آخرین آمار کرونا در کشور| فوت 161 نفر در 24 ساعت گذشته/تنها نقطه سبز کشور "زرد" شد- اخبار پزشکی - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnim

25/05/1399 01:30 ب.ظ

آخرین آمار کرونا در ایران| فوت ۱۶۱ بیمار سخنگوی وزارت بهداشت: مجموع بیماران به ۳۴۱ هزار و ۷۰ نفر رسید مجموع جان باختگان به ۱۹ هزار و ۴۹۲ نفر رسید تاکنون ۲۹۵ هزار و ۶۳۰ نفر از بیماران، بهبود یافته اند

سخنگوی وزارت بهداشت ضمن تشریح آخرین آمار بیماران و بهبودیافتگان کرونا در کشور گفت: در شبانه روز گذشته 161 نفر بر اثر کرونا جان باختند. وی افزود: متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 161 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 19 هزار و 492 نفر رسید. البته خوشبختانه تا کنون 295 هزار و 630 نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

لاری متذکر شد: 3911 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. به گفته وی تاکنون دو میلیون و 836 هزار و 252 آزمایش تشخیص کووید19 در کشور انجام شده است بر اساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت استانهای مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند.همچنین استانهای فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

آخرین آمار جهانی کرونا/ ابتلای 63000 هندی در 24 ساعت گذشته +جدول تغییرات لاری درباره وضعیت بیماری کرونا در استان هرمزگان تشریح کرد: در این استان شاهد خیز ضعیف در اسفندماه سال گذشته و یک خیز متوسط در فروردین سال جاری بودیم. متأسفانه از نیمه دوم اردیبهشت ماه شاهد یک خیز شدید در موارد ابتلا و بستری در اغلب شهرستان‌‌های این استان بوده‌‌ایم به طوری که در اواخر خرداد موارد ابتلا و بستری در این استان به بالاترین حد خود رسید.

ادامه مطلب:
Tasnimnews_Fa »

۱۶۱ فوتی جدید کرونا در کشور / تنها نقطه سبز کشور هم زرد شدسخنگوی وزارت بهداشت موارد ابتلا و فوتی ناشی از کووید - ۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته را اعلام کرد و گفت: تنها نقطه سبز کشور و بدون بیماری کرونا در جزیره ابوموسی بود که متاسفانه در هفته گذشته به نقطه زرد یعنی با خطر متوسط بیماری تبدیل شد.

۲۵۰۱ ابتلا و ۱۶۹ فوتی جدید کرونا در کشور / ۳۹۵۶ تن در وضعیت شدید بیماریسخنگوی وزارت بهداشت آخرین موارد ابتلا و فوتی ناشی از کووید-۱۹ در کشور را اعلام کرد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲هزار و ۵۰۱ تن بیمار مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد.

کرونا در استرالیا؛ ثبت جوانترین قربانی کرونا

آمار قربانیان کرونا در کشور از ۱۹ هزار نفر فراتر رفت | خبرگزاری ایلناسخنگوی وزارت بهداشت: آمار قربانیان کرونا در کشور از ۱۹ هزار نفر فراتر رفت

کرونا در ایران؛ مرگ ۱۷۴ نفر در شبانه‌روز گذشته، درمان بیماری تحت‌الشعاع تحریم‌های آمریکارئیس سازمان نظام پزشکی ایران درباره چرایی بیشتر بودن آمارهای غیررسمی نسبت به آمارهای رسمی مبتلایان کرونا می‌گوید: «طبق پروتکل‌های سازمان بهداشت جهانی، آمار باید بر اساس تست 'پی سی آر' اعلام شود. در دنیا اینگونه است و این تست مرجع آمار است.»

موج تازه هراس در پی کشف ویروس کرونا در مواد غذایی منجمدبه گفته مقام‌های محلی چین، در دو شهر این کشور آثار ویروس کرونا در مواد غذایی منجمد وارداتی و بسته‌بندی‌شان مشاهده شده است. این مساله به وحشت از این‌که محموله‌های غذایی آلوده به بروز موج جدید ابتلا به کرونا منجر شود دامن زده است.

؛ دکتر سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از دیروز تا امروز 25 مرداد 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و 245 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد که 943 نفر از آنها بستری شدند.مجموع بیماران کووید19 در کشور به 341 هزار و 70 نفر رسید.

وی افزود: متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 161 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 19 هزار و 492 نفر رسید. البته خوشبختانه تا کنون 295 هزار و 630 نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

لاری متذکر شد: 3911 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

به گفته وی تاکنون دو میلیون و 836 هزار و 252 آزمایش تشخیص کووید19 در کشور انجام شده است

بر اساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت استانهای مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند.همچنین استانهای فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

آخرین آمار جهانی کرونا/ ابتلای 63000 هندی در 24 ساعت گذشته +جدول تغییرات

لاری درباره وضعیت بیماری کرونا در استان هرمزگان تشریح کرد: در این استان شاهد خیز ضعیف در اسفندماه سال گذشته و یک خیز متوسط در فروردین سال جاری بودیم. متأسفانه از نیمه دوم اردیبهشت ماه شاهد یک خیز شدید در موارد ابتلا و بستری در اغلب شهرستان‌‌های این استان بوده‌‌ایم به طوری که در اواخر خرداد موارد ابتلا و بستری در این استان به بالاترین حد خود رسید. از هفته اول تیر نمودار موارد ابتلا و بستری روند نزولی به خود گرفته است ولی علیرغم وجود این روند کاهشی، در برخی شهرستان‌‌های این استان، وضعیت شیوع بیماری شکننده است به طوری‌‌که هفته گذشته دو شهرستان به شهرستان‌‌های دارای وضعیت قرمز در استان هرمزگان اضافه شده است.

وی خاطرنشان کرد: در زمان حاضر، پنج شهرستان شامل کیش، پارسیان، جاسک، قشم و میناب در وضعیت قرمز بیماری و شهرستان بندر لنگه در وضعیت هشدار بیماری قرار دارند.

لاری هشدار داد: تنها نقطه سبز کشور که جزیره ابوموسی اعلام شده بود در هفته گذشته به نقطه زرد تبدیل شد.

میانگین استفاده از ماسک در سطح استان هرمزگان را 87.25 درصد و بیشترین میزان رعایت پروتکل‌‌های بهداشتی را در بیمارستان‌‌ها و داروخانه‌‌ها و کمترین میزان رعایت را در پایانه‌‌های مسافربری درون‌‌شهری و آرامستان‌‌ها گزارش کرد.