آخرین خبرهای شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ | DW | 16.11.2019

25/08/1398 12:18 ب.ظ

هفت ماه پس از حمله تروریستی مرگبار در سریلانکا، شهروندان این کشور روز شنبه ۲۵ آبان برای انتخابات ریاست جمهوری پای صندوق‌های رای می‌روند. در مراسم عید پاک در روز یک‌شنبه (۲۱ آوریل) ۲۵۳ نفر از جمله ۴۲ خارجی کشته شده‌اند.

مدارس در برخی مناطق تهران تعطیل شد به گزارش ایسنا، محمد تقی‌زاده گفت: «با توجه به برودت هوا، بارش برف و پیش‌بینی ادامه بارش برف، امروز بعدازظهر کلیه مقاطع تحصیلی مدارس مناطق یک تا پنج و ۲۲ تهران تعطیل هستند.

»

[۱۲:۴۰] مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در توییتی با اشاره به ایران، ونزوئلا و هنگ‌کنگ که در حال حاضر میل شدید به آزادی در آن نمایان شده نوشت: «عطش آزادی همیشه پیروزی می‌‌شود. همان‌طور که در فروریزی دیوار برلین و پایان آپارتاید در آفریقای جنوبی این اتفاق افتاد.«

"راهبندان‌های اعتراضی" در ایران به دنبال گرانی بنزین مطابق این گزارش‌ها، این حرکات اعتراضی از جمله در تهران، اصفهان، شیراز، تبریز، رشت، قزوین، سنندج، ارومیه، بابل، ایلام، کرج، گرمسار، خرم‌آباد، و کرمانشاه به وقوع پیوسته است. headtopics.com

از شعارهایی که در این تجمع‌ها داده شده می‌توان به 'مرگ بر دیکتاتور'، 'روحانی دروغگو'، ایرانی‌، بسه دیگه غیرتتو نشون بده' و 'نیروی انتظامی، حمایت حمایت' اشاره کرد.

مطابق این گزارش‌ها، این حرکات اعتراضی از جمله در تهران، اصفهان، شیراز، تبریز، رشت، قزوین، سنندج، ارومیه، بابل، ایلام، کرج، گرمسار، خرم‌آباد، و کرمانشاه به وقوع پیوسته است.

ادامه مطلب:
dw_persian »

طرفداران اوو مورالس خواستار برگشت او به قدرت هستند. آنها بر این نظر هستند مورالس تحت فشار ارتش و پلیس مجبور شده است کناره‌گیری کند.

آخرین خبرهای جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ | DW | 15.11.2019

آخرین خبرهای جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ | DW | 15.11.2019

ادامه ناآرامی‌ها در بیش از ۲۰ شهر ایران و کاهش سرعت اینترنت | DW | 16.11.2019اعتراض به گرانی بنزین در بیش از ۲۰ شهر ایران ادامه دارد. در سیرجان یک معترض کشته شده است. نت‌بلاکس که سرعت اینترنت در سراسر دنیا را رصد می‌کند گزارش داده که در تهران، مشهد و شیراز سرعت اینترنت به شدت کاهش یافته است.

در تحولی خطرناک..انفجار خودرو بمبگذاری شده در بغداد یک کشته و 20 زخمی بر جای گذاشتخبرنگار «العربیه» سحرگاه شنبه 16 نوامبر 2019 گزارش داد در پی انفجار خودرویی بمبگذاری شده در نزدیکی

دولت کویت استعفا داددولت کویت امروز- پنج شنبه- استعفایش را تقدیم امیر این کشور کرد.

محدودیت سوختگیری با کارت بنزین جایگاه برداشته شدبا اعلام سهمیه بندی بنزین از بامداد جمعه ۲۴ آبان، محدودیت سوختگیری با کارت جایگاه (۲۰ لیتر در هر بار سوختگیری) برداشته شد.