آخرین خبرهای جمعه نهم آبان ۱۳۹۹ | DW | 30.10.2020

09/08/1399 12:18:00 ب.ظ

«درآمد سرانه ایران به حد ۵۰ سال قبل برگشته است» یک عضو اتاق بازرگانی تهران می‌گوید که مهم‌ترین عامل تحولات جمعیتی در ایران مسئله اقتصاد است. حسن فروزان‌فرد اذعان کرده که درآمد سرانه کشور به حد ۴۰ تا ۵۰ سال قبل بازگشته و این دلیل اصلی کاهش نرخ باروری است.

«درآمد سرانه ایران به حد ۵۰ سال قبل برگشته است»او افزوده که"فرصت طلایی" پس از انقلاب ۱۳۵۷ و جنگ عراق و ایران برای توسعه جمعیت، بر اثر"ناتوانی‌های مدیریتی" از دست رفت. بازداشت نگار مسعودی، عکاس و مستندسازعلت دستگیری خانم مسعودی روشن نیست. 

سفیر ایران در لندن احضار شد این در حالی است که کمتر از شش ماه دیگر به پایان دوران محکومیت خانم زاغری باقی مانده است. این کارمند بنیاد تامسون رویترز در فروردین ۱۳۹۵ در زمان بازگشت از سفری خانوادگی، در فرودگاه تهران بازداشت و سپس به اتهام"تلاش برای براندازی" و"جاسوسی" به پنج سال زندان محکوم شد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

حدث میزدم. ولیکن باید صبور بود. یک نفرشون زنده پیدا شده؟ 😢😢😢😢 این برنج های خارجی و اغلب چینی انگار پلاستیک اند، همان بهتر که فاسد شود نه ترخیص این از برکات جمهوری اسلامی است. مگر برکت شاخ و دم باید داشته باشد تا دیده شود؟! چرا؟جواب:بخاطر وجود اشخاص با لیاقتی امثال دکتر روحانی. شما را به مقام انسانیت می‌رسانیم

آخرین خبرهای چهارشنبه هفتم آبان ۱۳۹۹ | DW | 28.10.2020چرا شرایط جنگی شده؟ خودت باعثش شدی. خودت نبودی؟ خامنه ای و سپاه بوده؟ پس باید اعتراض میکردی و مردم رو مطلع میکردی و استعفا میدادی. استعفا ندادی؟ پس شما یک اژدها با چند سر هستید. البته از قبل میدانیم که جریان چیست و این برای آنان که نمیدانند ساده سازی شد. ما کی تو این 40 سال تو شرایط عادی بودیم که الانش باشیم، یا تو شرایط حساس کنونی هستیم یا تو شرایط جنگ پس چرا مسئولین حتی تو شرایط جنگی هم دست از دزدی بر نمیدارن یعنی اون مسئولی ک اون بلدوزر رو فرستاد تا صحنه رو جمع کنه هم جزو خاطیان حساب میشه؟

آخرین خبرهای پنج‌شنبه هشتم آبان ۱۳۹۹ | DW | 29.10.2020به ایران چرا تبریک گفته؟🤔 الهام جون ولی ما با پیروزی ارمنستان راضی تریم .....الهام اسرائیلی ننگت باد ...چوب تو ....تنگت باد😆 عوام فریبی

۵ روز تا رقابت بایدن و ترامپ؛ برنده براساس آخرین نظرسنجی‌ها چه کسی خواهد بود؟در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا رای نامزدها در کالج الکترال و بر همین اساس وضعیت آنها در ایالت‌های کلیدی (ایالت هایی که مشخص نیست چه کسی بیشترین آراء را کسب خواهد کرد) تعیین‌کننده خواهد بود. سگ زرد برادر شغال سگ زرد و برادر شغال مصداق رهبر و رییس جمهور رژیم جاعش هست که همیشه هم‌دعوای زرگری راه میندازن مثلا عاقا از دولت راضی نیست

آخرین وضعیت همه‌گیری کرونا در هند، چین و کره جنوبیکرونا طی 24 ساعت اخیر جان بیش از 500 نفر را در هند گرفته، این در حالی است که در کره جنوبی تنها یک مورد فوتی و در چین نیز گزارشی در این زمینه منتشر نشده است. - خبرگزاری آناتولی

اینفوگرافی| آخرین نظرسنجی‌ها از انتخابات آمریکا - 28 اکتبردر فاصله 6 روز مانده به انتخابات آمریکا نظرسنجی‌های رسانه‌های گوناگون همچنان ادامه دارد. ترامپ در برخی نظرسنجی‌ها نسبت به روز گذشته مقداری رشد داشته است.

آخرین خبرهای چهارشنبه هفتم آبان ۱۳۹۹ | DW | 28.10.2020چرا شرایط جنگی شده؟ خودت باعثش شدی. خودت نبودی؟ خامنه ای و سپاه بوده؟ پس باید اعتراض میکردی و مردم رو مطلع میکردی و استعفا میدادی. استعفا ندادی؟ پس شما یک اژدها با چند سر هستید. البته از قبل میدانیم که جریان چیست و این برای آنان که نمیدانند ساده سازی شد. ما کی تو این 40 سال تو شرایط عادی بودیم که الانش باشیم، یا تو شرایط حساس کنونی هستیم یا تو شرایط جنگ پس چرا مسئولین حتی تو شرایط جنگی هم دست از دزدی بر نمیدارن یعنی اون مسئولی ک اون بلدوزر رو فرستاد تا صحنه رو جمع کنه هم جزو خاطیان حساب میشه؟

آخرین خبرهای جمعه نهم آبان ۱۳۹۹ [ ] «درآمد سرانه ایران به حد ۵۰ سال قبل برگشته است» یک عضو اتاق بازرگانی تهران می‌گوید که مهم‌ترین عامل تحولات جمعیتی در ایران مسئله اقتصاد است.آخرین خبرهای چهارشنبه هفتم آبان ۱۳۹۹ [ ] بهاروند: ابهامی در مجازات خاطیان سرنگونی هواپیمای اوکراینی وجود ندارد معاون حقوقی وزارت خارجه ایران می‌گوید که در آخرین دور مذاکرات با هیات اوکراینی،"مسائل جزیی‌تر" مورد بحث قرار گرفته است.آخرین خبرهای پنج‌شنبه هشتم آبان ۱۳۹۹ [۰۹:۴۰] کرونا در آلمان: بیش از ۱۶هزار ابتلای جدید مؤسسه روبرت کخ آلمان از ۱۶هزار و ۷۷۴ مورد ابتلا به ویروس کرونا در طول ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.Aa نتیجه آخرین نظرسنجی های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ایالت های کلیدی از اختلاف ناچیز بین دونالد ترامپ، رئیس جمهوری کنونی این کشور و جو بایدن، نامزد حزب دموکرات حکایت دارد.

حسن فروزان‌فرد اذعان کرده که درآمد سرانه کشور به حد ۴۰ تا ۵۰ سال قبل بازگشته و این دلیل اصلی کاهش نرخ باروری است. فروزان‌فرد هشدار داده که کاهش جمعیت اولین زیان خود را در صندوق‌های بازنشستگی نشان خواهد داد: «این صندوق‌ها زمانی پایدار می‌مانند و رشد می‌کنند که یک روند منطقی در ورود و خروج داشته باشند‌.  محسن بهاروند عنوان کرد که ایران آماده تسریع مذاکرات و جمع‌بندی نتایج است و افزود که سایر طرف‌های درگیر، غیر از کانادا، آمادگی مشابهی دارند. از طرف دیگر به واسطه ظرفیت‌های بهداشتی و آگاهی عمومی که به وجود آمده طول عمر مفید افراد در جامعه در حال افزایش است. تا کنون ۱۰هزار و ۲۷۲ نفر در این کشور جانشان را بر اثر این بیماری جان از دست داده‌اند. این دو موضوع کنار هم نشان‌دهنده ‌یک فاجعه در زمینه سازماندهی صندوق‌های بازنشستگی است. هرچند خیلی از اینها اتباع خود ما هستند و ما می‌توانیم خودمان در این مورد تصمیم بگیریم.» او افزوده که"فرصت طلایی" پس از انقلاب ۱۳۵۷ و جنگ عراق و ایران برای توسعه جمعیت، بر اثر"ناتوانی‌های مدیریتی" از دست رفت. این در حالی است که بیش از ۵۰ میلیون نفر تاکنون رای خود را با پست ارسال کرده اند.

    [۱۲:۱۰] بازداشت نگار مسعودی، عکاس و مستندساز خبرگزاری حقوق بشری"هرانا" از دستگیری نگار مسعودی، عکاس و مستندساز خبر داد. پرواز ۷۵۲ تهران به کی‌یف، سحرگاه چهارشنبه ۱۸ دی، دقایقی پس از اوج‌گیری، از سوی پدافند سپاه پاسداران مورد شلیک دو موشک قرار گرفت.  ـ دیوان عالی آمریکا درخواست دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور برای جلوگیری از شمارش آرای پستی بعد از سوم نوامبر (روز انتخابات ریاست جمهوری) را رد کرد. هرانا می‌نویسد، نیروهای امنیتی خانه ‌والدین این شهروند را نیز تفتیش کرده و برخی وسایل شخصی او را همراه برده‌اند. نگار مسعودی ۳۵ ساله است و ساخت چند فیلم کوتاه و بلند را علاوه بر عکاسی در کارنامه دارد. جمهوری اسلامی پس از سه روز کتمان، به واقعیت اذعان کرد. او در سال ۹۷ در خانه هنرمندان تهران یک نمایشگاه عکس از مرضیه ابراهیمی، یکی از قربانیان اسیدپاشی‌ در اصفهان برگزار کرد. ـ وزارت خارجه ترکیه کاردار سفارت فرانسه را در اعتراض به انتشار کاریکاتور رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در نشریه"شارلی ابدو" احضار کرد. علت دستگیری خانم مسعودی روشن نیست.    ۱۲:۲۰] روحانی: ما در شرایط  جنگ هستیم حسن روحانی در جلسه هیات دولت از رهبر جمهوری اسلامی به خاطر"تفقد به رئیس جمهور و دولت" تشکر کرد و خواستار همیاری دوقوه دیگر و نیروهای مسلح با دولت شد. نامزد دموکرات ها در آن دوره همانطور که نظرسنجی ها پیش بینی کرده بودند با اختلاف سه میلیون رای موفق به کسب بیشترین آرای عمومی شد.

  [ ] سفیر ایران در لندن احضار شد  وزارت خارجه بریتانیا حمید بعیدی‌نژاد، سفیر ایران در لندن را در ارتباط با فراخوانده شدن نازنین زاغری به دادگاه انقلاب احضار کرد. رویترز می‌نویسد مقامات انگلیسی نگرانی عمیق خود را در این زمینه ابراز کرده و خواستار پایان یافتن حبس خانم زاغری شده‌اند.» روحانی با اذعان به سختی‌ها و مشکلات مردم گفت: «ما در شرایط جنگ هستیم اما تحریم‌های آمریکا در نفس‌های آخر است. نازنین زاغری، زندانی دوتابعیتی، از اسفند ۹۸ و پس از شیوع کرونا با پابند الکترونیکی در مرخصی به سر می‌برد، ولی اجازه ندارد از شعاع ۳۰۰ متری محل سکونت خود دور شود. او در مکالمه با همسرش اطلاع داده که قرار است به دادگاه برود و به او گفته‌اند که پس از دادگاه به زندان بازگردانده می‌شود.» [ ۱۲:۲۰] کرونا در آلمان؛ حدود ۱۵هزار ابتلا در یک روز انستیتو ویروس‌شناسی روبرت کخ از ثبت ۱۴هزار و ۹۶۴ ابتلای جدید به کرونا در آلمان، ظرف ۲۴ ساعت گذشته خبر داد. این در حالی است که کمتر از شش ماه دیگر به پایان دوران محکومیت خانم زاغری باقی مانده است. در مقابل دونالد ترامپ برای غلبه بر رقیب دموکرات خود باید بتواند در همه ایالت هایی که فاصله او و جو بایدن در نظرسنجی ها کمتر از پنج درصد است پیروز شود.

این کارمند بنیاد تامسون رویترز در فروردین ۱۳۹۵ در زمان بازگشت از سفری خانوادگی، در فرودگاه تهران بازداشت و سپس به اتهام"تلاش برای براندازی" و"جاسوسی" به پنج سال زندان محکوم شد. به این ترتیب آمار درگذشتگان به ۱۰هزار و ۹۸ نفر و مجموع افراد مبتلا به ۴۴۹هزار و ۲۷ نفر رسید.   [۱۰:۱۰] کرونا در آلمان: بیش از ۱۸هزار ابتلای جدید مؤسسه روبرت کخ آلمان از ۱۸هزار و ۶۸۱ مورد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور در طول ۲۴ ساعت گذشته خبر داد. در همین مدت ۷۷ نفر بر اثر ابتلا به بیماری"کووید ۱۹" جان باخته‌اند. خانم مرکل قرار است در جلسه مشترکی با روسای دولت‌های ایالتی، درباره مدیریت اپیدمی و محدودیت‌های احتمالی تازه تصمیم‌گیری کند. شمار کل مبتلایان به کرونا در آلمان به ۴۹۹هزار و ۶۹۴ نفر رسیده است. تا کنون ۱۰هزار و ۳۴۹ نفر در این کشور جانشان را بر اثر این بیماری از دست داده‌اند. آفریقای جنوبی یکی از بیشترین موارد بیماری را در قاره سیاه دارد. هم‌رسانی این مطلب:.

  [۱۰:۰۰] سرخط مهم‌ترین خبرهای صبح جمعه نهم آبان  ـ سازمان عفو بین‌الملل خواستار آزادی هر چه سریع‌تر نازنین زاغری و انوشه آشوری،‌ دو زندانی دو تابعیتی در ایران شد. این سازمان اعلام کرد که این‌ها"چندین سال است که در بازداشت خودسرانه به‌سر می‌برند و قربانی شکنجه و محاکمه‌های به‌غایت ناعادلانه ‌شده‌اند.    [۱۰:۱۵] قالیباف به کرونا مبتلا شد  محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس ایران، روز چهارشنبه هفتم آبان (۲۸ اکتبر) از مثبت بودن تست کرونای خود خبر داد." عفو بین‌الملل از دولت بریتانیا خواست، پیگیری سرنوشت این دو نفر را"در بالاترین اولویت قرار دهد و با کارزار جدید عفو بین‌الملل بریتانیا همراه شود." عفو بین‌الملل گفت: «خواسته ما: بازگشت انوشه و نازنین به آغوش خانواده‌هایشان در بریتانیا تا روز کریسمس است.  در هفته‌های گذشته کشمکش میان حسن روحانی و محمدباقر قالیباف بر سر شیوه مواجهه با ویروس کرونا بالا گرفت.» ـ عباس عراقچی، فرستاده ویژه ایران در بدو ورود به ایروان، پایتخت ارمنستان خواستار باز شدن هر چه سریع‌تر راه برای صلح این کشور با جمهوری آذربایجان بر سر منطقه قره‌باغ شد.

او به خبرنگاران گفت: «ایران می‌تواند این مسیر را باز کند.  مشاوران رئيس‌مجلس در مقابل حسن روحانی را به مخفی شدن از بیم ویروس کرونا متهم کردند.» عراقچی افزود: «ابتکار جمهوری اسلامی ایران یک صلح پایدار در منطقه را هدف قرار می‌دهد.» ـ تا روز پنج‌شنبه هشتم آبان بیش از ۸۰ میلیون آمریکایی آرای خود برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را به صورت حضوری یا پستی ارائه کرده‌اند. در همین زمان موارد جدید ابتلا در این کشور نیز بیش از ۷۵ هزار نفر گزارش شد. میزان مشارکت در دو ایالت کلیدی تگزاس و فلوریدا تا کنون بیش از هم زمان دیگر بوده است. انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سوم نوامبر برگزار خواهد شد. این تعداد برابر با نصف کل رای‌دهندگان در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ این کشور است.

تاریخ .