آخرین آمار کرونا در کشور| فوت 174 نفر در 24 ساعت گذشته- اخبار پزشکی - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnim

06/08/2020 01:18:00 ب.ظ

سخنگوی وزارت بهداشت ضمن تشریح آخرین آمار بیماران و بهبودیافتگان کرونا در کشور گفت: در شبانه روز گذشته 174 نفر بر اثر کرونا جان باختند.

کرونا, بهداشت و درمان

آخرین آمار کرونا در ایران| ۱۷۴ بیمار جان باختند سخنگوی وزارت بهداشت : مجموع بیماران به ۳۲۰ هزار و ۱۱۷ نفر رسید مجموع جان باختگان به ۱۷ هزار و ۹۷۶ نفر رسید تاکنون ۲۷۷ هزار و ۴۶۳ نفر از بیماران، بهبود یافته‌اند

سخنگوی وزارت بهداشت ضمن تشریح آخرین آمار بیماران و بهبودیافتگان کرونا در کشور گفت: در شبانه روز گذشته 174 نفر بر اثر کرونا جان باختند.

؛ سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: از دیروز تا امروز 16 مرداد 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و 634 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد که  یک هزار و 304 نفر از آنها بستری شدند.مجموع بیماران کووید19 در کشور به 320 هزار و 117 نفر رسید.

وی افزود: متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 174 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 17 هزار و 976 نفر رسید. البته خوشبختانه تا کنون 277 هزار و 463 نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

آمار مبتلایان به کرونا در ایتالیا شش برابر آمار رسمی استبر اساس نتایج تحقیقاتی که امروز سه شنبه منتشر شده است آمار واقعی مبتلایان به کرونا در ایتالیا حدود یک و نیم میلیون نفر است. این عدد شش برابر آماری است که به طور رسمی منتشر شده است.

آخرین آمار کرونا در برزیل، مکزیک و هندطی شبانه‌روز گذشته، 1437 نفر در برزیل، 904 نفر در هند و 829 تن دیگر در مکزیک بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باختند

آخرین آمار کرونا در برزیل، مکزیک و هندآخرین آمار کرونا در برزیل، مکزیک و هند

ترامپ در واکنش به آمار بالای کشته شدگان کرونا در آمریکا: همینه که هستدونالد ترامپ در مقابل سخنان یک خبرنگار که وضعیت مرگ بر اثر شیوع کرونا در آمریکا را نسبت به جمعیت این کشور «وحشتناک» اعلام می کرد، گفت: «همینه که هست».

کرونا در ایران - شمار قربانیان کرونا به ۱۸هزارنفر نزدیک شد؛ کمبود تخت آی‌سی‌یو در بیمارستان‌ها🔺 کرونا در ایران - شمار قربانیان کرونا به ۱۸هزارنفر نزدیک شد؛ کمبود تخت آی‌سی‌یو در بیمارستان‌ها سخنگوی وزارت بهداشت ایران، روز چهارشنبه ۱۵ مرداد گفت که در شبانه روز گذشته با مرگ ۱۸۵ بیمار کرونا ، شمار قربانیان این ویروس به ۱۷هزار و ۸۰۲ نفر رسید.

کرونا در جهان- مرگ یک نفر در دنیا در هر ۱۵ ثانیه؛ افزایش تاریخی قیمت طلا کرونا در جهان- مرگ یک نفر در دنیا در هر ۱۵ ثانیه؛ افزایش تاریخی قیمت طلا به گزارش خبرگزاری رویترز در هر ۲۴ ساعت، حدود ۵ هزار و ۹۰۰ نفر در اثر ابتلا به ویروس‌ کرونا جان خود را از دست می‌دهند. این معادل، مرگ یک نفر در هر پانزده ثانیه است.

خبرگزاری تسنیم ؛ سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: از دیروز تا امروز 16 مرداد 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و 634 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد که  یک هزار و 304 نفر از آنها بستری شدند.Aa بر اساس نتایج تحقیقاتی که امروز سه شنبه ۴ اوت منتشر شده است آمار واقعی مبتلایان به کرونا در ایتالیا حدود یک و نیم میلیون نفر است.06.05.

مجموع بیماران کووید19 در کشور به 320 هزار و 117 نفر رسید. وی افزود: متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 174 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 17 هزار و 976 نفر رسید. این تحقیقات که امروز نتایج آن در رسانه های ایتالیایی منتشر شد توسط گروهی متشکل از نهاد L’Istat (نهاد ملی آمار و اطلاعات ایتالیا ) و وزارت بهداشت این کشور و با حمایت صلیب سرخ صورت گرفت. البته خوشبختانه تا کنون 277 هزار و 463 نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.. لاری متذکر شد: 4156 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. محققان در جریان یک کمپین بزرگ و از طریق تماس تلفنی با هزاران هزار شهروند ایتالیایی و انجام آزمایش بر خون برخی شهروندان به این نتایج دست یافتند. به گفته وی تا کنون دو میلیون و 612 هزار و 763 آزمایش تشخیص کووید19 در کشور انجام شده است.

بر اساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، استانهای مازندران، تهران، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، قم، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز و استان‌های فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد در وضعیت هشدار قرار دارند.. وی درباره وضعیت بیماری در استان قم تشریح کرد: مردم استان قم متحمل خیز سخت بیماری کرونا  در اسفندماه سال گذشته شدند؛ با تلاش و همدلی مردم و کادر بهداشت و درمان از فروردین ماه سال جاری شاهد روند نزولی در موارد ابتلا و بستری در استان بودیم ولی متأسفانه از خردادماه این روند کاهشی متوقف شد و از 6 هفته گذشته شاهد روند صعودی نمودار بیماری در این استان هستیم. در حال حاضر استان قم در وضعیت قرمز قرار گرفته است و عادی‌‌انگاری و رعایت نکردن پروتکل‌‌ها در ایجاد چنین روندی مؤثر بوده است. وی افزود: طبق گزارش‌‌های واصله از این استان، استفاده از ماسک در اماکن عمومی 66 درصد، در واحدهای صنفی 62 درصد و در واحدهای صنعتی 75 درصد و در وسایل نقلیه عمومی درون‌‌شهری و برون‌‌شهری 67 درصد و بین کارکنان اداری 85 درصد گزارش شده است. سخنگوی وزارت بهداشت با بیان این‌‌که تاکنون چهار بار کلیه ادارات استان بازرسی شده‌‌اند، خاطرنشان کرد: به اداراتی که متخلف بودند اخطار داده شده و واحدهای صنفی و سنعتی در حال بازرسی نوبت سوم هستند و اماکن پرخطر مرتب مورد بازرسی قرار می‌‌گیرند؛ دو دفتر پیشخوان، 6 فروشگاه، 12 گیم‌‌نت، 12 رستوران، 11 تالار، 143 نانوایی، 14 آرایشگاه، 33 مجتمع خرید و دو شعبه بانکی در روزهای اخیر در استان قم پلمب شده‌‌اند.

.