آخرین آمار کرونا در ایران؛ پس از ۸۲ روز شمار روزانه جانباختگان به زیر ۲۰۰ نفر رسید

16/07/1400 05:53 ب.ظ

آخرین آمار کرونا در ایران؛ پس از ۸۲ روز شمار روزانه جانباختگان به زیر ۲۰۰ نفر رسید بیشتر بخوانید🔽

وزارت بهداشت ایران روز جمعه هشتم اکتبر اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۵ بیمار مبتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند. به این ترتیب پس از ۸۲ روز آمار روزانه افرادی که به دلیل ابتلا به کرونا در ایران جان باخته اند به کمتر از ۲۰۰ نفر در این کشور رسید.

خبر کاهش تعداد جانباختگان به دلیل ابتلا به کرونا در حالی منتشر شده است که عبدالرضا فاضل، رییس دانشگاه علوم‌پزشکی گلستان اعلام کرده که پس از چند ماه، طی ۲۴ ساعت گذشته هیچ فوتی مثبت کرونا در استان گلستان به ثبت نرسیده است.

وزارت بهداشت ایران همچنین از ابتلای ۹ هزار و ۸۹۷ نفر به کووید-۱۹در شبانه‌روز گذشته خبر داد. آمار ارائه شده توسط این وزارتخانه حکایت از این دارد که شمار روزانه مبتلایان به بیماری کرونا پس از ۹۷ روز به کمتر از ۱۰ هزار نفر رسیده است.

با این حال همچنان ۷ شهر ایران در وضعیت قرمز، ۱۰۸ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۴۸ شهر در وضعیت زرد و ۸۵ شهر در وضعیت آبی قرار دارند. موفقیت چشمگیر قرص ضد کرونای شرکت مرک؛ کاهش ۵۰ درصدی موارد بستری در میان مبتلایان headtopics.com

ایران از نظر مجموع بیماران شناسایی شده پایین‌تر از فرانسه و بالاتر از آرژانتین در جایگاه هشتم در میان کشورهای جهان قرار دارد. مبتلایان به کرونا بر اساس انجام ۳۳ میلیون و ۳۹ هزار و ۲۵۴ آزمایش تشخیص کرونا مشخص شده‌اند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

کرونا در ایران - هجوم زائران به مشهد؛ افزایش اختلالات روانی در ایران پس از شیوع کرونا وزارت بهداشت ایران از ۱۴ مهر تا ۱۵ مهر، ۱۱ هزار و ۶۲۵ بیمار جدید مبتلا به کوویدـ۱۹ در کشور را تأیید کرد. همچنین در این ۲۴ ساعت، ۲۳۳ بیمار دیگر جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان کرونا به ۱۲۲ هزار و ۱۲ نفر رسید. بسیاری از جمله تعدادی از مقامات کشور‌ معتقدند آمار واقعی مرگ و ابتلا... لازم نبود بنویسید: به ازای هر هزار نفر. البته ایران به جز کرونا خامنه‌ای و سپاه جاکش هم داره، برای همین احتمال اختلالات روانی بین ایرانیان، چند برابر مردم کشورهای دیگه است. اینها تمامشان میدانند که امام رضا انگور زهرالود خورد وریق راسرکشید دنبال چی هستن چرا شفا ازاو میخواهند اگرمیتوانست خودش راشفا میداد مگرنمیگویند معصومین به اذن خدا شفا می‌دهند چراخدااجازه شفارابه او نداد راستی چرا

100 کشته و 140 مجروح در انفجاری در مسجد شیعیان در کندز افغانستاندر پی وقوع یک انفجار در نزدیکی مسجدی شیعیان در شهر کندز در شمال شرق افغانستان 100 نفر کشته و 140 تن زخمی شدند.ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان، جمعه‌، 8 تقابل بین جناح اصولگرا و اصلاح طلب طالبان شروع شده چزز جدیدی نیست سالهاست که این گرگ با این گله آشناست... خداوند لعنت کنند این موجودات کثیف را که چنین فاجعه و وحشت خلق میکنند رژیم ایران به کمک چین روسیه: افغانستان رو سوریه دوم می کند البته افغانستان تاوان کارهاشون رو پس می دن فرار بی غیرت تان مردان پسران از افغانستان و به راحتی افغانستان رو سپردند خاک و ناموس دست طالبان وحشی و کلی کسور و تروریستهای وحشی ها

