آخرین خبرهای پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ | DW | 16.07.2020

26/04/1399 08:58 ق.ظ

تعداد قربانیان کرونا در آمریکا از ۱۴۰ هزار نفر فراتر رفت روز چهارشنبه ۲۵ تیر (۱۵ ژوئیه) بیش از ۷۱ هزار مورد ابتلای جدید به ویروس سارس-کوو۲ در ایالات متحده آمریکا شناسایی شد.

تعداد قربانیان کرونا در آمریکا از ۱۴۰ هزار نفر فراتر رفت روز چهارشنبه ۲۵ تیر (۱۵ ژوئیه) بیش از ۷۱ هزار مورد ابتلای جدید به ویروس سارس-کوو۲ در ایالات متحده آمریکا شناسایی شد. در همین زمان ۹۹۷ نفر به علت ابتلا به کووید-۱۹ جان باختند.

به این ترتیب مجموع جان‌باختگان در آمریکا از ۱۴۰ هزار نفر فراتر رفت.

بیشترین تعداد قربانیان در روز چهارشنبه اما به برزیل تعلق داشت. یک‌هزار و ۲۶۱ نفر در این کشور جان باختند و مجموع قربانیان از ۷۵ هزار نفر عبور کند. نزدیک به ۴۰ هزار مورد جدید آلودگی نیز شناسایی شد. در همین بازه زمانی در مکزیک ۸۳۶ نفر در پی ابتلا به کووید-۱۹ جان باختند. مجموع جانباختگان از ۳۶ هزار نفر فراتر رفت و مکزیک را پس از آمریکا، برزیل، بریتانیا و بالاتر از ایتالیا در رتبه چهارم بیشترین تعداد قربانی در جهان قرار داد.

در هند علی‌رغم شناسایی بیش از ۳۲ هزار مورد جدید ابتلا، تعداد قربانیان ۶۱۴ نفر اعلام شده است. در آلمان برای ششمین روز پیاپی تعداد قربانیان یک رقمی بود. روز گذشته در این کشور چهار نفر قربانی کووید-۱۹ شدند. [۰۹:۴۰] - حساب توییتری چهره‌های سرشناسی همچون باراک اوباما، جو بایدن، جف بروس (موسس آمازون) و بیل گیتس هک شد. هکر یا هکرها با ارسال پیام جعلی به کاربران وعده دادند در ازای پرداخت بیت‌کوین به یک حساب مخصوص ارز دیجیتال، دو برابر آن را دریافت کنند. صدها نفر قربانی این کلاهبراری شدند.

ادامه مطلب:
dw_persian »

آخرین خبرهای چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ | DW | 15.07.2020

آخرین قیمت‌ها از بازار ارزآخرین قیمت‌ها از بازار ارز امروز صرافی‌های بانکی هر دلار را به قیمت ۲۲ هزار ۲۵۰ تومان می‌خرند و به قیمت ۲۲ هزار و ۹۵۰ تومان نیز می‌فروشند که نرخ خرید دلار در مقایسه با دیروز ثابت مانده اما نرخ فروش آن ۲۰۰ تومان افزایش یافته است.

اجرای حکم یکی از جاسوسی که کارمند وزارت دفاع بود/ آخرین وضعیت اجرای حکم «موسوی مجد»سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری امروز خود از اجرای حکم اعدام یک جاسوس خبر داد.

آخرین آمار شیوع کرونا در کشورهای برزیل، مکزیک و هندآخرین آمار شیوع کرونا در کشورهای برزیل، مکزیک و هند

آخرین خودنمایی‌های دنباله‌دار «نئووایز» پیش از غیبت ۷ هزار سالهدنباله‌دار نئووایز(Neowise) این روزها در بسیاری از نقاط جهان از هانزویل آمریکا گرفته تا وینچستر بریتانیا دیده می‌شود.

وزن سنگین مجازات‌های اعدام در آخرین نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه | DW | 14.07.2020حکم اعدام سه جوان در ایران تایید شد. اتهام: آتش زدن بانک و سند جرم فیلم‌هایی در موبایل‌شان. گزارش از احکام اعدام در آخرین نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه ایران رکورد زد. احکامی بدون 'مدارک قابل استناد' یا 'بی‌تناسب با جرم'.

[۱۰:۱۳]

تعداد قربانیان کرونا در آمریکا از ۱۴۰ هزار نفر فراتر رفت

روز چهارشنبه ۲۵ تیر (۱۵ ژوئیه) بیش از ۷۱ هزار مورد ابتلای جدید به ویروس سارس-کوو۲ در ایالات متحده آمریکا شناسایی شد. در همین زمان ۹۹۷ نفر به علت ابتلا به کووید-۱۹ جان باختند. به این ترتیب مجموع جان‌باختگان در آمریکا از ۱۴۰ هزار نفر فراتر رفت.

بیشترین تعداد قربانیان در روز چهارشنبه اما به برزیل تعلق داشت. یک‌هزار و ۲۶۱ نفر در این کشور جان باختند و مجموع قربانیان از ۷۵ هزار نفر عبور کند. نزدیک به ۴۰ هزار مورد جدید آلودگی نیز شناسایی شد.

در همین بازه زمانی در مکزیک ۸۳۶ نفر در پی ابتلا به کووید-۱۹ جان باختند. مجموع جانباختگان از ۳۶ هزار نفر فراتر رفت و مکزیک را پس از آمریکا، برزیل، بریتانیا و بالاتر از ایتالیا در رتبه چهارم بیشترین تعداد قربانی در جهان قرار داد.

در هند علی‌رغم شناسایی بیش از ۳۲ هزار مورد جدید ابتلا، تعداد قربانیان ۶۱۴ نفر اعلام شده است.

در آلمان برای ششمین روز پیاپی تعداد قربانیان یک رقمی بود. روز گذشته در این کشور چهار نفر قربانی کووید-۱۹ شدند. [۰۹:۴۰] - حساب توییتری چهره‌های سرشناسی همچون باراک اوباما، جو بایدن، جف بروس (موسس آمازون) و بیل گیتس هک شد. هکر یا هکرها با ارسال پیام جعلی به کاربران وعده دادند در ازای پرداخت بیت‌کوین به یک حساب مخصوص ارز دیجیتال، دو برابر آن را دریافت کنند. صدها نفر قربانی این کلاهبراری شدند.

- وب‌سایت یاهو نیوز در گزارشی مدعی شد که دونالد ترامپ به سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) اجازه داده تا عملیات سایبری خرابکاری علیه کشورهای ایران، روسیه، کره شمالی و چین شکل تهاجمی‌تری به خود بگیرد. بر اساس این گزارش، سازمان سیا از دو سال پیش اجازه انجام عملیات بیشتر تهاجمی و ضربه زدن به زیرساخت‌های این کشورها از روش‌های مختلف را یافته است.

- پس از توافق میان اوپک و چند کشور عمده تولیدکننده نفت از جمله روسیه برای افزایش تدریجی تولید از ماه اوت، قیمت نفت اندکی کاهش یافت. این کشورها که در چند ماه اخیر نزدیک به ۱۰ میلیون بشکه تولید خود را کاهش داده‌اند، برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها در چند ماه آینده دو میلیون بشکه نفت بیشتر تولید خواهند کرد.