آخرین خبرهای جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ | DW | 07.08.2020

17/05/1399 10:09 ق.ظ

شمارقربانیان کرونا در مکزیک از ۵۰ هزار نفر گذشت در حالی که تعداد قربانیان روزانه کووید-۱۹ در آمریکا و برزیل از یک هزار نفر بیشتر است، مجموع قربانیان کرونا در مکزیک از ۵۰ هزار نفر فراتر رفت.

روز پنجشنبه ۱۶ مرداد یک هزار و ۲۲۶ در برزیل جان باختند و مجموع قربانیان در این کشور به عدد یکصدهزار نفر نزدیک شد. تا کنون بیش از ۹۸ هزار و ۶۰۰ نفر قربانی بیماری کووید-۱۹ شده‌اند. در ایالات متحده آمریکا نیز یک هزار و ۲۰۳ نفر جان باختند.

مجموع قربانیان در این کشور از ۱۶۲ و ۸۰۰ نفر گذشت. بیش از ۵۸ هزار مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا نیز شناسایی شدند.

در هند نزدیک به ۹۰۰ نفر جان باختند. آمار کلی جانباختگان تا روز جمعه ۱۷ مرداد بیش از ۴۱ هزار نفر است. مکزیک هم روز مرگبار دیگری را پشت سر گذاشت. بیش از ۸۰۰ نفر در این کشور قربانی کووید-۱۹ شدند و مجموع قربانیان کرونا تا شامگاه پنجشنبه (به وقت محلی) عدد ۵۰ هزار و ۵۱۷ نفر را نشان داد.

روز پنجشنبه در آلمان هفت نفر در پی ابتلا به کووید-۱۹ جان باختند. یک هزار و ۱۰۶ مورد جدید کرونا نیز شناسایی شد.[۰۹:۵۰] - دونالد ترامپ، رئيس‌جمهوری آمریکا با امضای فرمانی هرگونه معامله با شرکت‌های مالک اپلیکیشن‌های تیک تاک و وی چپ را ممنوع اعلام کرد. او این دو شرکت چینی را متهم کرد که احتمالا اطلاعات کاربران آمریکایی را در اختیار دولت چین قرار می‌دهند. headtopics.com

ادامه مطلب:
dw_persian »

آخرین خبرهای چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ | DW | 05.08.2020

آخرین خبرهای پنج‌شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ | DW | 06.08.2020

آخرین آمار کرونا در برزیل، مکزیک و هندطی شبانه‌روز گذشته، 1437 نفر در برزیل، 904 نفر در هند و 829 تن دیگر در مکزیک بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باختند

وعده ۵۰۰ دلاری «آخرین دیکتاتور اروپا» برای پیروزی در ششمین انتخاباتحداقل دستمزد ماهانه در بلاروس هر چند طی دوران ریاست جمهوری الکساندر لوکاشنکو از ۵۰ دلار در سال ۱۹۹۹ به ۵۰۰ دلار رسیده ولی این نرخ از سال ۲۰۱۰ تاکنون ثابت مانده؛ مساله‌ای که مردم این کشور را برای ادامه حمایت از ششمین پیروزی او در انتخابات دلسردتر از همیشه کرده است.

شنتوپ: فرانسه آخرین دولتی است که می‌تواند در مورد حقوق بشر و عدالت اظهارنظر کندرئیس مجلس ترکیه: فرانسه آخرین دولت در جهان است که می تواند در مورد حقوق بشر، حقوق٬ عدالت و بی عدالتی صحبت کند. تاریخ دو قرن اخیر نشان می دهد که پاک کردن لکه ننگ موجود بر پیشانی دولت فرانسه امکانپذیر نیست.

آخرین آمار کرونا در برزیل، مکزیک و هندطی شبانه‌روز گذشته 1237 نفر در برزیل٬ 886 نفر در هند و 819 نفر در مکزیک بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باختند

[۱۰:۱۰]در حالی که تعداد قربانیان روزانه کووید-۱۹ در آمریکا و برزیل از یک هزار نفر بیشتر است، مجموع قربانیان کرونا در مکزیک از ۵۰ هزار نفر فراتر رفت.

روز پنجشنبه ۱۶ مرداد یک هزار و ۲۲۶ در برزیل جان باختند و مجموع قربانیان در این کشور به عدد یکصدهزار نفر نزدیک شد. تا کنون بیش از ۹۸ هزار و ۶۰۰ نفر قربانی بیماری کووید-۱۹ شده‌اند.

در ایالات متحده آمریکا نیز یک هزار و ۲۰۳ نفر جان باختند. مجموع قربانیان در این کشور از ۱۶۲ و ۸۰۰ نفر گذشت. بیش از ۵۸ هزار مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا نیز شناسایی شدند.

در هند نزدیک به ۹۰۰ نفر جان باختند. آمار کلی جانباختگان تا روز جمعه ۱۷ مرداد بیش از ۴۱ هزار نفر است.

مکزیک هم روز مرگبار دیگری را پشت سر گذاشت. بیش از ۸۰۰ نفر در این کشور قربانی کووید-۱۹ شدند و مجموع قربانیان کرونا تا شامگاه پنجشنبه (به وقت محلی) عدد ۵۰ هزار و ۵۱۷ نفر را نشان داد.

روز پنجشنبه در آلمان هفت نفر در پی ابتلا به کووید-۱۹ جان باختند. یک هزار و ۱۰۶ مورد جدید کرونا نیز شناسایی شد.[۰۹:۵۰] - دونالد ترامپ، رئيس‌جمهوری آمریکا با امضای فرمانی هرگونه معامله با شرکت‌های مالک اپلیکیشن‌های تیک تاک و وی چپ را ممنوع اعلام کرد. او این دو شرکت چینی را متهم کرد که احتمالا اطلاعات کاربران آمریکایی را در اختیار دولت چین قرار می‌دهند.

- در پی کاهش تقاضا برای سوخت و نگرانی از موج دوم شیوع کرونا قیمت نفت روز جمعه کاهش یافت. تردید در مورد توافق در آمریکا بر روی بسته محرک اقتصادی نیز از دیگر عوامل این کاهش قیمت عنوان شده است.

- دادستانی نیویورک خواستار انحلال انجمن ملی سلاح این کشور به علت فساد مالی شد. دادستان نیویورک این انجمن را متهم کرد که به صورت غیرقانونی میلیون‌ها دلار در اختیار رهبرانش گذاشته است. انجمن ملی سلاح آمریکا یکی از تشکل‌های تاثیرگذار در تصمیم‌های سیاسی این کشور است.