آخرین روز اعلام نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ایران؛ لاریجانی، جهانگیری و رئیسی هم آمدند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در آخرین روز از مهلت قانونی برای اعلام نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال ۱۴۰۰، چندین تن از چهره‌های ‌سیاسی شناخته‌شده برای شرکت در مهم‌ترین رقابت سیاسی کشور ثبت نام کردند.

در روز شنبه ۲۵ اردیبهشت، ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه، علی لاریجانی، رئیس پیشین مجلس، محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران، رئیس جمهوری پیشین، عزت‌الله ضرغامی، رئیس پیشین صدا و سیما و اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری از جمله سرشناس‌ترین شخصیت‌های سیاسی بودند که با حضور در ساختمان وزارت کشور در خیابان فاطمی، برای نامزدی در این انتخابات ثبت نام کردند.

ضرغامی با حضور پررنگ خود در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی در هفته‌های اخیر تقریبا تردیدی در مورد ثبت نام برای کسی باقی نگذاشته بود. او از سیاست‌هایش در دوران صدارت بر صدا و سیما و حتی از شیوه‌هایش برای اعمال سانسور در این دستگاه دفاع کرده بود.سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه قبل از ثبت نام بیانیه‌ای منتشر کرد. او در بیانیه خود با نفی «تعارفات سیاسی و زدوبندهای جناحی»، گفته است که برای رسیدن به «ایران قوی» به «تحول همه‌جانبه و نظام‌مند» نیاز است.

رئیس قوه قضائیه ایران با یادآوری مشکلات اقتصادی فراوان به بار آمده در پایان کار دولت دوازدهم گفته است که به صورت «مستقل» در انتخابات شرکت می‌کند و بنا دارد با تکیه بر «تجربه طولانی» و با استفاده از نیروی «جوانان» با «فساد» مبارزه کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

خود خدا هم بیاد رای نمیدیم

عرض شود حضورتون هم اومد مرتیکه ی غیر ایرانی

اینا پس چرا از مقام های قبلیشون استعفا ندادن

خیلی هم‌ خوب کلا بدون ماسکه یارو، البته بایدن گفته که دیگه لازم نیست ماسک بزنن

سیرک!

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها