آخرین خبرهای پنجشنبه دوم مرداد ۱۳۹۹ | DW | 23.07.2020

23/07/2020 08:44:00 ق.ظ

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، از اعزام واحدهای ویژه پلیس فدرال به شهرهای بیش‌تری خبر داد. او گفت برای 'خاتمه بخشیدن به خون‌ریزی' نیروهای پلیس فدرال به شیکاگو و البوکرکی در ایالت نیومکزیکو نیز اعزام خواهند شد.

[۱۰:۰۰]سرخط مهم‌ترین خبرهای صبح پنجشنبه ۲ مرداد - مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه طرحی را تصویب کرد که به موجب آن فرمان منع سفر که از سوی دونالد ترامپ علیه شهروندان برخی کشورهای جهان از جمله شهروندان ایران به اجرا درآمده بود لغو می‌شود. مجلس نمایندگان که در کنترل دمکرات‌ها قرار دارد با ۲۳۳ رای موافق در مقابل ۱۸۳ مخالف این طرح را تصویب کرد. دو نماینده جمهوری‌خواه هم‌حزبی آقای ترامپ نیز از این طرح حمایت کردند. با این‌همه انتظار نمی‌رود این طرح مورد توجه مجلس سنا که جمهوری‌خواهان کنترل آن را در دست دارند قرار گیرد.

واکنش‌ها به سیلی خوردن و اعدام طنزپرداز قندهاری به دست طالبان اعتراضات در بهارستان اصفهان و ایوان غرب؛ گزارش‌ها از قطع برق، اختلال اینترنت و دستگیری‌ها بایدن: اگر آمریکا وارد یک جنگ واقعی شود در نتیجه حمله سایبری خواهد بود- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

- دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، از اعزام واحدهای ویژه پلیس فدرال به شهرهای بیش‌تری خبر داد. او گفت برای"خاتمه بخشیدن به خون‌ریزی" نیروهای پلیس فدرال به شیکاگو و البوکرکی در ایالت نیومکزیکو نیز اعزام خواهند شد. پیش از این نیروهای ویژه پلیس فدرال به پورتلند اعزام شده بودند. به‌رغم آن، اعتراضات این شهر ادامه یافته است. اعتراضات علیه نژادپرستی که پس از کشته شدن جورج فلوید توسط یکی از ماموران پلیس آغاز شد در بسیاری شهرهای آمریکا همچنان ادامه دارند. مسئولان محلی این دو شهر در واکنش گفته‌اند که از کمک نیروهای فدرال استقبال می‌کنند اما در صورتی که این نیروها در پی سرکوب خشونت‌بار اعتراضات باشند با اقدامات قانونی مواجه خواهند شد. 

- شمار مبتلایان به کووید۱۹ در جهان از مرز ۱۵ میلیون نفر گذشت. بر اساس آخرین آمار رسمی جمع‌آوری شده توسط خبرگزاری رویترز، تا صبح امروز پنجشنبه دست‌کم ۱۵ میلیون و ۱۳ هزار و ۷۶۱ نفر مبتلا به ویروس کرونا در جهان شناسایی شده‌اند. بر همین اساس، تاکنون ۶۱۶ هزار و ۲۷۶ نفر بر اثر ابتلا یه کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.  headtopics.com

ادامه مطلب: DW فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

گفته می‌شود ایران قرار است با چین یک سند همکاری ۲۵ ساله امضا ‌کند؛ سندی که درباره مضمون آن اطلاع‌رسانی صورت نگرفته است. این موضوع انتقادهای گسترده‌ای را به همراه داشته است. از جمله احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری سابق ایران، این سند را با برجام مقایسه کرده و درباره آن هشدار داده است. این دفتر امروز پنج‌شنبه در حساب توئیتری خود نوشته است این تحقیقات پس از چهار روز همکاری فشرده میان شرکت بوئینگ، دولت‌های کانادا و اوکراین و چند نهاد دیگر صورت گرفته است.

به گفته وزیر دفاع آلمان، در روزهای گذشته ترکیه و یونان، دو عضو پیمان ناتو، بر سر حفاری‌های گازی در آب‌های شرق مدیترانه وارد کشمکشی شدید شده بودند. سخنگوی دولت آلمان دیروز چهارشنبه تأیید کرده بود که خانم مرکل با رئیس جمهوری ترکیه و نخست‌وزیر یونان تماس‌های تلفنی داشته است. روز دوشنبه گذشته در حمله هوایی اسرائيل به پیرامون دمشق، یک جنگجوی حزب‌الله لبنان جان خود را از دست داد. این رخداد می‌تواند حزب‌الله را به عملیات تلافی‌جویانه برانگیزد. حزب‌الله لبنان از نظر جمهوری اسلامی ایران ستون مرکزی 'مقاومت' در برابر اسرائيل به شمار می‌رود.

تاکنون جواد جهانگیرزاده، سفیر تهران در باکو بوده است. به گزارش رویترز، در هفته‌های گذشته گسترش ویروس کرونا در عراق شدت و سرعت گرفته است. روزانه حدود هزار نفر در عراق به ویروس کرونا مبتلا می‌شوند. هفته گذشته موزه‌های کشور بنا به رهنمود ستاد ملی کرونا، برای جلوگیری از شیوع کرونا در موج دوم شیوع این ویروس، به مدت یک هفته به روی بازدیدکنندگان بسته بودند. محمدرضا کارگر افزود همه استان‌ها باید تابع دستورات ستاد کرونای استانی خود باشند.

پیش از این نیروهای ویژه پلیس فدرال به پورتلند اعزام شده بودند. به‌رغم آن، اعتراضات این شهر ادامه یافته است. مقامات شیکاگو و البوکرکی گفته‌اند که از کمک نیروهای فدرال استقبال می‌کنند اما در صورتی که این نیروها در پی سرکوب خشونت‌بار اعتراضات باشند با اقدامات قانونی مواجه خواهند شد.

آخرین خبرهای چهارشنبه اول مرداد ۱۳۹۹ | DW | 22.07.2020

آخرین آمار کرونا در برزیل، مکزیک و هند

آخرین آمار کرونا در برزیل، مکزیک و هند

آخرین خبرهای چهارشنبه اول مرداد ۱۳۹۹ | DW | 22.07.2020

نخستين خلبان زن ايرانی | DW | 22.07.2020يكم مرداد ۱۳۷۸: ۲۱ سال پيش عفت تجارتچی در تهران درگذشت. اواخر عمرش گفته بود: 'هنوز هم وقتی هواپيمايی در آسمان می‌بينم، هوايی می‌شوم'.

ظریف: تمدید قرارداد ۲۰ ساله با روسیه در دستور کار است | DW | 21.07.2020وزیر خارجه ایران در دیدار از مسکو گفت، ایران خواستار تمدید قرارداد ۲۰ ساله با روسیه است. روسیه هم اعلام کرد موافق عضویت ایران در سازمان شانگهای است. سفیر ایران در مسکو نیز از تمایل ایران برای خرید تسلیحات روسی خبر داد.