آخرین گام‌های مجلس دهم؛ نمایندگان به تغییر پول ملی از ریال به تومان رای دادند

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بانک مرکزی مکلف شد ظرف ۳ سال آینده، شرایط تبدیل پول_ملی از ریال به تومان را فراهم و با جمع‌آوری ریال، رسما تومان را جایگزین آن کند. رییس کل بانک_مرکزی وعده داد که تغییر پول ملی از ریال به تومان، تاثیری بر تورم نخواهد داشت. بخوانید 👇 مجلس حذف_چهار_صفر

به گزارش «ایران‌وایر»، براساس مصوبه روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ مجلس شورای اسلامی، بانک مرکزی ایران مکلف شد ظرف سه سال آینده، شرایط تبدیل پول ملی از ریال به تومان را فراهم و با جمع‌آوری ریال، رسما تومان را جایگزین آن کند.

او گفت: «یک سال است در کمیسیون اقتصادی درباره این موضوع بحث و بررسی می‌شود و از آن‌جایی که تسهیل مبادلات بازرگانی از وظایف اصلی بانک مرکزی است، بنابراین یکی از ملزومات این تسهیل‌گری، نظام پرداخت و یکی از مهم‌ترین آن نیز اسکناس ومسکوک است.» مخالفان این لایحه، هزینه‌های مالی اجرای این طرح را دلیل مخالفت خود عنوان می‌کنند. «تقی کبیری»، نماینده خوی در مخالفت با این لایحه گفت: «تغییر واحد پولی و ضرورت آن را نیز کارشناسان مطرح می‌کنند‌ اما در شرایط فعلی، هزینه‌های زاید و زیادی در راستای تغییر واحد پولی بر دوش کشور گذاشته می‌شود و آن چاپ اسکناس، امحای اسکناس‌های قبلی و فعلی، نرم‌افزار و تنظیم کلیه سیستم‌های بانکی و حسابداری بر واحد پولی جدید، هزینه‌هایی است که بر دوش کشور می‌گذارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

هاشمی‌طبا: AFC به ما اعتماد ندارد/ میزبانی جام ملت‌ها را به ایران نمی‌دهندرئیس سابق سازمان تربیت بدنی می گوید اعطای میزبانی جام ملت ها به کشورهای دیگر توسط AFC راحت‌تر از دادن آن به ایران است و به همین دلیل ایران میزبان این رویداد نخواهد شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مصوبه جدید مجلس برای تشخیص عدم التزام عملی کاندیداها به اسلام- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimطبق مصوبه نمایندگان مجلس شورای اسلامی مقرر شد عدم التزام عملی داوطلبان انتخابات به اسلام با حکم قطعی دادگاه صالح مبنی بر فساد مالی یا اخلاقی وی اثبات شود. هه رسانه مردمی!!!! 4/8 میلیارد دلار کجاست؟؟ پول_مردم_کجاست چرا اسم اطلاعات سپاه نیس؟؟؟؟ وزارت اطلاعات که خود دولتی است ثبت احوال! دادستان کل! ، این همه بغض و کینه لیبرال ها از سپاه کی تموم میشه!!؟ عدم التزامی که‌ گفت یعنی چی دقیقا
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

مجلس تغییر واحد پول ایران به تومان را تصویب کرد | DW | 04.05.2020طرح بانک مرکزی برای حذف چهار صفر از پول ملی ایران و تغییر آن به تومان یک گام مهم به اجرایی شدن نزدیک شد. مصوبه مجلس برای تغییر واحد پول به تومان پس از تائید شورای نگهبان در یک دوره حداکثر سه ساله اجرایی می‌شود. ی کار دیگه هم میشه کرد بجای صفر💩 بزارن دستاورد جمهوری اسلامی مثلا 💩💩💩1 ریال با توجه تغییر واحد پول ملی و سردرگمی های قابل پیش بینی, هر چه سریعتر پرونده های فساد و اختلاس را تعیین تکلیف کنند. بدیهی ست با تغییر واحد پولی تا مدت ها در اخبار و تلويزيون باید به مردم گفت اختلاس خاوری به تومان قدیم بوده نه جدید و قس علی هذا... هر تومان جدید مساوی ۱۰ هزار ریال جاری. هر تومان جدید مساوی ۱ هزار تومان قدیم. هر تومان جدید مساوی ۱۰۰ پارسه (قران). هر پارسه (قران) مساوی ۱۰۰ ریال جاری. هر پارسه (قران) مساوی ۱۰ تومان قدیم. هر تومان قدیم مساوی ۱۰ ریال جاری. برید حفظ کنید که بدبخت شدیم. کم سرمون کلاه میرفت آخه؟..
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آخرین خبرهای دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ | DW | 04.05.2020یادش گرامی شیوه نامه چیه همون شیوه دیگه، شیوه بازگشایی، شیوه اجرایی، شیوه مبادلات😺اشکالش کجاست بچه🍼 درود بر شرفش...شیر زن ایرانی... EuPULLtheTrigger
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آخرین خبرهای یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ | DW | 03.05.2020این که چرا الان این فرصت نوین ایجاد شده جای بحث داره فراوان به امید به مرگ ابدی رفتن پیکر کم جان ج اسلامی! ازدواجه واسه جیب مردم برنامه ریختن. شاخص سهام در ایران بر خلاف جهان رفته بالا، اصلا کاری هم به تحریم نداریم. کی برسه مثل این موسسه های بانکی ، یکسری مردم سرمایه هاشون رو از دست بدهند
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

تهدید مقام‌های ایرانی به ترک برجام در صورت تمدید تحریم​‌های تسلیحاتی | DW | 03.05.2020مقام‌های ایرانی تهدید کردند تداوم تحریم‌​های تسلیحاتی پیامدهای سنگینی خواهد داشت و 'پیکر کم‌جان برجام به مرگ ابدی' خواهد رفت. رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به خروج ایران از پروتکل الحاقی برجام تهدید کرد. گوززززززززززززز مودب و انسان باشید و به دیگران اهانت نکنید. دیده می شود افرادی در شبکه های اجتماعی هرکول های پشت رایانه اند،وقتی با آنها برخورد قانونی می شود،شروع می شود به آه و ناله که:فلان فعال فضای مجازی را گرفتند و چه و چه! در باب منافع ملی نیز اگر ایرانی هستید،حامی ایران باشید نه اجانب. مزدورانتون در آیت_الله_بی‌بی‌سی‌ کاربران توئیتر را تهدید میکنن، شما آخوندها هم دنیارو با برجام تهدید میکنید؟ اگر تهدید کاری بود، امروز کره‌شمالی ابر قدرت بود، نه اینکه مردمش از گشنگی علف بخورن.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »