آخرین وضعیت مناطق زلزله‌زده استان خوزستان| بسیج امکانات تا رفع کامل مشکلات/ زمین‌لرزه حجم کوچکی از محرومیت را به نمایش گذاشت+ فیلم- اخبار خوزستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

21/07/1400 10:45 ق.ظ

🎥 بخش دوم - آخرین وضعیت مناطق زلزله‌زده استان خوزستان زلزله منطقه مرزی استان خوزستان و چهارمحال باعث وارد شدن خسارات فرآوان به روستائیان و عشایر شده است که در این زمینه پس از دستور فوری رئیس‌جمهور برای امدادرسانی، اعزام کمک‌ها به مناطق سرعت گرفته است

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ، از نخستین ساعات وقوع زلزله در شهرستان اندیکا در استان خوزستان که تاکنون با وقوع ده‌ها پس‌لرزه با حداکثر شدت 5 ریشتر همراه شده است، امدادرسانی و کمک‌رسانی توسط نهادهای امدادرسانی مانند هلال احمر، کمیته امداد حضرت امام(ره)، بهداشت استان، سپاه...

، از نخستین ساعات وقوع زلزله در شهرستان اندیکا در استان خوزستان که تاکنون با وقوع ده‌ها پس‌لرزه با حداکثر شدت 5 ریشتر همراه شده است، امدادرسانی و کمک‌رسانی توسط نهادهای امدادرسانی مانند هلال احمر، کمیته امداد حضرت امام(ره)، بهداشت استان، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج مستضعفین و برخی دیگر از نهادهای امدادرسان و جهادی آغاز شده است.

در زمان حاضر پس از طی 9 روز از زمان وقوع زلزله اصلی در روز دوشنبه 12 مهر، به‌دلیل صعب‌العبور بودن مسیرهای دسترسی به مناطق زلزله‌زده و همچنین بافت قدیمی و فرسوده مناطق روستایی و همچنین حجم بالای محرومیت در مناطق زلزله‌زده، هنوز هم برآورد درستی از آسیب زلزله منتشر نشده است و هر روز آمارهای جدیدی ارائه می‌شود.

در این خصوص، امرالله نوذری فرماندار اندیکا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اهواز با بیان اینکه بیشترین آمار خسارات مربوط به بخش روستایی و عشایری شهرستان است اظهار داشت: بر اساس ارزیابی‌های انجام‌شده تعداد 330 روستای اندیکا خسارت جدی دیده‌اند که از این مجموع 30 روستا بین 80 تا 90 درصد دچار آسیب شده‌اند. headtopics.

ادامه مطلب:
Tasnimnews_Fa »

مقصد هفتمین سفر رئیس جمهور استان فارس است- اخبار فارس - اخبار استانها تسنیم | Tasnimرئیس‌جمهور روز پنجشنبه به استان فارس سفر می‌کند سخنگوی مجمع نمایندگان استان فارس: مقصد هفتمین سفر رئیس‌جمهور استان فارس است

وزارت امور خارجه: سفر انریکه مورا به ایران روز پنج‌شنبه انجام می‌شود- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimوزارت‌خارجه سفر «انریکه مورا» مسئول سیاست‌خارجی اتحادیه اروپا به تهران را تایید کرد سخنگوی وزارت امورخارجه: این سفر در ادامه رایزنی‌های دو طرف در خصوص موضوعات مورد علاقه فی‌ما‌بین از جمله روابط ایران و اتحادیه، افغانستان و برجام صورت می‌پذیرد JCPOA سر دولت ونظام ایران را گرم کردندتابه بهانه آشتی با آل‌سعود وایجاد تنش با پانترک‌های جمهوری جعلی باکو وپانکردهای اربیل عراق حشدالشعبی در مقابل آمریکا نابودکنندو حالا هم باحضور مسئول سیاست خارجی اروپابه ایران!! درپی نابودی مقاومت در یمن و عراق ،سوریه لبنان هستند٪!

واکنش‌ها به نتایج انتخابات عراق؛ از استقبال تا اعتراض برخی احزاب سیاسی- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimبیانیه مقاومت عراق در واکنش به نتایج انتخابات_عراق مقاومت عراق در بیانیه‌ای با تاکید بر آمادگی کامل خود برای حفظ کشور اعلام کرد که در مقابله با توطئه‌‌چینی‌ها برای انحلال حشد الشعبی، هیچگونه سستی به خود راه نخواهد داد همه رو جمع می کنن. چرا در امور عراق و عراقی ها دخالت می کنید؟ ما از شما متنفر هستیم و نمی خواهیم شما در کشور ما باشید. ای کثیف ها بیرون بروید

وزیرخارجه قطر: ارتباط شورای همکاری با ایران ضروری است/ بازگشت به توافق هسته‌ای به نفع همه ماست- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimوزیرخارجه قطر: ارتباط شورای همکاری با ایران ضروری است بازگشت به توافق هسته‌ای به نفع همه ماست ما اکنون شاهد تحرکات مثبت میان عربستان و ایران هستیم و به ادامه این روند تشویق می‌کنیم

ادامه تاریخ سازی دختران وزنه‌برداری/ ایران سوم جهان شد- اخبار ورزش زنان - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnimدختران وزنه‌بردار ایران سوم جهان شدند دختران نوجوان تیم وزنه‌برداری کشورمان در اولین تجربه حضور در رقابت‌های جهانی، با کسب دو مدال نقره و دو برنز و مجموع ۳۹۳ امتیاز، در رده سوم جهان قرار گرفتند

دهقان دهنوی غزل خداحافظی از بورس را خواند/ سهامداران ماندند و زیان انباشته‌شده!- اخبار اقتصاد ایران - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnimدهنوی غزل خداحافظ از بورس را خواند سهامداران ماندند و زیان انباشته شده! دهقان دهنوی: وزیر اقتصاد ۸ مهر به من اطلاع داد برنامه تغییر تیم مدیریتی سازمان بورس را دارد، از همان روز پیگیر هستم که این اتفاق زودتر بیفتد

اهواز‌

، از نخستین ساعات وقوع زلزله در شهرستان اندیکا در استان خوزستان که تاکنون با وقوع ده‌ها پس‌لرزه با حداکثر شدت 5 ریشتر همراه شده است، امدادرسانی و کمک‌رسانی توسط نهادهای امدادرسانی مانند هلال احمر، کمیته امداد حضرت امام(ره)، بهداشت استان، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج مستضعفین و برخی دیگر از نهادهای امدادرسان و جهادی آغاز شده است.

در زمان حاضر پس از طی 9 روز از زمان وقوع زلزله اصلی در روز دوشنبه 12 مهر، به‌دلیل صعب‌العبور بودن مسیرهای دسترسی به مناطق زلزله‌زده و همچنین بافت قدیمی و فرسوده مناطق روستایی و همچنین حجم بالای محرومیت در مناطق زلزله‌زده، هنوز هم برآورد درستی از آسیب زلزله منتشر نشده است و هر روز آمارهای جدیدی ارائه می‌شود.

در این خصوص، امرالله نوذری فرماندار اندیکا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اهواز با بیان اینکه بیشترین آمار خسارات مربوط به بخش روستایی و عشایری شهرستان است اظهار داشت: بر اساس ارزیابی‌های انجام‌شده تعداد 330 روستای اندیکا خسارت جدی دیده‌اند که از این مجموع 30 روستا بین 80 تا 90 درصد دچار آسیب شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه ارزیابی‌های مناطق زلزله‌زده ادامه دارد، افزود: بیش از 400 منزل نیز نیاز به بازسازی کامل دارند که با توجه به نزدیک شدن به فصل سرما تأمین اسکان موقت اولویت اصلی در مناطق زلزله‌زده شهرستان اندیکا است.

فرماندار اندیکا با اشاره به پیگیری‌های رئیس‌جمهور، رئیس مجلس شورای اسلامی و حضور نماینده ولی فقیه و استاندار خوزستان و مدیرعامل بنیاد احسان در مناطق زلزله‌زده گفت: امدادگران جمعیت هلال احمر و گروه‌های جهادی از همان ساعات اولیه زلزله در منطقه حضور یافتند و اقدام به امدادرسانی کردند و قرارگاه فنی و مهندسی شهید حاج احمد متوسلیان و قرارگاه خدمت‌رسانی شهید حسین‌پور نیز در منطقه مستقر شدند.

نوذری گفت: شهرستان اندیکا دچار محرومیت است و نیاز به امکاناتی از جمله آب شرب، بیمارستان و راه مناسب است که در این موضوع اقداماتی در حال انجام است که ضرورت دارد این موضوعات پیگیری و مطالبه‌گری شود.

با وقوع زلزله، نهادهای امدادرسان، از جمله کمیته امداد حضرت امام(ره) به‌سرعت وارد میدان شدند و در چند روز گذشته در شهرستان اندیکا در خوزستان تیم‌های امدادی و مدیران و نیرو‌های جهادی کمیته امداد امام خمینی(ره) به منطقه اعزام شده‌اند و اقدامات حمایتی از آسیب‌دیدگان آغاز شده است.

در مناطق زلزله‌زده اندیکا خانوارهایی تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند که خدمات‌‌رسانی به این خانواده‌ها آغاز شده است و در حوزه‌های مختلف معیشت، تهیه بسته‌های غذایی و نوشت‌افزار دانش‌آموزان پنج میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده شده است.

جمال شیبه مدیرکل کمیته امداد امام خمینی خوزستان در گفتگو با خبرنگار تسنیم اظهار کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) برای تهیه اقلام غذایی و بسته‌های معیشتی در مناطق زلزله‌زده، پنج میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده است و ظرف چند روز آینده بسته‌های غذایی میان مردم توزیع خواهد شد.

مصطفی فروتن مدیر دبیرخانه تشکل‌های جهادی کمیته امداد امام خمینی(ره) در گفتگو با خبرنگار تسنیم گفت: در زلزله اخیر شهرستان اندیکا بخش چلو 1450 خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی خوزستان آسیب دیدند.

فروتن گفت: کمیته امداد امام خمینی نسبت به پوشش موضوعات آسیب‌دیده حوزه مددجویی و افراد آسیب‌دیده کم‌برخوردار اقدامات ویژه انجام خواهد داد و در حوزه‌های مسکن‌، معیشت و تجهیزات گرمایشی با توجه به نزدیک شدن به فصل سرما خدمات‌رسانی می‌کند.

ناجی عبیاوی قائم‌مقام کمیته امداد امام خمینی خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم ابراز کرد: بعد از حادثه زلزله در اندیکا در راستای وظایف ذاتی کمیته امداد امام خمینی در جهت ارزیابی و امدادرسانی خانواده‌های معزز تحت حمایت در منطقه حاضر شدیم و در حوزه تعمیرات، و تهیه وسایل گرمایشی و سایر ملزومات کنار مردم خواهیم بود.