفتارهای نامناسب عده‌ای از مسافران بازگشتی به کشور در پرواز روز چهارشنبه مورخ ۲۷ فروردین و عدم تمکین آنها نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مقررات قرنطینه‌ای، مسئولان بهداشتی کشور برای حفظ سلامت مسافران، خانواده‌های ایشان و شهروندان ایرانی تصمیم به لغو پرواز روز جمعه گرفتند. همچنین وزارت بهداشت بحرین اعلام کرد: 27 مورد جدید ابتلا به کرونا در این کشور مشاهده شده است.

روز گذشته در این کشور ۱۶۰ نفر قربانی بیمار ی کووید ۱۹ شدند. بر اساس توافق اعضای این کمسیون، قرار بود آلمان شماری از حدود ۱۵۰۰ کودک و نوجوان بدون سرپرستی که در اردوگاه‌ها و مرز ترکیه و یونان سرگردان هستند را بپذیرد. در مجموع کمتر از ۱۵۰۰ نفر در این کشور جان باخته‌اند.   در اروپا، ویروس جدید کرونا همچنان در بریتانیا، فرانسه، اسپانیا و ایتالیا بیشتری قربانی را می‌گیرد. بیشتر بخوانید:  [۱۳:۴۹] تمدید وضعیت اضطراری در ژاپن و گسترش آن به کل کشور در پی افزایش چشمگیر موارد ابتلابه ویروس جدید کرونا در ژاپن شینزو آبه، نخست‌وزیر این کشور، وضعیت اضطراری را که پیش از آن وضع کرده بود تمدید کرده است و آن را برای کل کشور لازم دانسته است. امیر حاتمی، وزیر دفاع نیروهای مسلح و تعدادی از فرماندهان در ۲۴ استان ایران در این مراسم شرکت کرده‌اند. روز شنبه در بریتانیا ۸۸۸ و در فرانسه  ۶۴۲ نفر جان باختند.   در قاره آسیا ایران همچنان بیشترین تعداد قربانی روزانه را دارد. این در حالی‌است که از ثبت اولین آلودگی به این ویروس در این کشور سه ماه می‌گذرد..

به گفته مقام‌های رسمی روز شنبه ۷۳ نفر قربانی شدند. نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان، این سند را"مبهم و متناقض" خواند. هند با ۳۵ و ژاپن با ۳۲ مرگ ناشی از کووید ۱۹ در رتبه‌های بعدی هستند.  به گفته مقامات بهداشت و درمان، یک سوم آمار مبتلایان مربوط به توکیو می‌شود و ازدحام بیماران، سیستم درمانی مراکز بیمارستانی این شهر را به فروپاشی نزدیک کرده است. چین هیچ موردی از مرگ ناشی از کرونا را اعلام نکرد.  [۰۹:۳۰]  سرخط مهمترین خبرهای صبح یکشنبه ۳۱ فروردین   - جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا گفت که این کشور و ایالات متحده آمریکا توافق کرده‌اند که محدودیت عبور و مرور مرزی برای یک ماه دیگر تمدید شود. به گزارش وبسایت هالیوود ریپورتر به نقل از مدیر بازار کن، ژروم پیلارد، بازار مجازی فیلم‌های کن از تاریخ دوم تا ششم تیرماه (۲۲ تا ۲۶ ژوئن) بر پلتفورم"سیناندو" برقرار خواهد بود.  - یک مقام ارشد امنیت سایبری پلیس فدرال آمریکا (FBI) از تلاش هکرهای دولتی برای نفوذ به موسساتی که در حال تحقیق درباره درمان بیماری کووید۱۹ هستند خبر داد. به گفته ترودو این اقدام برای جلوگیری از گسترش ویروس جدید کرونا صورت می‌گیرد.

  - تعداد جانباختگان از بیماری کووید ۱۹ در جهان به بیش از ۱۶۰ هزار نفر رسید. نمایش مجدد برای خریداران بر حسب منطقه‌های زمانی مختلف صورت خواهد گرفت. در روز شنبه بیش از ۱۸۰۰ نفر در ایالات متحده آمریکا جان باختند. بریتانیا با ۸۸۸ قربانی پس از امریکا در جایگاه بیشترین قربانی کرونا قرار گرفت. این هزینه شامل حق استفاده از"سیناندو" برای یک سال می‌باشد.   - اعتراض‌ها در چند ایالات آمریکا به محدودیت‌های ناشی از گسترش ویروس کرونا ادامه یافت. دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در کنفرانس روزانه گزارش اقدامات دولت برای پیشگیری از گشترش بیماری کووید ۱۹ از این اعتراض‌ها حمایت کرد. در گزارش این موسسه علمی همچنین ۲۴۲ مورد جدید فوتی ثبت شده است.

  تاریخ .