کرونا در ایران؛ زنان باردار باید به سینوفارم اعتماد کنند؟

آخرین وضعیت شیوع کرونا و روند واکسیناسیون در ترکیهطبق اعلام وزارت بهداشت ترکیه تا کنون 111 میلیون و 674 هزار و 310 دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است. - خبرگزاری آناتولی

پایان آزمایش رایگان تشخیص کرونا در فرانسه؛ افراد واکسینه نشده‌ باید تا ۴۴ یورو هزینه کنندانجام آزمایش تشخیص ویروس کرونا در فرانسه برای افرادی که واکسینه نشده‌اند و نسخه پزشک هم ندارند از ۱۵ اکتبر دیگر رایگان نخواهد بود.

مقام وزارت بهداشت: ۳۰ درصد ایرانی‌ها در دوران کرونا دچار اختلالات روانی شده‌اند

وزارت بهداشت ایران روز جمعه هشتم اکتبر(۱۶ مهر) اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۵ بیمار مبتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

به این ترتیب پس از ۸۲ روز آمار روزانه افرادی که به دلیل ابتلا به کرونا در ایران جان باخته اند به کمتر از ۲۰۰ نفر در این کشور رسید.

خبر کاهش تعداد جانباختگان به دلیل ابتلا به کرونا در حالی منتشر شده است که عبدالرضا فاضل، رییس دانشگاه علوم‌پزشکی گلستان اعلام کرده که پس از چند ماه، طی ۲۴ ساعت گذشته هیچ فوتی مثبت کرونا در استان گلستان به ثبت نرسیده است.

وزارت بهداشت ایران همچنین از ابتلای ۹ هزار و ۸۹۷ نفر به کووید-۱۹در شبانه‌روز گذشته خبر داد. آمار ارائه شده توسط این وزارتخانه حکایت از این دارد که شمار روزانه مبتلایان به بیماری کرونا پس از ۹۷ روز به کمتر از ۱۰ هزار نفر رسیده است.

با این حال همچنان ۷ شهر ایران در وضعیت قرمز، ۱۰۸ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۴۸ شهر در وضعیت زرد و ۸۵ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

موفقیت چشمگیر قرص ضد کرونای شرکت مرک؛ کاهش ۵۰ درصدی موارد بستری در میان مبتلایان

ایران از نظر مجموع بیماران شناسایی شده پایین‌تر از فرانسه و بالاتر از آرژانتین در جایگاه هشتم در میان کشورهای جهان قرار دارد.

مبتلایان به کرونا بر اساس انجام ۳۳ میلیون و ۳۹ هزار و ۲۵۴ آزمایش تشخیص کرونا مشخص شده‌اند. با این حال برخی از کارشناسان شمار بیماران شناسایی در ایران را پایین‌تر از میزان واقعی آن می‌دانند.

بررسی آمارهای وزارت بهداشت ایران مشخص می‌کند که در ۱۰ روز گذشته بطور متوسط هر ساعت ۵۱۸ نفر در این کشور به کرونا مبتلا و ۱۰ نفر هم به این دلیل جان باخته اند.همچنین بر اساس گزارش وزارت بهداشت ایران با تزریق بیش از ۷۵۸ هزار دُز واکسن کرونا در شبانه‌روز گذشته، مجموع واکسن‌های تزریق شده در این کشور به ۶۲ میلیون و ۱۸۳ هزار و ۱۷۰ دُز رسیده است.

با تسریع واکسیناسیون در ایران، محمد مهدی گویا، رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ایران گفت که براساس تصمیم گیری کمیته فنی واکسیناسیون، کادربهداشت و درمان می‌توانند برای دز سوم یا بوستر از واکسن های آسترازنکا و پاستوکووک استفاده کنند. او همچنین گفت که واکسیناسیون زنان باردار با واکسن سینوفارم انجام می‌شود.