آخرین خبرهای شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ | DW | 19.09.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 48 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مخالفت بایدن با انتخاب جانشین گینزبرگ پیش از انتخابات جو بایدن، نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا می‌گویند رئیس‌جمهوری آینده این کشور باید جانشین روث بیدر گینزبرگ در دیوان عالی را انتخاب کند.

جو بایدن، نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا می‌گویند رئیس‌جمهوری آینده این کشور باید جانشین روث بیدر گینزبرگ در دیوان عالی را انتخاب کند.

به گفته او مردم در ماه نوامبر به رئیس‌جمهوری آمریکا رای خواهند داد و برنده انتخابات باید نامزد دیوان عالی را معرفی کند. خانم گینزبرگ که یک قاضی لیبرال محسوب می‌شد در سن ۸۷ سالگی به علت بیماری درگذشت. دموکرات‌ها در چند سال اخیر نگران از دست دادن این قاضی بودند. در همین حال میچ مکانل، رهبر جمهوری‌خواه سنای آمریکا گفت که این مجلس آمادگی دارد نامزد احتمالی دونالد ترامپ برای دیوان عالی را مورد بررسی قرار دهد. تصمیمی که قطعا با مقاومت دموکرات‌ها روبرو خواهد شد.

در حال حاضر پنج عضو از نه عضو دیوان عالی آمریکا را جمهوری‌خواهان و محافظه‌کاران تشکیل می‌دهند. انتخابات ماه نوامبر آمریکا به جز تعیین رئيس‌جمهوری، ترکیب کنگره و سنای آمریکا را نیز مشخص خواهد کرد.پارلمان پرو به استیضاح مارتین ویسکارا رئیس جمهوری رای مثبت نداد. تنها ۳۲ نماینده با برکناری او موافقت کردند. ۷۸ نماینده رای مخالف و ۱۵ نماینده دیگر رای ممتنع دادند. نمایندگان مخالف روز جمعه گذشته به آغاز فرایندی برای برکناری مارتین ویسکارا رئیس جمهور رأی مثبت داده بودند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آخرین خبرهای پنجشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۹ | DW | 17.09.2020دولت فرانسه به لبنان فرصت داده است که دولتی تشکیل دهد تا هرچه زودتر بتواند به اصلاحات بنیادی و ضروری دست بزند. حزب‌الله ضمن پشتیبانی از ابتکار فرانسه، گفته است: «ایالات متحده مسئول ناکام ماندن تلاش‌ها برای تشکیل یک دولت توانا است». این تصمیم در نخستین تماس تلفنی رسانه‌ای شده میان اساف زمیر، وزیر توریسم اسرائیل و زید بن راشد الزیانی وزیر گردشگری بحرین ابراز شده است. بحرین و امارات، دو کشور حاشیه خلیج فارس سه‌شنبه گذشته در کاخ سفید، سندی را مبنی بر برقراری روابط کامل دیپلماتیک با اسرائیل امضا کردند. طبق خبر مندرج در سایت اینترنتی وزارت خزانه‌داری آمریکا، شرکت‌های تحریم‌شده یکی شرکت مشاوره آرچ و دیگری شرکت عملیات مهندسی و ساختمانی میمر هستند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آخرین خبرهای جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ | DW | 18.09.2020او افزود: «ایران به عنوان اصلی‌ترین مشکل منطقه و سایر مناطق جهان و عامل دخالت در امور داخلی کشورها معرفی می‌شود و آمریکایی‌ها می‌کوشند مسیر گفت‌وگوها در باره اوضاع خاورمیانه و شمال آفریقا را به جهتی ضد ایرانی سوق دهند.» گوترش اضافه کرد که برای اولین مرتبه از سال ۱۹۹۰، نرخ فقر در سراسر جهان در حال پیش‌روی است. طبق آمار سازمان ملل، هم اینک بیش از ۷۰۰ میلیون نفر از مردم دنیا در فقر شدید به سر می‌برند. این آمار شامل کسانی است که درآمد روزانه‌شان کمتر از دو دلار است. همشهری آنلاین با انتشار این خبر می‌نویسد: «وقتی قیمت خودرو بالاتر از درآمدهاست و مردم از خرید خودروی صفر ناتوان می‌شوند، بدیهی است که بازار خودروهای اجاره‌ای و دربستی شکل می‌گیرد.»
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

فردا؛ آخرین مهلت ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورشمهلت ثبت‌نام برای شرکت در هشتمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور در سال ۹۹ که از ظهر روز پنجشنبه ۲۰ شهریور از طریق سایت سازمان سنجش آغاز شده بود فردا شنبه ۲۹ شهریور ماه به اتمام می رسد. وزارت آموزش و پرورش در آزمون استخدامی امسال حدود ۲۸ هزار نفر را برای شغل معلمی جذب خواهد کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آخرین آمار کرونا در هند، برزیل و مکزیک
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اینفوگرافی| آخرین نظرسنجی‌ها از انتخابات آمریکا - 17 سپتامبردر اینجا نگاهی به آخرین پیش‌بینی‌ها و نظرسنجی‌ها از انتخابات آمریکا می‌اندازیم. فعلا بایدن 7 درصد از ترامپ جلوتر است.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

آخرین وضعیت مناطق زلزله‌زده گلستان- عکس خبری تسنیم - Tasnimبیشتر از 10 روز از وقوع زلزله 5.1 ریشتری در روستاهای کوهستانی رامیان می‌گذرد و با توجه به خشتی و گلی بودن منازل مسکونی در این مناطق هر روز بر تعداد واحدهای خسارت دیده اضافه می‌شود،اما زندگی در این مناطق جریان دارد و تب ساخت و ساز خانه‌های جدید نیز بالا گرفته است.زلزله‌ای که هرچند تلفات جانی نداشت اما سبب شد که حدود 250 خانوار سرپناه خود را در آستانه پاییز و شب‌ و روزهای سرد کوهستان از دست بدهند.عمده خسارت‌ها مربوط به روستای قورچای کانون اصلی زلزله بود. بیشتر از ۱۰ روز از وقوع زلزله ۵.۱ ریشتری در روستاهای کوهستانی رامیان می‌گذرد و با توجه به خشتی و گلی بودن منازل مسکونی در این مناطق هر روز بر تعداد واحدهای خسارت دیده اضافه می‌شود،اما زندگی در این مناطق جریان دارد و تب ساخت و ساز خانه‌های جدید نیز بالا گرفته است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »